Naše zdraví.

Tělesné i duševní
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od Bekkky »

Jani, ne, protože tyhle ovce mají mléka tak akorát pro svoje jehňata. Kozí mléko do kávy mi nejede, což by ještě tak připadalo v úvahu. Možná si pořídím jednou rhónské ovečky, ty mají docela pěkná vemena, tady je nedojí, není tradice dojení ovcí. Němci jsou masožravci a tak je radši sežerou. Ale říkám si, že za pokus by to stálo. Možná to nebude ani dlouho trvat, protože zde v okolí už zrušili několik ovčích stád a nad námi to také možná visí. Co pak nevím....🤷 Radši nemyslet....
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od Jana P. »

Pak si pořídíš svoje stádo. :andel:
Proč zrušili?
Já se jednou pokoušela podojit mladou prvoporodící kříženku zw. Docela by to i šlo, držela dost, ale mlíka málo. :vytlem:
A pak někdy musím po porodu oddojit mlezivo a hned ho šoupnout slabšímu jehněti, ale mlezivo do kafe se mi ekluje. Po porodu držej všechny naše bahnice dobře, jsou takový trochu omámený jako. I při porodu, když je třeba nějaké úpravy uvnitř udělat a tak podobně.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Chlast nejen ve větších dávkách odvápňuje hodně. Je to indivindi. Tak bacha na to.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od jupik »

Verčo, žádnej zázrak, 20 litrů z 35 koz. Optimum je 20 litrů třeba z 10 koz;)
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak ale to by kozeny musely mít příkrm ne? Nebo jen z pastvy to jde?
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od jupik »

Šlo by to i z pastvy, ale Žofka by se musela naklonovat:) Ta dá v sezóně i 4 litry denně (na 2 dojení), teď tak 2,5litru. Zbytek je od dvou deci do půllitru, aktuálně. V létě víc, samozřejmě. Ale takovejch máme málo…
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od Bekkky »

Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od irčan »

Nevidím v tem nic složitýho.
Za první: musel k tomuto stylu NEhygieny mět vrozený dispozice:

Za druhý: za tu doby nemytí se na jeho těle stvořil mikrosvět virů,bakterií a roztočů keré si svýho hostitele a životadárce chránil před atakama jinéch virů, bakterií a roztočů.
Před jinéma agresorama ho mohl cránith aj nesnesitelné smrad a to že byl absolutně bezmajetné, (spekulace).

Ten mikrosvět mohl fungovat jako další vrstva jeho pokožky a v případě jejího odstranění živýho tvora zabije cokoliv.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od PavelIV »

Čistota půl zdraví, špína celé
:PavelIV:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od Jana P. »

A taky mu bylo 94. :vytlem:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8364
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od Františka. »

Divím se, jupík pase a dojí kozy a kupuje si nějaký přípravek proti odvápnění kostí. Proč nepijete nepasterované kozí mléko? K tomu byste už nic dalšího nepotřebovala. Nedávno ke mně zrovna začala chodit další paní, které začala menopauza a doktor jí doporučil právě kozí mléko kvůli kostem. Ona si z něho ale dělá navíc kefír, nekvašené mléko nemá ráda. Dostatek pohybu a kozí mléko by mělo stačit. Obojí máte k dispozici a v lepší podobě než jako kapsle v tubě. Že Vám to doporučila kamarádka, neznamená, že pro vás s Vašimi možnostmi a životním stylem platí to samé jako pro ni :usmev: .
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od jupik »

Kozí mlíko užívám, to jo! Zelňačka, kakao, kaše, jen tak, sýry. Tak to je dobrá zpráva. Jak jsem pochopila, tak se ženské tělo mění a právě už klidně 10 let před menopauzou vápník špatně vstřebává, a pak si ho doplňuje z kostí. Vitamín K by tomu správnému využívání měl pomoci. Zeptám se na to u svojí ženský doktorky, až tam půjdu.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5319 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od Hhippie »

To máš dobré, že se máš koho zeptat. Můj doktor je takový staromilec před důchodem… ten neumí doporučit ani vhodnou antikoncepci. Byla jsem úplný exot, že se bráním hormonální antikoncepci, když je to tak jednoduché a funkční… takovým lidem nemá smysl vysvětlovat, že to odnáší příroda a zpětně naši muži… tuhle pohodlnost :cert:
:Hhippie: Bubáci forever!
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od jupik »

Ten můj naštěstí přestal ordinovat, takže mám už tři roky novou v Berouně, mladá holka. A k mýmu štěstí je můj praktik taky bývalý gynekolog, takže antibiotika mi píše (kromě boreliózy) vlastně jen na cesty do dalekých krajů (ne všude je lékařská péče hned k dispozici, dělá takový preventivní balíček první a poslední záchrany).
Františka.
Příspěvky: 8364
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od Františka. »

jupíku, do zelňačky, do kaše, kakaa i do panýru (pochopila jsem, že děláte hlavně ten) máte mléko tepelně upravené, to už má jinou strukturu vápníku a tělo ho přijímá jinak, Už si nepamatuju přesně, jak to s tím je, už je dlouho, co jsem se o to víc zajímala. Každopádně aby vápník z mléka byl něco platný, nemělo by to mléko být tepelně upravené. Může být fermentované, ale ne zahřáté nad 40.
Tohle asi každý lékař neví, to je spíš mlékárenská odbornost nebo chemie, výživa apod.
Františka.
Příspěvky: 8364
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od Františka. »

Doplním informace o blahodárnosti kozího mléka. Po nějaké době, kdy ke mně chodí paní pro mléko a netají se tím, že má zdravotní problémy, jsem se jí na ně osmělila zeptat. Prý má Crohnovu chorobu. Nic jí nepomáhalo, jezdí po Česku i Slovensku a lékaři jsou zatím bezmocní. Trpěla strašnými průjmy, které kozí mléko úplně odstranilo. Já si snad začnu dělat seznam nemocí, na které kladně působí.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od čobanak »

Ke mňe taki začala choďit paňí pro mlíko ze zdravotňích důvodů.
Nataly
Příspěvky: 15
Registrován: 11 čer 2019 14:47
Dostal poděkování: 10 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od Nataly »

Jaký máte názor na toto https://www.probiotikus.cz/jak-posilit-imunitu/ Konkrétně tedy ta probiotika na imunitu. Mají opravdu takový vliv? nebo je důležitější brát klasické vitamíny jako C a D?
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Krásný článek. V poslední třetině už je to reklama.
Pokud není člověk z paneláku, má svou zahrádku, chodí do přírody, nebojí se manuální práce, umí si vyčistit hlavu, umí si alespoň trošku poručit, tak nepotřebuje kupovat žádné doplňky, už vůbec ne chemické. Všechno se dá najít v přírodě - lesní plody, bylinky , slunce...... , vypěstovat na zahrádce - zelenina, bylinky, ovoce ......., vytvořit doma - kysané zelí, fermentovaná zelenina ...., koupit si domácí produkt - mléko, sýry, med.......
Fyzickou prací spálit přebytek energie ze současné vydatné stravy + vyčistit si hlavu.
Návštěva lékárny za účelem koupě doplňků stravy včetně vitamínů jsou z 75% vyhozené peníze.
Věřte - nevěřte.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5319 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše zdraví.

Nový příspěvek od Hhippie »

Už jsem tu vzpomínala: Překvapilo mě, když jsem na konci léta byla shodou okolností na krvi a vyšlo mi špatné déčko… :nevim: takže evidentně i člověk, co splňuje vše, co výše psal Profesor, může mít nějakou disbalanci a potřebu doplnit, co tělo zrovna přirozeně nemá..
A prebiotika a probiotika věřím, že mají velký příznivý dopad na střevní mikrofloru, resp. obranyschopnost organismu. Určitě místní, co si sami sýraří a kvasí, budou mít zažívání v dobrém pořádku :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů