Když se nedaří, tak se nedaří

O všem možném i nemožném
Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 10 poděkování
Dostal poděkování: 48 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Když se nedaří, tak se nedaří

Nový příspěvek od Hhippie »

Me to vlastne taky prislo jako dobra zprava...? :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!

Lisbeth
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování

Nový příspěvek od Lisbeth »

No z mého pohledu vlastně jo, jinak by to znělo, kdyby to psal chlap, to by vypadalo asi takhle:
"Celý den fičí jako prase, já v tom jak magor rozvážím uhlí ještě větším magorům, co si to v tomhle počasí objednají, mour mám až za ušima, traktor mě dvakrát vytahoval, pak přijdu domů, zjistím, že vy výběhu spadla souška a je vyvrácenej kůl s kabelem do adaptéru, tže beru motorovku, vrták a jsem pěkně nas*anej, že ta blbá kobyla neodlítla, ale zas tam na mě blbě čumí a řičí a má hlad" :)) :)) Tohle je prostě o úhlu pohledu :)) :))
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.

Bosorka Jana
Dal poděkování: 176 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Nový příspěvek od Bosorka Jana »

Jsi jednoznačný optimista. :vytlem:
Tykání vítáno.

Lisbeth
Dal poděkování: 29 poděkování
Dostal poděkování: 36 poděkování

Nový příspěvek od Lisbeth »

Že jo? Jsem mu říkala, ať to bere z té lepší stránky, že tu soušku chtěl stejně porazit a ten kůl dělal soused a dle slov mého chlapa to "ODFLÁK", tže si to příště raděj udělá sám...ale bylo mi doporučeno se nevyjadřovat :)) :))
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Normalne to je fakt pech. Clovek pomaha se zviraty ostatnim a svym nakonec pomoct neumi... onemocnel mi ten hňup, co na nej porad nadavam, ze sikanuje a trka ovce.. :plac:
Od boku strilim mozne respiracni onemocneni, ale fakt nevim. Tece mu oko, je neaktivni a bez chuti sezere jen kousek pamlsku. Obcas zakasle.
Potrebovala bych nekoho, kdo mi ho poslechne a kdyztak pichne ATB. Ale posledni dve vetky, co alespon obcas pomohly, uz nejsou k dispozici: Bodlinka se odstehovala na druhy konec republiky a kamaradka ze skolky, co dela veterinate jen pro radost, mi uz tyden nebere telefony (nevim, jestli je na dovce, nebo kde...ale ta stejne proste nepraktikuje a je to vzdy velke premlouvani...). A ja fakt uz nevim, odkud mam brat...? Zkusenost s odbery krve me strasi i ze spani.. a kdyz neumeji ani nabrat krev a nejsou ochotni vyjet z ordinace... a predstava, ze toho 50kiloveho bobana tahnu nekam do ordinace...? :nene:

Bosorka Jana
Dal poděkování: 176 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Nový příspěvek od Bosorka Jana »

Zbraslav na náměstí by mohli přijet.
Stárková Bejblová https://www.artvet.cz/spolupracujeme/
Tykání vítáno.

xchipsy
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování

Nový příspěvek od xchipsy »

Ten je asi nejblíž
http://www.veterina-kozak.cz/kontakt/

a nebo dr. Žák (ale ten už je kousek dál)
http://www.mvdrzak.wz.cz/
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...

nitraner
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 56 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od nitraner »

Hhippie, blbej selskej rozum. Najdi si nejbližší statek, kravín, vepřín, cokoliv. Koňskou stáj. Zavolej tam koho mají vteřinaře. Určo nebudou mít nějakého panelákového píčusa za veta.
Hoňce veta 3x zdar.
😂😂😂😂😂
:nitraner2:
Pohodu a klídek bez nehod a hlídek. :nitraner2: ___ :nitraner3: ___ :nitraner4: ___ :nitraner1:

oreb1
Dal poděkování: 49 poděkování

Nový příspěvek od oreb1 »

Hhippie, shánějte veterináře, ale stejně podporujte trávení nebo za dva dny může být pozdě, pokud nežere. Prostě musí žrát. Pivo, Farmatan apod.

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Diky vsem.
Oreb, on zere. Jen ne tak aktivne, jako vzdy. Ani neni aktivni v pohybu..
Ale nalila jsem do nej pulku lahve domaciho piva :mrk:
Osetrila jsem oko borovou vodou a mazla OpthalmoSeptonex.
Ma na vicku dva vřídky..viz foto.

Ale spis mam strach, jestli se nedeje neco jineho. Kvuli oku by asi nebyl takhle prejety :smutek:
Vubec si nenecha sahnout na bricho (ale je to hystericka koza, takze to uplne nevim, jestli to neni normalni), ma lehce neporadek (male “mokvave strupy”) kolem “curaci dirky”. Protoze na sebe nenecha sahnout, musim ho povalit jako kdyz striham ovci a kdyz takhle lezi, tak kolem te zily, co vede do kouli, ma dve boule (otoky?) jako dlan velke. Mekke. Berani ti nemaji. Ale jestli kozel... tomu jsem asi nikdy na bricho nesahala..
Takze vlastne vubec nevim.
Sehnala jsem nejakou pani doktorku, ze by zitra zajela, tak uvidime. Kozla mam zavreneho, protoze jak je bezne mazlivy, tak vim, ze podruhe uz bych ho nechytla :nesouhlas:
Přílohy
322292F9-77F0-43B7-A82E-E6B13AED857F.jpeg

Kostey
Administrátor fóra
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Nový příspěvek od Kostey »

Žádné otoky by tam být neměly. Nedalo by se to nějak vyfotit? I když vím, že takové věci se blbě fotí.

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Kdepak, to vyfotit nepujde.. :mrzimeto: ale i tak diky.
Jinak kozel vypada hur nez vcera. Vzal si jeden pamlsek a konec. Tak jdu pro Uniruminal alespon, nic lepsiho me nenapada..
Vetka by mela prijet odpo. Ale jsem zvedava, co na nem najde. Rano cural v bezne barve, kakal - svetlejsi a mensi bobky, ale to predpokladam tim, ze moc nezral uz vcera.. a nic vic na nem neni videt. Bradavicky na vicku jsou trochu vetsi, vytok tak velky neni, jak jsem mu to vcera ocistila a namazala..proste evidentně drazdi to oko, to neni nic divneho.
Takze fakt nevim :smutek:

oreb1

To teda nevím :smutek: . S ničím podobným jsem se nesetkala. Nějaké opary by to být nemohly? Na víčku i na ústí močové trubice a tím třeba i infekce jinde...

irčan
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 33 poděkování

Nový příspěvek od irčan »

Nekerý lidi só ubohý paznehti s vyhnilým mozkem.Mlaďoch jedí na BMXu a učí se věeliký cirkusácký dovednosti,protože se tohle jezdí po asfaltě tak po ulicích v dědině.Jenomže to nejakýmu vypatlancovi vadilo tak to nabonzoval ochráncům a pomahačům.Včera večer na něho čekali v civilním autě a jak vyjel na ulicu tak ho hned sejmuli.Naštěstí byli docela rozumní tak jenom za dvěsta.Sem se ho ptal eši kvůli němu nemuselo zastavit nejaký auto nebo eši nevyděsil bábu s roštím a pré ne.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Stalo se neuveritelne: prijela ochotna vetka! Sice dela ovcokozy jen okrajove, ale ma “pritele na telefonu” - nejakou odbornici z Brna, se kterou vse konzultuje..
Na kozlovi vicemene nic nenasla. Teplota v normalu, cura, kaka, poslech ok, zaludky mensi aktivita, ale jedou... po acidoze tu brnenskou odbornici napadl problem v mocovych cestach (rikala jsem taky). Nabidla odber krve na dva rozbory za tisicovku (hlavne kvuli ledvin.kamenum...). To jsme se zatim dohodly, ze delat nebudeme. Nechala mi tu nejake preparaty, co mam 5 dni pichat a kdyby se zhorsil, tak jeste jiny preparat. Podat jeste neco na podporu zaludku. A uvidi se. Ted uz neni jedly, protoze maso neni urceno k lidskemu konzumu, tak doufam, ze se zveti..

Co me ale vubec nenapadlo, byla psychicka stranka veci.. ze mu pred cca mesicem odesla jeho celozivotni kamoska... takze je ted samotna koza mezi ovcemi. Takze je klidne mozne, ze vazne jen zacal schazet, protoze je mu smutno..takze na zitra mam domluvenou kozu na pujceni. Mela jsem preddomluvene kuzle od kamose, ale ty jeste nejsou k odstavu. Tak to budeme muset holt urychlit.. :promin:

Marion108
Dal poděkování: 25 poděkování
Dostal poděkování: 29 poděkování

Nový příspěvek od Marion108 »

Tak to je mazec, ten nas kozel tu prvni tyden taky nezral skoro vubec, ale nejak si zvykl a uz zere normalne. Nicmene byl zvykly na sveho brachu a hodne ho volal z pocatku... ted uz rve jen kdyz slysi, ze jde nekdo kolem, blbounek si zvykl na dobroty... :krik:
Tak at se zveti...;
"Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:

oreb1

Hhippie, to by mohlo být ono. Kvůli ztrátě kámoše nebo kámošky třeba jen leží, přestávají žrát, jsou smutní. To tu vidím i já a přitom okolo jsou další, nejsou úplně sami. Jste šikulka, že Vás to napadlo a je prima, že si pro něho půjčíte kozu. Snad ho to postaví na nohy.

xchipsy
Dal poděkování: 41 poděkování
Dostal poděkování: 41 poděkování

Nový příspěvek od xchipsy »

Co bych dala za nežravého kozla.. :smutek: Ten náš zmetek by nejradši sežral všechno všem sám a když mu koza neuhne dost rychle, nejde pro ránu daleko.. Zajímavé je, že Kiry si až tak nevšímá, zatímco Álu klidně flákne - a i když dělají ty kolotoče kolem misek, tak v 99% případů odejde od své misky a jde do Áliny (a ta pak teda do jeho a pak zase on zpátky a ona zpátky.......), zatímco ke Kiře to jde zkusit až když je v obou předchozích prázdno.. Tak si říkám, že třeba nějak pozná, že Kira je březí (já v to doufám, protože břicho se jí na pravé straně fakt trochu zvětšilo a i vemínko se znatelně nalilo) a Ála třeba ne (protože její břicho mi připadá - v porovnání s Kirou - nijaké...) a tak té první "neubližuje", zatímco druhou klidně ztluče... :nevim: (jako, píšu "ztluče", ale on jí samozřejmě nemlátí nijak nonstop, ale prostě u té misky pokud mu neuhne, tak dostane žďuchu hlavou :mrzimeto:
Naposledy upravil(a) xchipsy dne 13 úno 2020 20:18, celkem upraveno 1 x.
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...

Hhippie
Administrátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Dekuji Oreb. Spis si prijdu jako blbec, ze me to nenapadlo driv... :nene:

minie
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 2 poděkování

Nový příspěvek od minie »

hhippie...blázníš? Lepší pozdě než vůbec :souhlas: Já přemýšlela, co by v těch místech, co jsi popisovala mohlo být a řešení bude třeba ještě jednodušší. Doufám, že ženská na něj zabere :ruzicka:

Odpovědět