Premiéra filmu Beránek a vlk

Tip na akce, výstavy a jiné události.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Premiéra filmu Beránek a vlk

Nový příspěvek od Františka. »

Zítra 16.3.2021 ve 20 hodin v online kině v odkazu. Heslo je beranekavlk.
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Premiéra filmu Beránek a vlk

Nový příspěvek od Berrynator »

Pokud nezapomenu, tak se podívám, jen se zase trochu obávám z paušalování, protože co funguje u jednoho chovatele, nemusí u dalšího, navíc už začínám být docela alergický na to, když na mě jako fungující příklad skoro odevšad vyskakuje pan Zacharda, nic proti, ale dávat za příklad firmu s minimálně 40 mil. obratem a x zaměstnanci, takový subjekt když obětuje 2-3% svého obratu na ochranu proti vlkům, tak ho to nepoloží, menší chovatel by za 2% svého obratu možná tak nakrmil jednoho voříška. Představa, jak do svých ohrad vypustím psy, se kterými nemám žádné zkušenosti a navíc do ohrad, které mi vedou v délce cca 1km hned vedle cesty, která se zvláště v této kovidové době stala procházkovou trasou, tak tato představa mě opravdu příliš neláká.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Premiéra filmu Beránek a vlk

Nový příspěvek od Františka. »

Myslím, že je dobré se kouknout i v případě, že je někdo odpůrce vlků nebo odpůrce ovcí :usmev: . Je dobré slyšet i protistranu a třeba se utvrdit v tom, že hraje nefér, anebo taky ne. Vůbec nevím, co v tom dokumentu člověka čeká.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Premiéra filmu Beránek a vlk

Nový příspěvek od Hhippie »

Mno, Marti, evidentně se jim Tvůj dotaz v následné diskusi nehodil do krámu. :nene:

Františko, děkuji za tip. Neměli jsme nic jiného, tak jsme to shlédli. Už od začátku bylo jasné, že to bude tendenční, když to natáčela Duha - vlčí ochránci.
A když se ukázalo, že to financovalo OPŽP, které to mělo jako agitku, jací jsou šikovní a jak moc pomáhají farmářům (samozřejmě stejně jako duhoví... radí, půjčují ohradníky, pomáhají... prostě vše sluníčkové), tak se nad tím člověk musel povznést a neočekávat něco farmářům prospěšného.
Pro ty, co neviděli, shrnuji:
Jediná informace plynoucí z filmu zní: pořiďte si mastina a budete mít po problému :souhlas: Je to hodný pejsek, kterého nemusíte cvičit a ovce vám ohlídá, bude vás mít rád, bude se držet se stádem a odhánět vlky a zároveň nebude zlý na procházející lidi (je to lidumil) ani jiné problémy neočekávejte. Krmit stačí 2x týdně. Prostě bezproblémová pohoda :souhlas:
Jo a hlavně si nechte postavit za peníze od OPŽP ty ohrady, proboha! Vždyť je to tak snadné!
Hlavně nikde neříkejte, kolik byla vaše spoluúčast, co jste museli splňovat, abyste na to dosáhli, jaké jsou roční náklady na držení psů (jeden nestačí) a kolik kontrol vám to přišlo zkontrolovat.
Jo a mějte na paměti, že vlk nade vše. Protože ostatní divoká zvěř nemusí po krajině migrovat. Takže hlavně udělejte ty ohrady bytelné, vysoké a s pořádným proudem :souhlas:
A pozdravujte na stavebním úřadě. Protože to samozřejmě není stavba jemu podléhající :)) :prekvapeni:

Je to šaškárna tohleto všechno! :blazen: Ale jinak film to byl pěkný - kdyby člověk nebyl zainteresovaný. :nene:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Premiéra filmu Beránek a vlk

Nový příspěvek od Jan »

Napsala si to hezky, hlavně tu větu o stavebním úřadě. Na to, jak jsou všichni zainteresovaní, akční atd, by přeci stačilo do pravě projednávaného stavebního zákona napsat větu územnímu rozhodnutí a stavebnímu povolení nepodléhá stavba plotu proti vlkům / pro pastevní účely. A odkaz na vyhlášku, kde by se taková stavba definovala. Jak už jsem psal, pokud to povolí, pouze územní souhlas bude za 20000.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Premiéra filmu Beránek a vlk

Nový příspěvek od Berrynator »

Tak jsem skoro rád, že jsem dokument zmeškal kvůli komplikovanějšímu porodu trojčat a dorazil jsem až na diskusi, což mi celkem stačilo, samé obecné rady a poučky a jak je to krásné a idilické to pastevectví se psy, jak se přešlo na konkrétnější dotazy, tak se vlastně neví.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti