ANIMAL TECH BRNO 2019

Tip na akce, výstavy a jiné události.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANIMAL TECH BRNO 2019

Nový příspěvek od Janina »

Proti podmínkám ve velkochovech a proti klecovým chovům.
https://brnensky.denik.cz/zpravy_region ... 90512.html
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANIMAL TECH BRNO 2019

Nový příspěvek od Kostey »

Tak jako co si budem povídat, zvedněte ruku kdo je pro, aby se slepice chovaly v klecích?
A myslíte si, že by se minimální požadavky velkokapacitních kravínů nedaly posunout trochu výš?
Kdyby tam protestovali vegani kteří by byli proti držení jakýchkoliv zvířat tak bych jim vlepil pár facek ať se proberou, ale jinak to docela chápu.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANIMAL TECH BRNO 2019

Nový příspěvek od přezdívka »

Copak o to všechno by se dalo změnit, ale...........Bylo by to všechno mnohem dražší a bylo by potřeba mnohem víc lidí na práci. Jenomže nad vidláky se ohrnuje nos, protože to zrovna není voňavá práce. Když jsem kdysi dávno pracovala v kanceláři, mohla jsem zamknout stůl a zrovna z práce se vydat zařizovat do města co bylo potřeba. Děti jsem měla v takové blbé době - pro mě blbé - kdy nastal velký rozmach počítačů atd..... No a já v té době prala plíny atd..... Když jsem pak sháněla práci, tak jsem byla namydlená. Odjet ráno a vrátit se večer nebylo možné a o zkrácené pracovní době nikdo nechtěl ani slyšet. Tak jsem skončila v kravíně. Vazná šestapadesátka. A kdybych šla hned z práce něco zařizovat do města v modrákách od hoven a navoněná vůní venkova to by na mě asi každý koukal docela divně. A nechápal by, že to voňavé maso co je na talíři nejdřív pěkně smrdí. A chtěla bych vidět ty křiklouny, jestli by dokázali odpracovat v takových podmínkách jen jediný měsíc. Teď se u nás žádný dojný skot nechová. jenom masňáci na pastvě. Na podzim se odstaví telata a prodají a přes zimu jenom základní stádo v ohradě vedla skladováku. Jo a trochu málo pracovat na počítači jsem se naučila až od dětí. Na rekvalifikaci jsem tenkrát neměla nárok a abych si ji zaplatila sama, tak na to nebyly v domácím rozpočtu peníze.
Naposledy upravil(a) přezdívka dne 13 kvě 2019 22:23, celkem upraveno 1 x.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANIMAL TECH BRNO 2019

Nový příspěvek od Janina »

Podmínky ve velkochovech jakýchkoliv zvířat nás přivedly k rozhodnutí chovat si zvířata sami.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANIMAL TECH BRNO 2019

Nový příspěvek od xchipsy »

Třeba zrovna ty slepice, to fakt nejsou dobré podmínky, ale jinak se to vcelku hodně zlepšilo. Na netu mají ochránci x videí, jaká je to hrůza, ale drtivá většina je z dob krále Klacka a nebo z ciziny. Navíc je sice hezké, že se křičí a podepisují petice, ale 90% těchto aktivistů vůbec netuší, že když to "projde", tak vajíčko bude stát 8 korun.. a pak budou křičet znova... :vztek:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANIMAL TECH BRNO 2019

Nový příspěvek od Janina »

xchipsy vajíčko už 8 korun stojí, pokud není z klece. :usmev: Rohlík má za 7.50 https://www.rohlik.cz/1344383-rohlik-cz ... -chovu-6ks Tesco 8.32Kč https://nakup.itesco.cz/groceries/cs-CZ ... 1012177306
Pokud by volný chov provozovali všichni, byla by konkurence a cena by se , dle mne, snížila.
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANIMAL TECH BRNO 2019

Nový příspěvek od xchipsy »

No vida :usmev:
Ono to dopadne tak, že u nás se to zakáže, takže polovina chovatelů to zabalí, protože překopat celé chovy bude pro ně nákladné, druhá polovina o 100-200% zdraží, což bude pro spotřebitele nepřijatelné (šťastná slepička je jedna věc, ale jejich peněženka je důležitější...) a tak se k nám začne ještě víc dovážet, bude to laciné a ty klece a podmínky chovu nebudeme vidět, tak nám to nebude vadit... :hrabeti:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANIMAL TECH BRNO 2019

Nový příspěvek od Janina »

V mnoha zemích eu se už slepice v klecích chovat nesmí, ani prodávat vejce slepic v klecích. Např. Skotsko a cena vajec z volného chovu v Lidlu.
https://www.lidl.co.uk/en/MiddleofLidl. ... cleId=6728
Libra stojí 30 Kč takže jedno vejce z volného chovu 4,5 Kč. Cena dnes.
Ve Skotsku jsem byla naposledy na podzim 2017 a už tehdy to bylo stejné. Zaměřila jsem se na to, podívat se, jak jsou tam běžné obchody zásobené a jaké jsou ceny.
U většiny potravin je lepší kvalita a nižší cena než u nás.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANIMAL TECH BRNO 2019

Nový příspěvek od Marion108 »

Zrovna ty klecovy chovy jsem podepsala, byli tam uz v nedeli. Vejce v zadnem retezci nekupuju, mam domaci a brzy snad budu mit opet sve. Zrovna tohle na koruny neprepocitavam ani u koz ani u slepic, pohoda zvirat mi pripada podstatnejsi nez obsah moji srajtofle... a jako pardon ale z celyho potravinarskyho prumyslu se mi chce :soufl: ... vzdyt to je hnus velebnosti a to i kdyz kouknu na rostlinou... lide by se meli vazne zamyslet, zda jim to stoji za zo, kouknout se kolem co to zpusobuje a jak kratkodoby reseni to je... :nesouhlas:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANIMAL TECH BRNO 2019

Nový příspěvek od xchipsy »

Nás naštěstí vajíčky zásobují sousedi a od letošního léta už budeme mít vlastní :souhlas: (kurník je hotový, plot bude raz dva a koncem června budu podruhé kontaktovat chovatele, jak to vypadá s "mými" slepičkami, kdy můžu přijet)
Bohužel většině lidí se dnes všechno zdá drahé, asi si myslí, že to žije ze vzduchu a nikdo se o to nestará... "Vy chcete tolik peněz za jehně? Vždyť to žere trávu, ta je zadarmo..." "Vy chcete peníze za králíka? Vždyť na to nejsou žádné náklady, trocha trávy a voda..." :smutek: A tak než aby zaplatili kvalitní maso z domácího chovu, vyrazí do marketu, kde je AKCE za pár korun. Původ bůhví odkud a podmínky chovu často tristní...
Na iF tenkrát bodlinka psala, že když se zakážou klece třeba u prasat, že budou prasnice zalehávat selata atd... No, když se bude dělat tvrdá selekce a do chovu vybírat jen kvalitní matky, tak to rozhodně nehrozí. Jenže to jsou zase náklady a čas a práce..a tak se do chovu strčí kde co, protože případné problémy přece vyřešíme klecí.. Hlavně že to má co nejvíc struků a vyplivne to aspoň 16 selat.. :nesouhlas:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANIMAL TECH BRNO 2019

Nový příspěvek od Janina »

Právě pro tohle si chováme a pěstujeme co nejvíce sami, pro spotřebu svoji a nejbližší rodiny.
Lidem, kteří umí ocenit, nabídnu přebytky, jiným nic. Rychle jsem pochopila, že chovat a pěstovat pro neuznalé nemá smysl. :) Proto radši zkrmím jehněčí, které nespotřebujeme, našemu psu.
Už jsem tu někde dávala odkaz na film, kde jsou natočeny podmínky velkochovu všech druhů zvířat, i způsob porážky. Já se na to nějak dívat nedokážu. :( Zkoušela jsem to, nedávám to.
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANIMAL TECH BRNO 2019

Nový příspěvek od Kostey »

Tak já nevím jestli si SCHOK dělá prdel nebo co, ale dneska jsem ze schránky vytáhl volnou vstupenku na Techagro. :hrabeti:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANIMAL TECH BRNO 2019

Nový příspěvek od PavelIV »

Nebo Česká pošta :vztek:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANIMAL TECH BRNO 2019

Nový příspěvek od Kostey »

Minimálně zdejší okresní Česká pošta funguje dobře, nemůžu si na ně stěžovat, ale zato SCHOK mi umí posílat třeba i faktury které jsou už v době odesílání po splatnosti, takže myslím že vím, kudy vítr vane.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANIMAL TECH BRNO 2019

Nový příspěvek od Hhippie »

Ty ses ale nevdecnik! Takovy pekny darek.. :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ANIMAL TECH BRNO 2019

Nový příspěvek od Profesor1 »

Koukals dobře ?Není to na příští rok, na techniku?
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti