Zdraví - bolest kostrče

Tělesné i duševní
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od Hhippie »

Objevilo se mi neco,co vubec neznam,tak me napadlo napsat dotaz sem...vic hlav vic vi..

Bez priciny,urazu,atp., me cim dal tim vic zacina otravovat bolest kostrce. Clovek by to skoro ani nevnimal pri beznem provozu,ale kdyz sedim,nebo nejhur - kdyz jezdim na koni - me to zacina byt opravdu neprijemne...

Nesetkal se s tim nekdo? Co muze byt pricina? Me tedy par veci napada,ale nic,o cem bych byla presvedcena... Predem dekuji za sdileni. :kyticka:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od Kostey »

Já asi vím :D
cituji: "U těhotných žen dochází vlivem hormonů k uvolnění vazů a kostrč je během sezení vystavena většímu tlaku. Během porodu hlavička dítěte odtlačí kostrč matky ven a následkem toho může žena trpět"
Zdroj: https://fyzioklinika.cz/clanky-o-zdravi ... evniho-dna
Uživatelský avatar
manbea
Příspěvky: 43
Registrován: 02 lis 2018 18:37
Dostal poděkování: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od manbea »

Hhippie - a máš to :lol: :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od Hhippie »

Mastnacku, a jak jsi zvladl porod? Predpokladam,ze ´s to nevytlacil prirozenou cestou... :lol:

Zeny,byla jsem dnes prave i kvuli tomu na kontrole. Uvnitr vse - puvodniho i docasneho - v poradku. 😉
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od Kouťák »

Hhippie,hlavně si příčinu nehledej na PC,nebo bude ještě hůř.Věř,že příčin může být mnoho a v Tvém věku to může být obyčejný stres,nebo prochladnutí a to vše odejde samo.Vím o čem mluvím,protože zítra jedu na magnetickou rezonanci a to už bude šestá ordinace.Zatím jsem ze všech ordinací a CT odešel s výsledkem,že jsem zdráv-tedy úměrně věku.Takže hlavně pohodu v hlavě a klid tělu a ne rajtovat na koni.Trochu to zlehčím.Kamarád před pěti lety spadl z koně a od té doby ho záda nebolí.Už jsem si chtěl od něho koně půjčit.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od oreb1 »

Některé svaly přetížené a některé slabé, ale které nevím přesně, to chce fyzioterapii. Nebo ještě spíš masáž shiatsu.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od Hhippie »

Koutak: ja prave nejsem zadny hypochondr, moc nemocna nebyvam,telo pouzivam,je zpevnene,tak mi proste jen vrta hlavou,odkud vitr vane.
Kdyz odhlednu od fyzicna,tak se uz nejaky cas rozhoduji,jestli dat kone pryc,protoze jsou pro me velky zavazek. Je tezke se rozhodnout. Ja jsem velky konak,od jakteziva. Kone k zivotu potrebuji. Presto,kdyz jsem prisla s navrhem,dat je pryc,postavila se rodina proti. Nejdriv mi oba urazem vicemene ve stejny cas onemocneli. Ted ja. Pokud by me “shora odstavili” a nebyla bych schopna jezdit,bylo by to rozhodovani jeste jednodussi...
No nic..to je jen takova “ezotericka” nesmyslna uvaha.. :roll:
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od Janina »

Hhippie, ono to máš s těmi břemeny těžké, nakládáš si toho moc a odpočívat neumíš. Zkus se denně uvést do klidu, na dvacet minut, lehni si, dýchej do břicha. Máš sama na sebe přehnané nároky. K výdělečné činnosti se stavíš tak, jakobys ji ani nedělala, zvířata zvládáš mimochodem, domácnost a rodinu, máš dítě a manžela, s přehledem. A jsi taková křehká ženská přitom. :kyticka:
Uživatelský avatar
MartinR
Příspěvky: 234
Registrován: 21 říj 2018 10:58
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od MartinR »

Verčo to máš z toho koupání v ledovém bazénu v Koutech... :lol:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani...dekuji. :kyticka:
Nastesti to uz se mnou neni tak zle,jako to bylo driv. Snazim se na sebe najit vic casu,ucim se si zadat o pomoc a nervat vse sama,snizovat objem prace...delam pro sebe,co muzu :andel:

Marti,Ty lumpe! :D (kazdopadne ta voda byla fakt docela studena a zakysli jsme tam zas na dlouho... ale uz to zacinalo pred tim... ale zajimavej tip! 😉 :D)
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od PavelIV »

Hhippie - to může být přesezené (od sedění u kompu :) ), dělám si srandu. Ale taky ji někdy cítím, když dýl sedím lehce zakloněnej, chce to sedět vzpřímeně. A teď dokud to bolí samozřejmě omezit sezení (i na koni). Kvůli tomuhle bych koně pryč nedával, tolik lidí ti závidí, že je můžeš mít...
:PavelIV:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od Janina »

Lidé Hhippie závidí, ale já ne. Jedinkrát v životě jsem se vyškrábala s pomocí na ušlechtilého koně pana Jirsy z Křepenic. Tak vysoko to bylo a tolik vratké! Lásku jsem k jízdě koňmo nezískala. Ale zvířata jsou to krásná o tom žádná. :andel:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od oreb1 »

Tím, že máte vypracované zatěžované svaly, může při nadměrné zátěži dojít k tomu, že jiné tak silné nejsou. Zvlášť uvnitř pánve. Stačí často opakovaný jeden druh pohybu, jedna práce, kterou děláte, a jste v tom :D (nemyslím zrovna, že by to mělo vyústit v porod), těmi zesílenými svaly se utlačí nerv. Možná by stačilo jen někde něco uvolnit a tak bolesti odstranit. Což sám člověk těžko udělá. To je jen teorie, která by klidně mohla odpovídat Vašemu způsobu života.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od Hhippie »

Je fakt, ze zacit u fyzioterapeuta je logicky zacatek.. akorat jsem si prave rikala,ze je to blby,kdyz je to takhle uvitr. Jako...nohu,ruku,zada...tu lze asi opravit snaz. Ale treba se mylim.

Tak dekuji,pratele,za napady a nazory. 😉🌻
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od Janina »

MOBILIZACE KOSTRČE A UVOLŇOVÁNÍ SVALŮ PÁNEVNÍHO DNA

Kostrč a svaly pánevního dna jsou často příčinou obtíží, které mohou být v oblasti pánve, ale také značně vzdálené a zdánlivě s touto oblastí nesouvisejí - např. bolesti hlavy nebo závratě. Vyškolený rehabilitační lékař nebo fyzioterapeut dokáže tyto obtíže správně diagnostikovat a účinně zaléčit.

Kostrč je jednak součástí pánve, která tvoří spolu s vazy kostěný kruh, který nese celou páteř a přenáší váhu hlavy, krku, horních končetin a trupu na dolní končetiny, jednak je součástí pánevního dna, neboť se na ní upínají 2 svaly pánevního dna. Svaly pánevního dna jsou vedle bránice a břišních svalů významnou složkou břišního lisu s vlivem na dýchání.

Postižení kostrče je daleko častější u žen - pád na zadek, dlouhé sezení na tvrdé podložce, těžký porod, záněty pohlavních a močových orgánů event. tlustého střeva. Zvýšené napětí svalů pánevního dna mohou ale vyvolat i dlouhodobé stresy.

Příznaky kostrčového syndromu:
Hlavně jsou to :

Bolesti v kříži a v oblasti kostrče s vyzařováním do břicha
Bolestivost kostrče při delším sezení zvláště na tvrdé podložce

Vlastní postup mobilizace kostrče a uvolňování svalů pánevního dna:

uvolnění prstem terapeuta přes konečník – cílem je rozmasírování stažených svalů a uvolnění kostrče. Ke zmenšení bolesti při výkonu se používají analgetické čípky. Po výkonu nesmí pacient do druhého dne sedět a pro den výkonu se nedoporučuje ženám pohlavní styk
uvolňování hýžďového svalu pomocí postizometrické relaxace – metody příjemnější pro pacienta, neboť se ke kostrči nejde přes konečník
aktivní cvičení pacienta s fyzioterapeutem a samozřejmě cvičení doma - naučíme cviky, které výborně doplní odbornou léčbu
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od arus »

Já bych řekla, že kostrč je kost a kost bolí buď po náražení (celkem dlouho), či je namožená z nějakého důvodu třeba jen kůstka v kostrči. Ve vnitř může být i otok.
Zkusila bych odpočinek, teplo, teplou vanu a masáž.
:arus:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od arus »

Janinko, psaly jsme současně :papa:
:arus:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od oreb1 »

Onemocnění mimo úrazu začíná obvykle u měkkých tkání. Buď u orgánu nebo svalu a odtud, když se neléčí, postupuje do kloubů a kostí. A ten stres, o kterém se Janinka zmiňuje, by klidně mohl být příčinou. V poslední době jste měla víc starostí s úřady. Každá část páteře má svůj psychický důvod k bolesti. Některá je přílišná zodpovědnost, jiná sebelítost apod. Ale tohle většinou naše medicína v plném rozsahu neuznává.
(My Vám tady, Hhippie, stanovíme celou diagnozu po internetu. Přesně jak před tím varoval Kouťák :) .)
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od oreb1 »

mastnacku,jak to myslíte?
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdraví - bolest kostrče

Nový příspěvek od Janina »

Tak ono to platí. Stres se promítá. Dočkej času masnacku jako husa klasu.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů