Ekzém

Tělesné i duševní
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ekzém

Nový příspěvek od Marion108 »

Muzete mi poradit, co s tim? Uz dva mesice me trapi svediva a zarudla kuze cca 2x2 cm... neni to drama, ale stve me to, vzdy je to chvili lepsi a pak se to zas zhorsi... navaznost na potraviny jsem zatim nevypozorovala.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekzém

Nový příspěvek od Hhippie »

Marion, nejspis nepomuzu, ale napisu, jak to mam ja.
Mam od mala choulostivou kuzi a jakykoli psych.diskomfort se mi na ni projevuje.
Nekdy jsou to mensi loziska suche svedive kuze, nekdy zas to, ze se mi prestanou hojit ranky a naopak kuze hnisa a nestahuje se... Ta svediva loziska uz vetsinou nemam tendenci lecit, protoze se mi potvrdilo, ze dokud si uvnitr nesrovnam, co je treba srovnat, pak stejne nezmizi... takze resim to, aby bylo to misto v co nejlepsi kondici a neotravovalo me to.. nejlepe fungovaly asi nejake domaci masticky na zklidneni a promasteni...nejcasteji s konopim.
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekzém

Nový příspěvek od Lisbeth »

Souhlasím s Hhippie i Mastňáčkem - problém v hlavě se většinou vyloupne někde na těle, a to teď nemyslím nijak zle, ale z osobní zkušenosti - muž měl ekzém na celé dlani - jen na jedné ruce, na druhé ne, v průběhu času se to zhoršovalo, sehnal nějaký mazání, tak se to na čas zlepšilo, ale nevyléčilo, tvalo to snad půlku jeho života, měl to i v dětství. Teprve nedávno se nám společně podařilo odhalit problém, co ho léta "kousal" a světe div se, do týdne je bez ekzému...Co obchodil kožních doktorek, vyzkoušel možné i nemožné mazání a všechno k prdu! Vlastně se stačilo "jen zamyslet". :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekzém

Nový příspěvek od Marion108 »

Lidickove vsem diky...
Ja uz chtela na kozni, ale tusila, ze ten to nevyresi... ono je nejhorsi, ze se to kapku rozleza, po milimetrech.. zaclo to cervenym "skrabancem" cetrimetr a ted je to ploska jak jsem psala... jo je to blizko srdce... hmm... dobry, tak ja se zamyslim... :plac:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekzém

Nový příspěvek od oreb1 »

Marion, tohle všechno, co se týče psychiky, je pravda. A možná ještě vyzkoušej omývat syrovátkou z kefíru. Je velmi silná v obraně proti jiným mikroorganismům, takže by mohla podpořit Tvou obranu psychickou. Taky šalvějový odvar by mohl působit dobře.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekzém

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak to alespon napovida, kde Te to tizi nejvic...(nez kdyz to ma clovek “vsude”) druha vec je ta, aby se to nekam pohlo. Mnohdy jsou situace tezko resitelne, to vime kazdy...
Tak preji brzke uzdraveni :srdicko: ;)

Lisbeth: napada me k tomu ektemu na dlani nerovnovaha mezi davanim a branim... ? :)
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekzém

Nový příspěvek od Lisbeth »

Protože bych ráda pomohla, napíšu to veřejně, ono totiž vlastně o nic světoborného nešlo, je to vlastně "celkem běžná věc". Celý život vnitřně bojoval se svým dědou, který měl (stále ještě má, je mu sice přes 90, ale pořád je nesnesitelný)patriarchální sklony, příkazy typu musíš, nesmíš, když to nebude podle mě, budeš bit, všechno co uděláš je spatně, prostě typický rodinný teror. Jako malé děcko se těžko můžete bránit, když byl starší, začal před ním a jeho chováním utíkat, aby se tomu vyhnul, no a pak už utíkal úplně před každým, kdo mu ho jen trochu připomínal...Nedávno to vygradovalo do děsných rozměrů, když měl střet s jedním pánem, co byla chodící dědova kopie - pověstný pohár přetekl a on řekl dost a protože já se zabývám jednou terapeutickou metodou, která pomáhá (vyzkoušeno na sobě), pomohla jsem mu. No a proč až teď po tolika letech? Protože teprve teď po tom střetu nastal čas, kdy on to CHTĚL vyřešit!! To slovo chtít bych zvlášť zdůraznila, je to alfa a omega všeho a ano, někdy to trvá mnoho let, než se k tomu dopracujeme. Mě to třeba trvalo dlouhých 10 let, než jsem přišla na to, že to, co mě trápí, CHCI řešit, a proto už mě to nyní netrápí :souhlas: !
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekzém

Nový příspěvek od Hhippie »

Lisbeth: Tesat do kamene! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti