Zánět močového měchýře

Tělesné i duševní
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Jamarov »

Hippie to je přeci jasné,drž se toho co zde bylo psáno a věřím,že ti to pomůže se z toho vyšmodrchat.A tu imunitu je vážně třeba podpořit.
Já sem psala o tom jak lze i negativní vidět pozitivně :vytlem: ,vím,že narkóza je záhul pro tělo,možná jsem už poškozená :vytlem: ale neměla jsem na výběr,hroutit se nebudu a čas nevrátím a i kdyby,tak to nešlo řešit jinak,jelikož se to muselo řešit mechanicky,nešlo jen o bolest kterou to působilo,ono to nějak jde zvládnout,pokud to zrovna není tak aktivní,že člověk jen leží v bolestech než ho odvezou na pohotovost.Ale těch potíží s tím spojených bylo daleko víc,už jen to, že nebyl čas ani vyhledat záchod,takže při aktivní infekci jsem nezvládala dojet ani do školy.
Každopádně už je to za mnou,vše co tu je napsáno jsou dobré rady,dobré je hlavně reagovat včas a nenechat to zajít dál.I já už s tím můžu pracovat bez lékařů.
Ještě takový dodatek,Každá nemoc má svůj původ a důvod,takže za mne léčit jen tělesný obal nemá efekt :mrk:

Lisbeth je fajn ,že jste našli řešení :souhlas: tohle je totiž děsnej bludnej kruh,asi jako se všemi nemocemi které se rády vrací.Takže dát tělu vše co potřebuje k tomu aby se udržela rovnováha.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Lisbeth »

Jamarov, ani nevíš, jak jsem ráda, protože dívat se na vlastní mámu, jak se choulí v křečích, bílá jak stěna a já čekám jen na pokyn, že teda už to nedá a jedem na tu pohotovost... :soufl: Přístup MUDra mě maximálně naštval a proto jsem se rozhodla řešit to po svém za pomoci stejně naladěného člověka. A naprosto souhlasím s tím, co jsi napsala, že léčit jen "obal" je málo a udržet rovnováhu taky někdy není sranda, zvlášť když jsem u toho poslouchala kecy typu - já už jsem stará, na mě nezáleží (to ale není případ Hhippie!). Teď jsem zpětně i ráda, že jsem na ní byla hnusná, protože to nakopnutí, aby se vzpamatovala, prostě potřebovala :vytlem: !
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Hhippie »

Jamarov: ja to pochopila :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak jak se predpokladalo, v laborce byla zjistena v moci e.coli..
Sirokospektralni atb jsem jen vyzvedla, áe brat nezacla, ted jsem si vyzadala nejake primo na tu e.coli a premyslim, jestli zacit brat nebo jeste chvili zkusit ty bylinky.
Mam preparat, ktery obsahuje zemezluc, rozmaryn a libecek, kapu echinaceu. Dnes rano naposled jsem pila domaci preslicku, prptoze jsem na cestach.
Mam spis klidovy rezim, stav je vicemene stabilni (mirny tlak v podbrisku, pri vetsi zatezi trochu unava).
Je mi jasne, ze s bylinkami to neni tak rychle jako s atb, otazka vsak zni, jestli jsem schopna poznat, ze se mi to nekam stehuje driv, nez bude prusvih. Rada bych dala bylinkam sanci a kdyz mi neni uplne zle, tak ten prostor je, ale samozrejme me desi predstava chronickych problemu nebo zanetu ledvin :stydim:
:Hhippie: Bubáci forever!
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od přezdívka »

Tak 1x za rok mám problémy se zánětem močových cest. Využívám antibiotika a pak si dám pár dní bylinkovou kůru. No a když si vzpomenu, tak ji po čase zopakuji. Minimálně ten rok mám pokoj, někdy i dva.
slavis
Příspěvky: 2
Registrován: 10 lis 2021 15:54
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od slavis »

řešil tu někdo z mužů zánět močové trubice viz. https://naprostatu.cz/zanet-mocove-trubice-u-muzu/ mám podezření že mě to dostalo, alespoň podle těch příznaků o kterých se tam píše .. nikdy jsem nic podobného neměl takže si myslím že to bude ono ne? má to nějaké domácí řešení nebo jen návštěva lékaře?
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od PavelIV »

Ne, ale jestli je to ono, tak nejrychlejší a nejpohodlnější řešení jsou antibiotika. Ty já bez doktorky obstarat neumím.
Jo a vzpomínka na mladí- hodně podobný symptomy má kapavka :))
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Hhippie »

Slavis: já bych si s tím nezahrávala. Ať se to nerozšíří na ledviny nebo jinam. Doktor, napsat Atb. Určitě se dá léčba podpořit bylinkami - přeslička, brusinka, zlatobýl, kontryhel :nevim:
Držím palce.
:Hhippie: Bubáci forever!
Uwe
Příspěvky: 253
Registrován: 16 srp 2021 09:28
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Uwe »

Už jsem psal Slavis zprávu ,radši tak než tu veřejně přiznávat, že jsem byl tak hloupý,že jsem pil čtvrt litru vody denně a asi tak půl litru kafe :vytlem: A jak to mohlo dopadnout :stydim: Za sebe teda rikam-bruinky a pít a pít a pít.Atb.jsem tenkrát dostal, ale už předchozí den jsem si vzal brusinky,takže buď jsem dostal turboprasky co zabírají v rámci hodiny,nebo zabrala léčba brusinkama.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Františka. »

Taky řepík je moc dobrý na všechny záněty. Pár dní pít několikrát denně. Nic se tím nezkazí. Kdyby se taková věc nelepšila třeba 3 týdny, šla bych k doktorovi i já :usmev: . Brusinky jsou na vylučovací ústrojí dobré.
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Savarka »

Taky je dobrá manosa. Dá se koupit v kapslích nebo jako prášek na rozpuštění ve vodě. Je to naprosto přírodní, nějaká glukóza, která na sebe váže E-coli a beze zbytku se vyloučí z těla. Můžou i diabetici. Ale obecně tyhle přírodní metody mají spíš smysl jako prevence, když člověk cítí, že se mu zánět rozjíždí. Pokud už jsou velké bolesti, šla bych radši do ATB. Jinak ne každý doktor za každou cenu dává ATB, když nejsou problémy. Já měla kdysi při rutinní kontrole v moči bílkovinu a praktik mi řekl, ať si koupím brusinky, hodně piju a po 2 týdnech přijdu na kontrolu - to už byla moč v pořádku.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Františka. »

Savarko, trošku si dovilím nesouhlasit. Ony ty čaje jsou léčivé, třeba řepík rozhodně ano. Veškeré záněty zevní i vnitřní při pravidelném užívání léčí. ATB vyléčí i to, co by čaje nevyléčily, ale některé byliny mají dezinfekční, antiparazitární, hojiné, uklidňující a další a další účinky. I ten Váš doktor to věděl. Ale možná to myslíme obě stejně.
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Savarka »

Myslím, že to myslíme stejně. Jde mi o to, že pokud už má člověk silné bolesti, je jen krůček k zánětu ledvin a tam už ta ATB jsou na místě. Nemá smysl se trápit a riskovat vážný problém za každou cenu. Když se to zaléčí, pokračovala bych nějakou dobu přírodními metodami jako prevenci recividy. A po vysazení se hlídat a při sebemenším náznaku potíží bylinky, brusinky a spol. Ale je fakt, že já s tím nemám úplně reálné zkušenosti, takže mě berte s rezervou. ATB na močové cesty jsem brala pouze jednou v životě a to bylo po chemoterapii, kdy se infekce jinak než pomocí ATB řešit nedají. Ale jinak v mládí jsem na záněty trpěla, ale právě těmihle preventivními metodami se mi problém trvale vyřešil.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů