Rybníčky, tůňky, vodní nádrže

Co se kam nevešlo
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rybníčky, tůňky, vodní nádrže

Nový příspěvek od arus »

Potřebuji poradit. Konečně mám prostor, abych se mohla zabývat potůčkem, který mám na pozemku. Dá se tam vybudovat cokoliv, i rybník, nebo nádrž. Ale chtěla bych tam něco, do čeho mi nebudou mluvit úřady. Na rybník potřebuji stavební povolení, ale na nádrž snad ne? Nebo víte někdo, jak to je?
:arus:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybníčky, tůňky, vodní nádrže

Nový příspěvek od Hhippie »

No, tak tahle problematika by mě také zajímala. Také jsme koupili pozemek, jehož součástí je část potoka. Předpokládám ale, že se Vodoprávní úřad vyjadřuje úplně ke všemu... :nevim:
Nejspíš bude nejinformovanější Janinka, skrze svého šikovného synátora? :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybníčky, tůňky, vodní nádrže

Nový příspěvek od arus »

Jj, těším se, až nám Janinka něco k tomu napíše. :usmev:
:arus:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybníčky, tůňky, vodní nádrže

Nový příspěvek od přezdívka »

A udělat malou přehradu na potoku by nešlo? Tím myslím pár prken, za to kameny a trochu utěsnit jílem. No a k vrchu zabudovat kousek trubky, aby mohla voda pokračovat dál. A kdyby to šlo, tak udělat něco jako malou kaskádu. Na to by snad povolení být nemuselo. Něco podobného jsme měli doma, když jsem byla holka. Jenomže od té doby uplynulo hodně vody v tom potoku Doba se změnila a předpisy a nařízení taky. . Brácha to udržuje v podobném stavu, jak to měl udělané otec.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybníčky, tůňky, vodní nádrže

Nový příspěvek od arus »

V dětství jsme takto přehrazovali kdejaký potok a pak jsme se v něm brodili a koupali...a pak nám to větší voda spláchla.
:arus:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybníčky, tůňky, vodní nádrže

Nový příspěvek od Kouťák »

Pokud mohu tak poradím.Na rybník musí být stavební povolení.Pokud máte zájem vybudovat rybník bez stavebního povolení,tak musíte na stavební úřad zažádat o vybudování NÁDRŽE NA VODU do využitelného objemu 100 m3,bez výpusti.Pokud budete chtít výpusť,tak můžete o ní znovu požádat po 3 letech a důvod bude vyčistění nádrže na vodu a musíte mít souhlas toho,kam chcete vodu vypustit.Na žádost přikládáte vápis z katastru,že jste majitelé pozemku a situační výkres ,který stačí,když si ho nakreslíte v měřítku sami.Myslím si,že jsem to se už někde psal.Hhippie viděla můj rybník a i souseda a oba jsou pouze nádrže na vodu.
P6090005.JPG
P1010051.JPG
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybníčky, tůňky, vodní nádrže

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

teď jsem někde slyšel, že se má velmi zjednodušit procedura s povoleními na rybníky / nádrže do dvou hektarů
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybníčky, tůňky, vodní nádrže

Nový příspěvek od Janina »

Můj šikovný nevlastní nevlastní syn jen hloubí tůně. :vytlem: Nemá to vlastně ani přítok ani odtok či jak to říct. Má tam jílové podloží. Nepřehradil žádný potok. Jen si prohlédl důkladně pozemek, kde žije od narození. Jak se to tam s vodou má. Je to na samotě , kolem louky, pole,les.
Udělala bych to tak, jak píše Kouťák. :usmev: :souhlas:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybníčky, tůňky, vodní nádrže

Nový příspěvek od Kouťák »

Ještě zajímavost.Katastrální úřad mě pozval v září na jednání,že se dozvěděl z místního šetření,že vlastním rybník.Tedy po 11 letech.Na katastru jsem se dozvěděl,že rybník musím zaměřit,že mají od státu úkol všechny rybníky zaregistrovat v měřítku.Předložil jsem jim doklad ze stavebního úřadu,že se nejedná o rybník,ale o nádrž na vodu a bylo po jednání.V případě,že bych dle jejich přání nádrž nechal zaměřit,tak bych zlegalizoval rybník,ale jak znám současné vedení státu,tak určitě do budoucnosti vymyslí z rybníků nějaký poplatek a to já nechci.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybníčky, tůňky, vodní nádrže

Nový příspěvek od arus »

Kouťáku a na nádrž na vodu, potřebuji taky nějaké povolení nebo souhlas? A koho stavebního úřadu, nebo vodního hospodářství, či jak se to jmenuje?

Dad, kdyby zjednodušili stavby rybníků, možná bychom do toho šli. Nevíte o tom víc?

Janinko, na tůňky asi váš mladý nepotřeboval povolení, když je hloubil na zelené louce, ale my máme potok, který chci upravit buď na tůňku, nádrž na vodu, nebo rybníček. Podle toho, co bude úředně nejjednodušší. :usmev:
:arus:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybníčky, tůňky, vodní nádrže

Nový příspěvek od Kouťák »

Arus potřebuješ ÚZEMNÍ SOUHLAS od MěÚ odboru územního plánování a stavebního úřadu.Cituji: Stavba spadá pod režim staveb uvedených v §103 odst.1 písm.d)bod č.4) stavebního zákona a nevyžaduje stavební povolení.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybníčky, tůňky, vodní nádrže

Nový příspěvek od arus »

Kouťáku, moc děkuji. V první fázi pokácíme nálety, co tam jsou a pak se uvidí, co s tím, provedeme. Přes zimu máme čas o tom doma popřemýšlet, nechat to sednout, no a pak se možná odhodláme k činu. :usmev:
:arus:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybníčky, tůňky, vodní nádrže

Nový příspěvek od Janina »

Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rybníčky, tůňky, vodní nádrže

Nový příspěvek od Kouťák »

Jani,poslechl jsem si to celé a říkám: Šikovný a chytrý chlap a určitě bych si s ním rozuměl,protože jsem dělal od mládí to samé.Je mladý a tak mu dnes mohu pouze fandit.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů