Prodej kozí farmy

Odkazy na inzerci z internetu.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od Janina »

Profesore lidí je mnoho a potřeby má každý jiné. :)
Moje odpověď byla dlouhá, ale pak jsem to smazala. Nebudu pohazovat perly po okolí. :D
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od Janina »

Zdenku a ty myslíš, že by pohazovala s takovou lehkostí, kdyby už lány, mnoho, neposekala?
Sekání kosou je třeba se dokonale naučit, je to svým způsobem i druh meditace.
Moje stará osmdesátiletá souseda seká pro dva koně , krmení i seno na zimu, jen kosou, sama si ji připravuje. Před pěti lety měla ještě
krávu na mléko.
Pravda je, že pokud tento životní styl není hlavní náplní, dělá se při jiné hlavní pracovní činnosti, není to možné.
Ale já nikomu neříkám, jak má žít a co čím dělat. Ani nic neodsuzuji. Každý má svou cestu.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, děkuji za nabídku kurzu, ale já bych určitě sekání kosou nevyužila. Takže za mě ne. Kdyby na něco z nabídky, tak na práci se dřevem, ale zas ...za 5 tis. mi to přijde drahá sranda. :)
Každopádně setkání vážně beru a věřím, že u Kouťáka bude mít asi daleko farmáčtější nádech než u mě, takže pokud je pro, jsem pro setkání u něj. Určitě ráda pomůžu třeba i o den dopředu přijet a něco připravit.. taky nikdo z nás jistě nečeká, že se tam nakýblujeme a: "krmte nás, pečujte o nás". Jistě každý z nás přiveze něco na společný stůl, atp.
A můžeme vyhlásit třeba soutěž v sečení kosou a tím mu ušetřit práci ... třeba.. nebo být jinak užiteční jakožto kompenzaci za "ušlý čas" kvůli péči o návštěvu ;) naopak si myslím, že by to bylo prima, společně i něco podělat (jakože popracovat :vytlem: )

Tak teď už jen termín, ať si to zaneseme do diářů :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od Profesor1 »

Jj, lidé jsou různíííí :vtipalek:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od Profesor1 »

Verčo, stačí křoviňák ?
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od Janina »

Hezky jsi to Veru, napsala. Farmu máš asi spíš ty než :koutak: , máš koně, ovce, kozy, králíky. Ale tam je to takové přírodnější, tišší, bezlidnější.
Nemyslela jsem, že se nakýblujem a nic. Ale bývá to tak , že hostitel má vždy trochu stres a starosti. A podvědomě si to nemusí užít právě s lehkostí. :)
Jasně, že každý dovezem nějaký gáblík a pitivo, přespíme ve svém příštřešku nebo pod širasem, vykoupem se v rybníku a ne v koupelně, zaskočíme na kadibudku a tak podobně.
K sekání použijem kosy a k hrabání hrábě. Velkým přínosem pro vnitřní klid je to, že kosa narozdíl od křoviňáku, je tichá, nevydává zplodiny, přispívá k tělesné kondici. Hrábě jsou prevencí, jak psala oreb, k bolestem zad.
Naposledy upravil(a) Janina dne 17 led 2019 11:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od oreb1 »

Profesore, fyzická skutečnost je jiná, ale my si tu vytváříme virtuální skutečnost. Takže máte pravdu, že takhle by to nešlo. Ale tady to jde. Taky je otázka, co je cílem. Jestli chcete skromnou a prostou obživu pro sebe nebo výdělek i na dovolenou v Karibiku nebo co vlastně. Já se klidně budu dřít, dokud budu moct, což jak to vypadá s pomocí Boží ještě nějakou dobu bude, a to jen proto, že to dělá radost mně a dalším lidem. Nejen virtuálně, ale fyzicky.
Myslíte, že by na farmě stačilo pracovat s koňmi, když už se Lisbeth a Marion rozhodly pro chladnokrevné? Vy máte zkušenosti s krávami, nemohl byste třeba vychovat ještě pro jistotu nějakého vola, který by na tom poli pracoval taky? (není to narážka!) jen hledám pro Profesora konkrétní uplatnění, ze kterého bude mít radost.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od oreb1 »

Mastnacku, jenže ty jerseyky by asi měly málo síly nebo ne? Jestli by na to orání a tahání nemělo být jiné plemeno a taky jestli to není na krávu moc - tele, mléko a ještě práce.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od Janina »

Já mám moc ráda skotský náhorní skot. https://cs.wikipedia.org/wiki/Skotsk%C3 ... C3%AD_skot
Jsou to siláci drobnějšího rámce , určitě by se pracovat naučili.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od Profesor1 »

Víte Oreb z čeho bych měl radost?
Kdybych traktůrkem zoral za hodinu políčko, které by kůň, nebo vůl oral půl dne a pak si s váma mohl v klidu povídat a nejen vás z brázdy za volem zahlídnul jak odcházíte na půl dne na pastvu a stihli by jsme si max. zamávat na pozdrav :kamosi:
A to se nebavím že toho vola-koně musíte poklidit ráno i večer . . . .
Ono je rozdíl nasekat trávu denně pro dva koně (otázka 15min. ), nebo kosou posekat louku na sušení sena - začínat za svítání = 4h ráno a končit kolem oběda. Dneska už by to nikdo nepřežil :nene:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od PavelIV »

Já mám sad asi 0,4 ha, je to terasovitý v kopci. Tak jsem si řekl, že si kvůli tomu křovinořez pořizovat nebudu, že to udělám růčo. Táta byl aktivní a bez mýho vědomí tam vtrhnul s křoviňákem, udělal tedy tak desetinu sadu. Kromě toho, že další den pršelo, to bylo takový rozsekaný na maděru, pro králíky asi dobrý, ale pro krávy ne. Když jsem mu "děkoval", nezapomněl jsem zdůraznit, že o žádný překvapení nestojím.
Víc než ten sad asi nikdy sekat nebudu, ale když už to dělám, chci to dělat pořádně a umět, taky si připravit "stroj". No a proč nebýt jedním z mála, kdo dětem může ukázat, jak se to dělalo dřív.
Možná už jsem tu psal tu příhodu se zemědělským inženýrem - kámoš mi lisoval seno do balíků hned pod chalupou, tak jsem mu vlezl do traktoru a chvíli jsme během lisování kecali. Když ten kousek dodělal, vyskočil jsem z traktoru, on se taky chystal a říká: Něco ti vypadlo z kapsy, tak jsem to sebral a ptal se jestli ví co to je. Nevěděl - klička na kosu :nevim:
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od Marion108 »

Tak ja mam doma chomout na kravu... ale mam obavu, ze dojna krava, co bude pracovat moc nenadoji...
Jinak muj drahy mi vysvetlil jednu vec, co se tyce polnich praci... a to je to, ze jeho xxx koni pod kapotou je mnohem poslusnejsich nez moji kone v tahu... :))
Ale prace s konma je fajn, Klara z kopce mi vysvetila, ze na praci hucul neni to prave, zmuze hodne, ale je od prirody lenivy a praci se radeji vyhne... :))
Jinak seceni konmo je fajne i obraceni, jen ty stroje sehnat, to uz je slozitejsi... :mrzimeto: snad nemci nebo rakusaci se k tomu vraci...
Ja nejsem proti technice, ale myslim na udrzitelnost, preci traktory dnes jezdi na naftu a ta neni obnovitelna a ekostopa starsich stroju je desiva, ale tak videla jsem kdesi prototyp traktoru na plyn...
Za to pracovni kun je cista a ekologicka vec, trvale udrzitelna...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od Janina »

Chápu, že mnozí z nás nemají čas číst, musí produkovat, ale přesto
http://kosimesnadno.cz/index.php?route= ... ation_id=9
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od PavelIV »

:mastnacek: :bosorka: Tak Jersey do tahu samozřejmě ani náhodou, ale Hilanda taky ne. Ty dnešní velký masný plemena se vyšlechtily z tažných zvířat. Když hodně tahaly a dostaly dost najíst, tak jim rostly svaly. To, že už třeba 15 generací netahaly by snad nemusel bejt takovej problém.
Dřív tahaly krávy (aspoň v našich končinách) u chudších venkovanů, kdo něco trochu měl a potřeboval práci častěji a nechtěl snižovat nádoj, měl jednoho nebo dva voly. A ti bohatí měli koně, mohli si to dovolit a jsou samozřejmě o dost rychlejší a ti správní asi i silnější.
:PavelIV:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od oreb1 »

Sedět v traktoru a poslouchat motor mi jako radostná činnost nepřipadá :smutek: . Seřizovat ho, mazat, nejde nastartovat, smrdí, dojde nafta, zapadne, jestli to někoho baví, no prosím, ale půvab to teda nemá žádný :nesouhlas: . Někdo má prostě k technice lepší vztah než já. Jsem z toho na rozpacích, nechci se někam hnát kvůli zisku. Ten traktor je taky drahý, museli bychom na něj vydělat, ještě ho provozovat... No já mám radši něco živého. Nevím, ale jak píše mastnacek, aby to aspoň šlo na dřevo, to už je lepší. Jenže to asi Profesorovi nebude připadat jako dostatečný pokrok. Ale přece když máme koně, měli by k něčemu být. Ne jen tak stát a nic. Tak vůl teda ne.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od oreb1 »

Pavle, tak jsem to myslela s těmi voly, ale Profesor chce traktor! To se mi fakt nelíbí :soufl: .
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od PavelIV »

:bosorka: já už to četl dřív a zkoušel to. Vůbec mi to široký rozpřažení nešlo, hlavně jsem měl už trávu trochu vyšší, tak už bych to neutáhl, dělat záběr 5 cm je taky na nic. Možná i tím, že jsem byl ve svahu.
Ale vypadá to hezky
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od Marion108 »

Oreb, jsem fanousek stroju, libi se mi, imponuje mi jejich sila, ale to co pisete je svata pravda. V traktoru clovek ztraci kontakt s pudou s matkou Zemi. A misto svalu v nem roste pupek... :nesouhlas:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od Tedysek »

no ja bych v ramci uspory a nepouziti traktoru zaprahla klidanko i psy. Daji se vytrenovat na vysoke vahy v tahu. Navic by meli i jinou praci (paseni, hlidani,...).
Konec koncu budou tam i mladi silni kozlove, kone... moje osobni prani je oslik. Myslim ze zvirat na tah tam bude dost. :)
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Prodej kozí farmy

Nový příspěvek od PavelIV »

Oreb - on se tím profesor asi živí, bez traktoru by se mohl i s rodinou jít leda pást se zvířaty, ale co v zimě.
Sedět v traktoru a dívat se, jak to odsýpá by se mi taky líbilo, ale sekání kosou brzy ráno - to je poezie. Abych nezapomněl, to co jsem nasekal poobracel a shrabával hráběma odhadem tak 40 hodin, sežralo moje stádo za týden a to ještě občas uždibovaly zbytek pastvy :hura:
:PavelIV:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů