Zánět močového měchýře

Tělesné i duševní
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Hhippie »

Dnes mě překvapila diagnóza zánětu močového měchýře.
Chová se to jinak, než zánět močových cest, proto jsem byla na pochybách. Ale už asi 3 dny jsem měla trochu bolesti v podbřišku a podobné pocity při močení stylu, že tělo vysílá signál, že by se měl měchýř ještě vyprazdňovat, ale už není co...
Jinak ale žádné pálení a bolesti... vlastně nic dramatického.
Jen jsem se bála, jestli se mi třeba neposunulo tělísko, tak jsem radši zašla na kontrolu...

Otázka zní: když to zatím nejspíš není žádný velký zánět (nevelké bolesti), zkusili byste to nějak vyléčit bylinkami? Zatím jsem si nasadila přesličku nebo urologický čaj, můžu k tomu přidat šalvěj...
Upřímně jsem si nikdy nic čistě bylinkami neléčila, ale letos jsem měla radost, že nějaká počáteční stadia nachlazení / průdušek se mi zřejmě vážně podařilo rozehnat vlastnoručními bylink. čaji...
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Janina »

Hhippie měla jsem to takhle v létě , čaji jsem to léčila týden. Pak , po jedné probdele noci,jsem musela k mudre, bílkovina v moči ,atb.
Ale zas bych začala čaji, hodně pít , teplo, odpočinek ......
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Javorka »

Před lety mě doktorka na to dávala antibiotika, říkala, že je to nutné. Snad si to dobře pamatuju.
:433:
Aulay
Příspěvky: 178
Registrován: 24 úno 2019 18:40
Dal poděkování: 13 poděkování
Dostal poděkování: 44 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Aulay »

Zrovna tohle léčím sobě si tinkturou z lichořeřišnice, plus podpůrně přidávám brusinky a truskavec. Dobré je podpořit lehkým tempem imunitku-echinaceou, nebo eleuterokokem.
Nikdy neříkej, že něco nejde, protože se objeví nějakej blbec co to neví, a udělá to...
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Augenblick »

Silný extrakt z brusinek a když nepomůže tak doktor
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Hhippie »

Ptala jsem se hned doktora, jestli je nutne to lecit antibiotiky a on mi rekl, ze pry to je jen nejake chemofarmakum ci co.
Ted koukam na internet na pribalovy letak a samozrejme to atb je... :smutek: (Cipranol).
Zavolam jeste zitra svoji obvodacce - je takova moudra, treba me rekne neco alternativniho... :stydim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od oreb1 »

Sušené brusinky a řepíkový čaj místo každého nápoje.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od přezdívka »

Taky šípkový čaj. V těch čajích je hlavně důležité množství tekutin, které se s nimi do těla a následně ven dostane.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Jamarov »

No a na výsledek lékař přišel jak? Odběr moči cévkováním?Nebo si donesla?Krev?CRP dělali?
Záleží v jaké je to fázi taky...a vůbec taky jaký je to lékař.

To co se zde zmínilo :souhlas: ta tinktura Lichořeřišnice je super,za tu se přimlouvám a k tomu brusinky,samozřejmě velké množství byl.čajů ze zde zmíněného.Ale při potížích několik litrů ,ale rozumně si to nadávkovat,abys to s něčím konkrétním nepřehnala,ani s bylinkama se to nesmí přehánět.
Pokud nevěříš pouze v bylinky můžeš si dokoupit k tomu volně prodejný lék na podporu léčby zánětů moč.měchýře a cest.Jsou toho mraky.V lékárně kolikrát poradí líp než u doktora.Ono spolknout antibiotika ve finále je snadnější,ale i k nim bys měla mít probiotika a čaje taktéž a brusinky či cokoliv zmíněného by ti měl lékař stejně doporučit vzhledem k tomu ,že se ti tam něco stále motá a jako důležitou prevenci.

Od 14 do 26let jsem měla 7narkoz,diagnoza chronický zánět močáku a moč.cest.Neustále na URL odběry ,vyšetření a zákroky,po té několikrát i zánět ledvin s hospitalizací.Naposledy jsem málem umřela.Tím jsem skončila.
S obvodními lékaři nemám dobrou zkušenost co se léčby týče.Pokud máš v těle bakterii která ti tam koluje a různě se přemisťuje a tohle působí je potřeba zjistit o co jde a to přeléčit,ale ne spektrálně.To většinou z vlastní zkušenosti nikdy nezabralo.A hlavně to podpořit vším co se tu psalo.
No a klasika-chránit se před prochladnutím a pít-i pivo je dobré :souhlas:
Přeju ať se ti to podaří zlikvidovat a máš od toho pokoj,je blbý když se to podcení a začne se to opakovat.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Hhippie »

Jamarov: no tak to je narez! :nesouhlas:
Odnesla jsem dnes moc dle instrukci lekare, z laborky by mely prijit vysledky do 3 dnu.
Zatim tu mam urologicky caj a tu preslicku. Rano vypadalo, ze je mi hur, ale ted uz jsem zase v pohode. Jsem v teple a setrim se. Tak uvidime... :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od oreb1 »

Hhippie, Vy teď budete všema chorobama prolezlá (přeháním samozřejmě :usmev: ), měla jste boreliózu a teď tohle a možná i něco jiného, a víte proč? No přece abyste se přestala dřít a začala dělat něco "rozumného" :vytlem: . Aby Vám zjemněly ruce a změkly svaly.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Hhippie »

Oreb: Díky :blazen:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Moonika »

No chce to byt v teple, podla moznosti termofor:D Ja by som poctivo pila Species urologicae aj 3x denne a pchala by som do seba cesnak, bez ohladu na okolie :vytlem: Ten je u nas na vsetko. Pred par dnami manzelovi riadne opuchlo nad zubom , uplne zdeformovana cast tvare , tak na noc dal hned 3 struciky a rano skoro odpouchnuty a cez den pri dalsich cesnakoch uplne odpuchol. Mne zas zacalo nachladnutie , ktore ma u mna uz roky rovnaky priebeh, hrdlo nadcha a na treti den hned priedusky ale ja som si šupla 6 struckov cesnaku za deň a na druhy deň mi nič nebolo, aj na ďalší, až kým som v piatok nešla na výlet do Tatier a nedýchala som ten studený vzduch tak sa to vrátilo ale na priedušky to nema šancu prejsť cez cesnakovú obranu:)) Mnojí si dajú jeden strúčik za deń a povedia že nepomohol ale treba určitú dávku aj s ohľadom na hmotnosť. Niekomu by možno mohla tá dávka znížiť tlak ale ja som si nič nevšimla, nejem to naraz
Uživatelský avatar
Moonika
Příspěvky: 484
Registrován: 09 říj 2018 23:07
Dal poděkování: 87 poděkování
Dostal poděkování: 97 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Moonika »

Tip na relaxacny lacny termofor:-)
FB_IMG_1578415905196.jpg
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od irčan »

oreb1 píše: 07 led 2020 13:13 Aby Vám zjemněly ruce a změkly svaly.
Muhehe. :vytlem: To mě připomělo jak do mě před dvóma rokama doktor cpal budíka tak to bylo v lokálním umrtvení takže se se mnó vedl hospodské rozhovor.Po rozříznutí svalu že v něm musí udělat prostor a nadával že to de těžko.Vy děláte rukama žééé?Říkám jo.No to je vidět,máte ten sval tvrdé jak šutr,gdyby ste se válel v kanclu tak by to šlo pěkně lehce.Bylo to víc než rok po tom co sem skončil v zaměstnání gde mě za šichtu prošlo rukama 3 až 5 tun litiny nebo plechu. :bublina:
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Hhippie »

Irčane, takže Ty jsi fakt ocelový muž! :vytlem:
Před pár lety jsem si chtěla nechat restaurovat prsa, páč mě je děti snědly.. krom jiného doktor zkonstatoval, že by mi to fakt nedoporučoval. Že mám tak tvrdou konstituci, že by mi to tam šlo těžko dávat a vůbec nemůže zaručit, že by ten implantát držel na místě při mých běžných, až každodenních, činnostech (práce na farmě, ježdění na koni, pádlování...)... tak jsem se holt musela rozhodnout, že buď se ze mě stane kancelářská krysa, která se bude chodit někam ukazovat s novýma kozama, nebo budu dál žít aktivní život holt s tím, co mi narostlo :stydim: :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od PavelIV »

:)) :)) :))
:PavelIV:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Jamarov »

Irčane to by mohl být důkaz ,že svalovina zvířat-tudíž třeba kuřecí z velkochovu kde nemají prostor pro pohyb je maso jako bláto :vytlem:

Hippie ač to zní blbě,já jsem si ty narkózy v mém telecím věku docela užívala :)) působily na mě dost intenzivně...což bylo vtipné když jsem byla vždy v pokoji před zákrokem,mě bylo 15 a na dalších postelích věkově snad od 70 nahoru a zatím co ostatní babičky byly po narkóze celkem v pohodě,já se probírala jako poslední,nebo spíš přicházela k vědomí co už si sama vybavuju.No a nejlepší byl mladej krásnej dredatej sanitář který u mě musel vždy sedět aby mě hlídal :)) protože jsem se jednou údajně pokoušela vstávat,vyhazovala peřinu a polštář a volala že hoří a snažila se požár uhasit :)) Jindy jsem se zas probudila s tužkou v ruce a nějakým sešitem ,který mě musel donést abych mohla psát,protože jsem měla prý nějaký vášnivý záchvat básnického přednesu s tím že to musím zapsat.No to co jsem napsala a šlo přečíst bylo děsivé,pak si to vzal kamarád pro nějakého studenta psychologie.
Takže i pozitivní stránky to mělo :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Hhippie »

Jamarov: ne, ze bych si neprala zajimave zazitky v tom svem zivote, ale ty kolem narkozy a operaci si velice rada odpustim... :promin:
Par uz jsem jich taky mela - vzdy v souvislosti s konmi... tak kdyby mi nekdo nabidl treba 30 let bez nemoci, tak bych to brala vsemi deseti! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zánět močového měchýře

Nový příspěvek od Lisbeth »

Já tedy abych se vrátila k tématu močového měchýře, mám tyto zkušenosti:
Na vleklé záněty, jak močových cest, měchýře i ledvin trpí (nebo spíš trpěla, ťuk ťuk) moje máma a to tak že hodně a vlekle. Má E-coli, tže je to asi nafurt. Za předminulý rok 4x ATB, po těch posledních už byla víc nemocná než zdravá, tak jsem jí zakázala chodit k praktikovi, páč to k ničemu nebylo a začala jsem jí léčit s pomocí naší známé lékárnice a světe div se, jde to, máme úspěch a máma je nyní téměř bez potíží! Lékárnice je taky totiž spíš baba kořenářka a to náš MUDr. zásadně neuznává, protože bylinky FUJ!
Předně jsme jí museli znovu nahodit imunitní systém, tže jsem jí nakoupila IMUREGEN kapky a probiotika na trávení aby se dala trochu do kupy. Urologické čaje jsou úplně k prdu, ledviny akorát zatěžují a jí tedy vůbec nepomáhají, tže je nepije. Někdo jiný může mít kladné zkušenosti, my ne. Koupila jsem jí čistou sušenou brusinku, tu louhuje a odvar pije, je to fakt nechutný, ale lepší než brusinka v tabletách. Dále souhlasím s těmi co zde psali Lichořeřišnici větší - kapky, to je malý zázrak. A to nejlepší na konec, co jí prakticky zachránilo - kapičky Rowatinex, lze i tablety, užívá se pár kapek denně, postupně se dávka snižuje, máma už je užívá druhým rokem a je zcela bez potíží a ATB, nyní ji stačí 2 kapky denně na kostku cukru. V létě má období, kdy nemusí užívat nic a je bez potíží. Nicméně tyto pomocníky máme stále v lékárničce a při sebemenších potížích okamžitě nasadí a je klid. Rowatinex si bere i na dovolenou, prostě bez toho ani ránu.
Věřím, že Hhippie by to určitě nemusela užívat takhle dlouho, ale pochopila jsem, že jí teď imunita taky hapruje, taky potřebuje drobátko vyspravit! :vytlem:
Snad to pomůže i ostatním :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti