Klouby

Tělesné i duševní
kosta
Příspěvky: 758
Registrován: 18 pro 2018 19:12
Dal poděkování: 356 poděkování
Dostal poděkování: 210 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od kosta »

Když to tak čtu tak já na to nejsem tak nejhůř.Když dlouho stojím a nosím těžší věc tak mě bolí noha od kolene ke kotníku.
Někdy také nárty. Ráno jsem ztuhlá ale jak vstanu a začnu se pomalu rozhýbávat tak to přejde. Ale já si říkám to je věkem.
V šedesáti jsem běhala po louce a po políčku kolem traktůrku jak dostihovej kůň a nevěděla jsem co je to bolest kloubů.
Bolely mě nohy spíš od únavy. Na bolest používám vlastní konopnou mast. Když mě bolí koleno a kotník tak to potírám.
Na chvíli to uleví. Zkusím doplnit přes zimu kloubní výživu a hlavně nezatěžovat.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od Tedysek »

Já jsem od mládí brala různá chondra kvůli kolenům. Na rtg nikdy nic nebylo videt, ale kolena bolí. jeden čas (cca 17 let mi bylo) jsem už měla problém si sednout do tureckého sedu. Prostě jsem ty kolena takto neohnula. Vtu dobu brala moje fena Alavis. 2 pixle + 1 jiná (psích alavisů je fakt moc druhů, ale toto bylo na akuutní problém + prevence). Tak jsem sem tamzola taky. tedy dávku co mela moje 15kg fena. I když já měla cca 62kg. A za měsíc jsem nemela problém s hybností kolen. Kupodivu mi to pomohlo i s bolestma způsobenýma křivýma plotýnkama. Tak jsem po letech zkusila konsky Alavis. Hodně sportovců bere alavis pro koně. Udajne tam jsou kvalitnejsi suroviny nez v radoby chondrech pro lidi. Jenže to se nedá jíst. Ani psi to nechtěli žrát. Takže asi prubnu zas ten psí. Žádný z lidských přípravků mi nikdy nefungoval. Taky si vsimnete ze dřív se jeden konkretni jmenovat GS CHondro. Ted se jmenuje GS Condro. Taková maličkost a pro me jasny signál ze to s CHondroprotektivy nema nic spolecneho.

Neco o rozdilu konskeho a lidskeho alavisu: https://www.alavis.cz/cs/content/25-vyjadreni
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od oreb1 »

Kdysi se mi dostal do ruky prošlý GelActiv24hour, měl být pro koně, protože byl po době použitelnosti. Tehdy to bylo dovezené z USA a neprodali všechno. Bylo ho víc, brali jsme ho všichni v rodině a byl účinný. Všichni jsme ho chválili. Ten původní už nedělají, možná je dnes už v licenci někoho jiného, ale od té doby si občas koupíme třeba tenhle https://www.lekarna.cz/gelactiv-proteo- ... gIAFPD_BwE nebo jiný.
Někdy ani nejde o poškození chrupavky, ale o zánět v kloubu, na který to zabere.
Mně taky na klouby pomáhá Acylpyrin. Ne pravidelně, ale když cítím, že se hůř ohýbají, vezmu si třeba 2x za sebou a zatím se to vždycky zlepšilo, což je asi logické, když je v něm kyselina acetylsalicylová jako ve vrbě.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od Janina »

Na všem špatném je vždycky něco dobrého.
Jak mám artrozu kyčle i kolene a taky to špatné si skloubení tak můžu předpovídat počasí.
Včera mi bylo hrozně, celý den bolest jak :prase: v žádné poloze úleva, kulhala jsem jak babka. A dnes? Zima je zpátky. A je mi výrazně líp, skorem dobře.
Máte to taky tak?
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od arus »

Já mám klouby oukej, tak počasí předpovídat nemůžu :usmev: ...ale překvapilo mě, že když je zima, je ti dobře. Myslela jsem, že klouby mají rády teplo a bahenní koupele např. na Slovensku v Podhájské. :usmev:
:arus:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od Janina »

Myslela jsem, že přišla zima.
Dobře je mi, když se počasí změní, když se právě ta změna chystá, tak mi není OK.
Bahenní koupele, to je skvělý nápad! Hned zítra před ovčínem to realizuju, nebo u slepic? Všude je bahna dostatek. :))
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od arus »

Musíš si to bahno napřed zahřát, jinak to nemá ten správný účinek :usmev:
:arus:
kosta Alena

Re: Klouby

Nový příspěvek od kosta Alena »

Bosorka Jana píše: 04 úno 2020 21:52 Na všem špatném je vždycky něco dobrého.
Jak mám artrozu kyčle i kolene a taky to špatné si skloubení tak můžu předpovídat počasí.
Včera mi bylo hrozně, celý den bolest jak :prase: v žádné poloze úleva, kulhala jsem jak babka. A dnes? Zima je zpátky. A je mi výrazně líp, skorem dobře.
Máte to taky tak?
U je to taky tak.Když mrzne tak je to dobrý.Ale jak je takhle hnusně tak je to hrozný.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od Janina »

Kosto a co s tím děláš? Nějaké doporučení? Brufen se mi brát nechce.
Prestige
Příspěvky: 44
Registrován: 21 říj 2018 15:27
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 6 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od Prestige »

Nedávno jsem si koupila v Lídlu rašelinový polštářek, když je mi ouvej, tak ho nahřeju v mikrovlnce nebo troubě a přiložím na to co mě zrovna bolí a musím říct, že je to úžasné. :slunce:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od Janina »

Prestige, díky za radu, pravda, rašelina by mohla pomoci. Pohledám kde koupit. Mám malou el dečku, ale ta je na lehnutí, tohle by šlo dát na bok, jako na kyčel. :souhlas:
Nataly
Příspěvky: 15
Registrován: 11 čer 2019 14:47
Dostal poděkování: 10 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od Nataly »

máte někdo zkušenost s touto látkou MSM > https://www.vseproklouby.cz/msm/ ? Dost jsem si o ni četla a právě i tady se píše, že pomáhá prakticky na všechny problémy spojenými s klouby. Trápí mě už docela dlouhodobě bolesti kloubů při námaze, nebo když něco dělám na zahradě.. zatím jsem nic nezkoušela tak nevím, jestli vyzkoušet toto. A taky jestli koupit látku MSM samu o sobě a nebo nějaký doplněk stravy, který ji obsahuje?
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od Františka. »

Já jsem před několika lety brala alavis msm. Je sice pro koně, ale měla jsem ho, tak jsem to využila. Byl šíleně hořký, ale to bylo asi tím, že prostě nebyl pro lidi a jejich chutě. Účinek jsem myslím tehdy nějaký pocítila, ale že by to byla závratná změna, to nemůžu říct. Spíš ty moje tehdejší problémy prostě odezněly, i když jsem to pak už nebrala, a možná přitom trochu pomohlo i msm. Závěr - účinek nejistý, ale zkusit to můžete.
Naposledy upravil(a) Františka. dne 16 říj 2020 15:22, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od Hhippie »

Nataly, nejsem odborník, ale napíšu, co jsem já získala za informace. Konzultací hlavně s lékaři. Řešila jsem to skrze boreliozu, kterou jsem prodělala, kdyby mi napadla i klouby, jestli se s tím dá něco dělat a také skrze stará zranění postupně několika kloubů v těle.
Obecně se má za to, že jakmile jsou klouby poškozeny (stářím, nemocí), pak extra nic nepomůže. Za nejméně účinné, jestli jsem to pochopila dobře, se považují orálně podávané doplňky stravy. Jako jeden z mála účinných preparátů padal název kyseliny hyaluronové, aplikované injekčně... :promin:
Mám dlouhodobou zkušenost s koňmi, kdy se podává právě preparát v injekční formě, popř. přímo do kloubu. Ten prokazatelně snižuje bolestivost a dlouhodobě zvyšuje životní komfort jedince.

Z nejčastěji používaných preparátů (pro zmírnění bolestivého pohybu u koní) je to právě MSM. Funguje stejně i u lidí.
A mezi lidmi “frčí” Alavis.
Nemám nikoho, kdo by to baštil. Táta to zkusil a bylo mu po něm zle. Ale on celkově trpí na žaludek, tak to se dalo čekat... :nevim:
Není to sranda, když se začnou ozývat klouby :smutek:
Pak mě ještě napadá to kombinovat s bylinnými mastmi domácí výroby.. :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od čobanak »

já sem si dával třímňesíčňí kúru.alavis distribuuje náš veterinář.mňel jsem poťíže po dlouhodobé záťeži.je to jedna z vjecí co muže přispjet ke zlepšeňí,ale určiťe je potřeba cvičit.dobrá je dornova metoda.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak si to tu procitam a asi něco taky poridim.Mám za sebou druhou noc hrůzy s kolenama. A ráno se přidal i loket.trvá to vždy kolem dvou měsíců, jsou to noční návaly bolestí několikrát za noc a nepomáhá nic,ani léky proti bolesti.pak se přidají klouby na rukách.predloni odebrali krev a udělali rentgen rukou kvůli revmatoidní artritidě kterou mel muj děda od 35let.v krvi se nic nenašlo a rentgen dopadl dobře.takže mě obvodní jen politovala :)) a abych se doprosovala dal a připadala si jako stimulant nebo hypochondr na to nemám povahu.
Uvidím jestli nějaký doplněk pomůže aspon do budoucna.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od čobanak »

ten alavis s mms má bejt i proťi bolesťi.má se k tomu viamin c,abi se to vstřebávalo.ideálňí je kisané zelí.ňicméňe duležité je i to cvičeňí,do kloubú se víživa dostává pohibem.kamarádka si uhnala prací v hospodářství záňet kloubňího pouzdra.ale pomohli jí dvje injekce čehosi u chirurga
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od čobanak »

sezeňí je samozřejmňe nejhorší.dobrî jso spinálňí cviki v leže na zádech-hlava na jednu stranu,kolena na druhou.vivješováňí na žebříku taki dobrí a protahováňí na gimnastickím míči taki doporučuju.to,co je zatuhlí se musí nenásilňe uvolňit.a při práci kožešinová vesta!
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od jupik »

kukacka píše: 22 říj 2020 09:30 jsou tyhle blbakoviny dobry i na zada? Nehorazne me chytly spodni, bedra, uz tejden to rozchazim, paradoxne vcera u strihani jehnat me to tak nebolelo jako kdyz musim sedet.
Zkuste Sněhurku, teplou. Nesmí se toho dávat moc, jinak člověk shoří. Prohřeje a uvolní zatuhlost, nejlíp namazat na noc a zachumlat se do tepla. A je to samá přírodní látka;) Většina těch hřejících mastí nejdřív chladí a pak až hřeje, ale tohle je fakt mazec
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Klouby

Nový příspěvek od jupik »

Tak v tom pripade nejakej bederni pas ;) A poradne utahnout at ten pupek (teda brisni svaly) ty zada tak netahnou. Nebo se naucit jinak ohejbat...
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů