Brýle

Tělesné i duševní
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Brýle

Nový příspěvek od arus »

Dnes jsem byla ve velkém pokušení koupit si v Albertu dioptrické brýle(2) na čtení. Mám už hodně let (1) a už skoro na čtení nevidím. Dvojky mi sedly perfektně.
Objednat se k doktorce trvá moc dlouho než se dostanu a bez objednání bych musela už od 6 hod. ráno stepovat ve frontě u ordinace až do 7 hod. než začne ordinovat a bere jen 20 lidí.
Tak si říkám, že vyřešit brýle jejich koupí, je mnohem jednodušší, rychlejší i levnější. No, nekoupila jsem, říkám si, že se s vámi poradím, jak to vidíte. :nuda:
:arus:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od Marion108 »

Arus, mate-li sve oci rada, obetujte cas u lekare... Bryle z obchodaku nebyvaji casto moc kvalitni a pokud pres to clovek casto kouka, muze to mit vliv na ty oci.
MOje mama taky mela bryle z obchodu a je nyni rada, ze se nechala presvedcit a k lekari sla, nejde jen o zmereni dioptrii, ale i o vysetreni tech oci...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od arus »

:marion: právě to, mně zdrželo od koupi. Že by bylo dobré, aby doktorka koukla i na oční pozadí a odborně posoudila, jak na tom s očima jsem. :Berusik:
:arus:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Určitou formu vyšetření nabízí i větší optiky prodejci skla a obrouček.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od oreb1 »

Zrovna mě napadlo jako DADa, že přece některé optiky mají lékaře, který oči vyšetří. Změří dioptrie, určí brýle a pokud máte závažnější vadu, pozná ji a řekne Vám, ať jdete na oční.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od Janina »

arus myslím si stejné jako Marion. Je dobré navštívit oční lékařku. Sama jsem k ní zašla v září. A už mám nové brýle.
Používala jsem nějaký čas čtecí, pálily mne oči, bolely při delším užití.
Nyní mám brýle na takzvaně počítač. Je to na vzdálenost o něco delší než na čtení knihy, mám na jednom oku 1,5 a na druhém 2,5. To čtecí brýle takto nemají. Na sklech je i ochrana proti svitu obrazovky.
V oční optice ti nezkontrolují oční pozadí. Vidí jen k čočce ne za ni. Občasná návštěva očního lékaři je od určitého věku dobrá.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od arus »

Aha, tak to jsem nevěděla. Děkuji. :ruzicka:
:arus:
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od Bekkky »

Já jsem u očního byla, ale brýle používám z obchoďáku, protože je pořád ztrácím nebo ničím... Docela spokojená jsem s brýlemi z DM drogerie, na večer na pletení mám od optika, ale do práce si beru ty obyč. Protože když by brýle byly jako semínka, rostly by mi a pastvinách stromy Brýlové.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od oreb1 »

Ovce by si na tom moc nepochutnaly :usmev: .
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od Bekkky »

:vytlem:
To ne, ale zase by si je mohly nasadit a vypadaly by
ještě inteligentnější a taky by lépe viděly na trávu....
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od Janina »

Joo v suchých letech by mohly s brýlema sníst i to nejmenší stébélko. :)) Ovce s brejlema, si to živě představuju.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od Hhippie »

Bekky: :)) vyborna predstava!

Arus: jasne, udelejte to pro sebe a objednejte se k ocnimu! Presne, jak rikaji holky - clovek vi prd, co se mu kde deje a v pozdejsim veku treba nejaky zakal v pocatku se da snadno resit, nez kdyz tam clovek prijde uz fakt s problemem... :mrk:

Ja ted zrovna sla kolem optiky u nas a zaskocila jsem. Mam od puberty postupne zhorsujici se zrak, az tak kolem 26 se to ustalilo na temer 4 dioptriich :smutek: K ocnimu uz ted nechodim, nove bryle resim jen v optikach. Uz vetsinou disponuji kdejakymi pristroji, co oko zakladne zkontroluji.
No a ted se mi stavalo, ze kdyz koukam ve slunci nebo hlavne do monitoru, tak jsem zacla mzourat, jakoby mel clovek treba ospalek nebo slzu v oku..a pres den jsem koukla do slunce pres vycistene bryle a vypadalo to jak vodni hladina...proste skla nebyla cira. Tak jsem sla do te optiky a pan na to koukne a rika: nojo, to je jasny, poskozeny UV filtr. A ja na to, jak se to mohlo stat. A on, ze uplne normalne, ze jsou ty cocky citlive na teplo, hlavne narazové. Takze staci kouknout do trouby a nechat se ofouknout teplym vzduchem, nebo rozfoukavat ohen... Rikam: to je super, ze uz nosim takovyhle typ cocek tak 10 let a nikdy me na to nikdo neupozornil :nesouhlas: No...takze prestoze ted penez neni na zbyt a trochu uz jsem nalomena na operaci dioptrii, nechala jsem si vyrobit nove bryle... achjo...zas ctyrka v kanale... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od Kouťák »

Hhippie a já už od začátku léta vím,že půjdu v zimě na operaci zákalu a na pravé oko jsem už dost mizerně viděl. Oční lékařka říkala,že je to zbytečné vyhazování peněz za silnější brýle,ale když jsem se dozvěděl,že přijedeš do Koutů,tak jsem si nechal ještě ty brýle udělat,abych na Tebe lépe viděl a nelitoval jsem toho :vytlem: .Včera volali,že na operaci jdu 8.1.2020 a tak jsem zvědav.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od Janina »

Po operaci uvidíš jako rys, Zdenku. :vytlem:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od oreb1 »

Bekkky, ty Vaše ovce s brýlemi mi připomněly našeho kocoura, kterého jsme kdysi měli. Byl skoro slepý, narážel do nábytku a mě napadlo mu zkusit dát své brýle. Představte si, že on najednou viděl. Bylo to poznat, jak zbystřil a pohyboval se jinak. Jenže jsem mu je nijak nemohla připevnit, takže z toho nic trvalého nebylo. Veterinář se na mou otázku, jestli by se daly udělat brýle pro kočku, tvářil, jako bych byla blázen.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od arus »

Oreb, vy jste mně kocourem s brýlemi pobavila. Představila jsem si naši obrýlenou kočku, jak mi sedí na klíně, já čtu a ona vrní a kouká na obrázky. Ale proč ne, reálné to klidně může být. :ajeje:
:arus:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od oreb1 »

arus, on byl tak hodný na všechny kočky a koťata, které jsme měli, že nám bylo moc líto, že nevidí. Chodil ven, ale jen na dvůr, znal cesty kolem zdí, ale ve volném prostoru se neorientoval. Škoda, že to nešlo.
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od Bekkky »

Už jsou zvířecí dentisti a ortopedove, tak co by nemohl být oční.
Můj Sepp má taky nejspíš nějakou oční vadu, špatně odhaduje vzdálenost. Někdy se mu podaří stádo totálně minout a zmizí někde za kopcem jindy při shánění zaboči ještě před ovcemi. Občas se netrefi při naskakovani do auta. Je to legrační, ale on je z toho pak hrozně zmatený a jde se někam schovat a tam je nešťastný.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od arus »

Už jsem se rozhodla, jak mi to podmínky doma dovolí, vypravím se některé ráno k očařce. Možná 7 let mám jedny brýle rozdělené na počítač a čtení. Horní polovinou skel koukám na obrazovku, dolní na text. Stálo to tehdy tuším 5000 Kč.
:arus:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Brýle

Nový příspěvek od Hhippie »

Zdenku, to je lichotive.. :stydim: Jen me mrzi, ze by Te jedna ma navsteva stala tolik penez... tak verim, ze Te tesi, ze zas vidis tu krasu sveta kolem sebe :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů