Když se nedaří, tak se nedaří

O všem možném i nemožném
Kostey
Administrátor fóra
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 16 poděkování

Re: Když se nedaří, tak se nedaří

Nový příspěvek od Kostey »

Tak si přdstavte, že jede doktorka z SVS do kafiny odebrat vzorky na TSE u staré ovce, kterou jsem si nechat v pátek odvézt.
1) Nechápu, proč jí tam někde od pátku do teď drží nezpracovanou
2) Nechápu, proč tam vetka jede ze vzdálenosti 50km, když v kafilerii je veterinář přítomen
3) nechápu proč jí chtěj testovat na TSE když má genotyp ARR/ARR
:hrabeti:

Bosorka Jana
Dal poděkování: 176 poděkování
Dostal poděkování: 69 poděkování

Nový příspěvek od Bosorka Jana »

Co je TSE?
Co je genotyp ARR/ARR?
Děkuji
Na ostatní bych si zavolala na kafilerku a optala se jich přímo.
:usmev:
Tykání vítáno.

Kostey
Administrátor fóra

Tse je klusavka, taková obdoba kravské BSE. A zvířata s genotypem arr/arr by vůči ní mely být imunní jestli tomu dobře rozumím. Přitelkyně mě předběhla a tyhle moje dotazy jí přeposlala. Uvidíme co odpoví.

Bosorka Jana

Klusavka? Já myslela, že tohle je vymýceno. Slintavka a tohle. :smutek:
Tykání vítáno.

Bekkky
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Nový příspěvek od Bekkky »

No, to je otázka... Ve většině velkých stád se čas od času vyskytne ovce, která má vnější příznaky klusavky. 100%ní diagnózu lze určit až u mrtvého zvířete. No, a vzhledem k tomu, že diagnostikovani klusavky je poukázka na značné problémy, všichni se tváří, jako že se nic neděje. Kromě toho se zpětně ukázalo, že celá záležitost byla pořádně prifouknuta a že bylo zbytečně zlikvidovano spousta chovů, jen proto, že měli špatný genotyp. Příznaky jsou podobné i u jiných onemocnění a parazitoz.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:

Bosorka Jana

Koukám, že je to stejné, jako s ptačí chřipkou.
Tykání vítáno.

Kostey
Administrátor fóra

Já kdybych zrovna neměl 50kg ořezu z jatek, tak bych jí zkrmil psům, ale prostě už bylo plno.
Prej maj v kafině odebírat vzorky všem ovcím starším 18 měsíců. Což je teda zas signál pro to, aby mnozí nelikvidovali zvířata oficiální cestou.

oreb1
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 54 poděkování

Nový příspěvek od oreb1 »

U koz se něco zkoumá u starších 2 let, ale proč a co, to nevím.

xchipsy
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování

Nový příspěvek od xchipsy »

Prosím kohokoli, kdo je zadobře s tím nahoře, aby ho požádal, ať si tohle počasí laskavě strčí do prd*le :vztek: Dělat něco venku se nedá, pomalu ani otevřít vrata se nedá (aniž by je vám to vyrvalo z ruky), krmit kozy venku se nedá... Myslela jsem, že se ten vichr vyzuřil včera (protože pozdě večer a v noci už byl vcelku klid) a ono to je dneska od rána nanovo.. :prekvapeni:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...

oreb1
Dal poděkování: 49 poděkování
Dostal poděkování: 54 poděkování

Nový příspěvek od oreb1 »

ychipsy, ať je to kdokoliv, kdo by Vám chtěl splnit přání, stejně by to nic nepomohlo. Tam se nežádá, ale prosí :usmev: . Žádat můžete jen o to, na co máte nárok.

nitraner
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 56 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od nitraner »

:hura: Xchipsy, Xchipsy :hura: kdo to kdy viděl, mít v takovým počasí kozi venku. 😂😂😂
:nitraner2:
Pohodu a klídek bez nehod a hlídek. :nitraner2: ___ :nitraner3: ___ :nitraner4: ___ :nitraner1:

Bekkky
Dal poděkování: 7 poděkování
Dostal poděkování: 12 poděkování

Nový příspěvek od Bekkky »

Hm, včera jsem jela do stáje k jehničkám s lžící plnou slámy, přišel vítr a já podestlala celou ves, na jehničky moc nezbylo.
A dnes ležím, skolila mě chřipka :cert: jsem zcela zdechlá. Budu ráda, když obstarám psy. Zase to přinesl známý, který má děti školkou povinné.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:

nitraner
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 56 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od nitraner »

Bekkky 🌹🌹🌹
Pro rychlé uzdravení
:nitraner2:
Pohodu a klídek bez nehod a hlídek. :nitraner2: ___ :nitraner3: ___ :nitraner4: ___ :nitraner1:

Jamarov
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 47 poděkování

Nový příspěvek od Jamarov »

Taky se přidávám :ruzicka: At oveckam dlouho nechybíte.

Ten vítr je opravdu děs :)) naberu vidlema seno,slamu a nesu krávě a polovina leti na dvůr na jinou stranu... :cert:
Musím ted nosit vše v koši...

Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie »

Bekky: ne, ze bych byla skodoliba, ale trochu me rozesmala ta predstava “nastlane” vsi :)) Samozrejme jen to pridelalo starosti :nesouhlas:
Jinak preji brzke uzdraveni! Verim, ze budete spechat zpet ke zviratum, ale radsi si polezte o den dele, at nabydete zdravi, nez riskovat recidivu nebo komplikace.. :nevim:

Xchipsy: rozumim...mam to stejne :nesouhlas:

U nas si Sabine daň vybrala... nastesti to byl nejstarsi a nejmin dulezity pristresek... ale i tak je to prace navic. Premyslim ale, ze postavim jen nejaky nizsi, páč kone ani krávy tam nebudou - tuto pastvinu setrim pouze pro ovce / kozy..
Přílohy
470F16C6-6AAA-4DAE-9236-08BCB4070362.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!

xchipsy
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování

Nový příspěvek od xchipsy »

Nitraner, no co už, říkala jsem jim, ať zalezou do boudy, ale asi se jim nechtělo...
Včera večer fičelo teda fakt hnusně, do toho déšť, tak jsem nasadila čelovku, misky přitiskla na prsa (no, na prsa... :)) tam někam v těch místech.. :)) a ozbrojena latičkou proti Burákovi se doplahočila do boudy, tam rozdala misky, zahrála si na drába, aby nebyly žádné kolotoče, pak misky zase sebrala a vycouvala. Ale je to opruz, strčit misky na zem pár kroků od branky a vypadnout, ať si dělají co chtějí, je jednodušší a rychlejší.. :nevim:

Teď jsem byla krmit a zavírat a strakatý holub je v prd*li :smutek: Ještě po poledni byl v holubníku (jeho zrzka má jedno vajíčko, tak se nevzdalují od hnízda) a teď je v hajz*u. Včechno jsme prošli a prosvítili, ale neměl nikdy důvod se nevrátit navečer domů, takže to byla jen taková akce, abysme jako něco podnikli... Nevím, co se mu stalo, kdyby to byl dravec z nebe, tak si myslím, že bych někde našla nějaké zbytky, takže spíš něco pozemního..? Ale to bych zas čekala nějaký větší mord, byli tam všichni plus puštěné i slepice... Ach jo. Takový hodný a hezký samec :plac:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...

minie
Dostal poděkování: 2 poděkování

Nový příspěvek od minie »

u nás fučí ještě teď zatím to odnesl malý přístřešek pro mini zvířata, ale jde jen o vyvrácené dveře a sesunutí z podsady, takže ješte dobrý. U velkých ovcí se trochu víc plave, zasekl se plováček u napaječky. Dnes jsme stihli poobědvat a zase výpadek, včera od brkého rána do odpoledne a pak výpadky. Jenžá já od neděle :soufl: tak mi to bylo nějak fuk, v pondělí se přidal manžel a večer tříletá dcera. Zavřeli jsme se doma a nepustila jsem ani zdravé dítě do školy a že se uvidí, co dál. A vzhelem k tomu, že tu stále někde padjí stromy, ani toho nelituji.

Oreb...promiň, tu informaci jsem přehlédla, nezvládám vše přečíst, mrí mě to, co se stalo a doufám, že vinník bude dopaden a potrestán. :vztek:

hhippie...a tam, kde teď máš nastávající maminy, tam máš i v tomhle počasí klid bez následků? Však už to mají holky za pár. A máš je všechny pohromadě nebo bubáčice zvlášť?

Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie »

Minie: nastesti ano. Je to bytelny senik s navazujici strechou a zpenevnenym krmelistem. Po cesticce z tosiplastu si dojdou do mensiho nebo vetsiho domecku.
Takze maji nekolik moznosti, kde lezet. Vetsinou jsou nekde na kraji domecku, aby mely dobry rozhled, nebo uprostred vybehu pod oresakem. Tam to maji asi vubec nejradsi. I kone lehavaly tam :andel:

Ovecky mam sesypane dohromady - nemam zadneho samce ted, takze mohou byt spolecne i s jehnicemi. Bubaci si ohlidaji sve krmitko, cerne zerou v řadě, kozel vedle. Kdyz sezerou to nejlepsi (krmim 2x denne), tak se zacnou stridat a dojizdet po sobe... je to sranda je pozorovat. Nejvic jsou seminka z jetele na dne krmitek. :vytlem:

Minie, tak at jste brzy fit. Tohle nastesti byva rychle, tak uz to bude jiste brzy za vami! :mrk:
Přílohy
5E376099-A8DF-41D9-9741-8E6BAEBA401E.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!

Lisbeth
Dal poděkování: 28 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování

Nový příspěvek od Lisbeth »

U nás naštěstí vichřice nenabrala takových obrátek, odnesl to jen jeden suchý strom ve výběhu, i když ten mě zrovna mrzel, protože to byl strom, pod který chodil bivakovat můj první valach a když umíral, chodil právě pod něj lehat, takže bouře definitivně přerušila mojí pupeční šňůru s valáškem. Asi to tak mělo být. Chlap ho rozřezal a až bude hezky, darujeme to sousedům, protože dřevo v kusech stejně nemáme do čeho dát. Pak se nám taky odporoučel sloup, co na něm visel kabel od výběhu k adaptéru, máme to přes cestu, tže ve značné výšce, aby pod tím projel traktor. Tak ho chlap také musel vyměnit. Kobyla se svým metráčkem bohužel neuletěla :)) tže Pegas z ní nebude :)) a přístřešek to naštěstí ustál.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.

Bosorka Jana

Lisbeth takže se vlastně daří dosti dobře viď. :usmev: :souhlas:
Tykání vítáno.

Odpovědět