Včelí produkty

Vyměňujte...
Stefanos
Příspěvky: 37
Registrován: 03 lis 2018 09:35
Kontaktovat uživatele:

Včelí produkty

Nový příspěvek od Stefanos »

Nabízím ke směně včelí produkty (med, propolis, pyl, perga, svíčky, mateří kašička) a ovoce (jablka, hrušky, meruňky, broskve, nektarinky, švestky, třešně, kdoule + další netradiční druhy ovoce jako fíky, čínské datle, pawpaw, moruše atd...) Vše z vlastní včelnice a sadu. Včelí produkty k odběru celoročně (kromě mateří kašičky), ovoce sezonně.

Mám zájem o mléko a veškeré mléčné produkty. Dále poptávám seno (velké balíky) pro ovce, pšenici a kukuřici.

Jižní Morava, okres Břeclav.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Včelí produkty

Nový příspěvek od oreb1 »

Je skvělý nápad tu psát, co kdo má navíc a vymění atd. ALE: mohl by z toho být pěkný průšvih. Tohle fórum je veřejné, může sem kdokoliv a kdokoliv si může přečíst, když tu nabídne někdo něco, čeho má sice dostatek, ale třeba nemá příslušná oprávnění k výrobě nebo uvádění do oběhu. Myslím, že tuhle poznámku brzy smažu, abych někoho náhodou neinspirovala k takovým lumpárnám, jako jsou dopisy na různé kontrolní orgány. Ono je něco jiného dát někomu vlnu a něco jiného sýr. Nebo si o tom myslíte něco jiného? Možná už jsem zkušenostmi příliš poučená...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Včelí produkty

Nový příspěvek od Janina »

Výměnný obchod neznamená, že není povolení. Tedy na sklizeň z vlastního sadu, zahrady a směně nemusím mít povolení. Nebo když usuším na vlastních pozemcích seno. Směna se mi líbí.
Stefanos
Příspěvky: 37
Registrován: 03 lis 2018 09:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Včelí produkty

Nový příspěvek od Stefanos »

Na samotný prodej ze dvora není ani oficiálně žádné povolení třeba a samotnou "transakci" navrhuji řešit přes soukromé zprávy. Nevidím problém. Zboží (i služby) - to se měnilo vždy. Nejde zde o vytváření zisku jako při prodeji, ale o vzájemnou výpomoc.

Příklad: Urodilo se Ti hodně jablek? Fajn - jablka potřebuju a mám nadbytek sena. Bydlíš jen 30 km daleko? Není problém... Máš pár krav a vyrábíš sýry, ale sháníš med, kterého hodně spotřebuješ? Hledej zde...

Jaký má smysl když prodám med za peníze a za ty utržené peníze si stejně půjdu koupit mléko, máslo a sýr do obchodu, kde dám vydělat nenažraným "menežerům" na maržích a státnímu úřednickému molochu na DPH, když jej můžu rovnou vyměnit jako naturálii... Takhle nějak přemýšlím, ale klidně pište své vlastní myšlenky, které vás k tomu napadají...
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Včelí produkty

Nový příspěvek od oreb1 »

To je jasné, ale na něco povolení být musí. Na to upozorňuju. Je i na bazoši dost takových nabídek prodeji sýra. A je to o hubu. Píšu to jen jako upozornění, aby tu někdo něco takového nenabízel, protože nikdy nevíte, kdo to čte. Kdo má registrovanou mlékárnu, klidně tu sýr nabízet může, protože na něj nikdo nemůže ;) . Tak jsem to myslela. Mně se taky směna líbí. Praktikuju ji tady v okolí.
Stefanos
Příspěvky: 37
Registrován: 03 lis 2018 09:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Včelí produkty

Nový příspěvek od Stefanos »

Souhlas, přeběžná opatrnost a obezřetnost je na místě. V případě absence "razítek" řešit přes SZ. Další možnost je tuto sekci (inzerci) uzavřít pro veřejnost, aby byla viditelná jen pro členy. Ponechávám k uvážení...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů