Uskladnění krmiva

Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění krmiva

Nový příspěvek od Berrynator »

Tak jsem si konečně vzpomněl, takže přidávám foto toho našeho díla
Přílohy
IMG_20210410_183455.jpg
IMG_20210410_183415.jpg
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění krmiva

Nový příspěvek od Augenblick »

Napadlo mě... mám větší množství jutových pytlů od kávy. Když bych na vnitřní stěny dřevěného sila nasponkoval ty jutové pytle, nepropadávalo by jádro případnými mezerami mezi prkny a třeba by to lépe dýchalo ? Je to dobrý nápad, blbý nápad nebo jaký je to nápad ? :andel:
Tykat, díkes ....
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění krmiva

Nový příspěvek od Profesor1 »

To se ukáže až se to vyzkouší :vytlem:
Nebál bych se toho. Akorát časem se zrní dostane i za ty pytle, tak že bych spodní stranu nesponkoval, ať vypadne na dno
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění krmiva

Nový příspěvek od Kostey »

Kdo že to máte doma obloukové haly? Nějak mi asi došla trpělivost a poptal jsem halu u Dagrosu o rozměru 8x12m a do 300tis by se to s papírovánim i s montáží mělo vejít. Jo je to dost, ale zas než mi bude stát opravdová stodola, tak to ještě nějaký ten pátek trvat bude a počítám, že takováhle částka je furt méně, než jen blbá krytina na budoucí střechu stodoly.
Jak je na tom kvalita hal napříč výrobci? Bývají tam velké rozdíly?
Přepracoval by se jeden projekt a místo nářadí na Avanta bych tam hodil halu. A po 5 leté udržitelnosti bych jí rozmontoval a střelil dál, pokud by už plánovaná stodola stála.
Já tu ale prostě fakt potřebuju nějaký hangár, kde na mě nebude sněžit, pršet, kde budu mít aspoň trochu rovinu.
Uživatelský avatar
Berrynator
Příspěvky: 344
Registrován: 22 říj 2018 09:43
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 296 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění krmiva

Nový příspěvek od Berrynator »

tak tento rozměr do 300 tis. by měl být v pohodě, já mám 9x21 za nějakých 350 bez DPH, kamarád stavěl od jiné firmy 6x18 asi za 240 i s daní, každý výrobce má trochu jiný systém, jinou konstrukci, různé tloušťky plachet, jiný systém kotvení, takže není úplně jednoduché srovnávat, i když na první pohled mohou haly vypadat úplně stejně, asi raději bych se vyhnul úplně těm laciným nabídkám, co jsem koukal a i co mě upozorňoval prodejce od firmy, která mě instalovala halu, tak ty laciné nemají moc dobře vyřešeno upevnění plachty, i větší rozteč mezi oblouky, což může působit problémy, zvláště pak v místech, kde je větší nápor větru nebo sněhu, mimochodem - pokud je možnost místa i financí, tak bych se nebál i větší konstrukce, 8x12 se na papíře může zdát velký prostor, já když jsem vybíral těch 9x21, tak mi to taky připadalo obrovský, ale člověk tam strčí tohle a tamto a zaplní to celkem v pohodě
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění krmiva

Nový příspěvek od Jana P. »

Minie má taky halu, ale už jsem ji tady dlouho neviděla.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění krmiva

Nový příspěvek od Kostey »

Byl jsem se tu nedaleko podívat na halu právě od Dagrosu a líbila se mi. Žádný šizunk, poctivá kovařina, plachta pořádná, ale nepodařila se mi zjistit její gramáž. Stojí tu už 5 let a vše bez problému. Takže vím, že zdejší větry a sněhy bez problému ustála a to je na mnohem větru exponovanějším místě.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění krmiva

Nový příspěvek od Profesor1 »

U té plachty hodně záleží na té odolnosti UV (gramáži).
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění krmiva

Nový příspěvek od Hhippie »

Kubo, to je asi nejlepší reference, když víš, že to vydrží i ve Tvýh podmínkách :souhlas:
Šla bych do toho. Než zkoušet něco z obrázku… :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění krmiva

Nový příspěvek od Jan »

Možná nejen ,jak to funguje u souseda, ale jakou dává záruku výrobce, jakou má plánovanou zivotnost a kolik pak bude stát výměna a jestli ji pak vůbec budou ještě prodávat.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění krmiva

Nový příspěvek od minie »

zdravím všechny. :usmev:
Máme 2 haly, ta první tu je už cca 7-8 let o rozměru myslím šířka 8m, délka 9m, délka byla volitelná po 1,5 m dílcích. plachta 900g/m2, záruka na plachtu 10 let. Z prvu byla průchozí, na zimu jsme jednu stranu zarovnali balíky slámy kvůli průvanu, po asi 3 letech jsme jednu stranu zakryli celou, na druhou jsme nechali dát vrata, která lze zavřít, ale nezavírám je. Plachtu máme zelenou. Výhody: lze ji kdykoliv demontovat a převézt, jako přístřešek ovcím stačí, máme ji na mírném svahu, ale je lepší, když je terén rovný. Byť se o ni ovce drbou, na hale to není vidět. Ustála i dosti silné poryvy, když kolem lítaly střechy a padaly stromy. Další výhoda, že se nemusí natírat ani jinak udržovat. Nevýhoda: V létě je tam dusno - ideálně je nechat si udělat světlík nebo mít vrata z obou stran. ALe i přes to ovce do něj chodí. Druhá hala je kratší, průchozí a zároveň tam máme uskladněné seno. Obě jsou postavené tak, aby sloužili jako přístřešek pro 2 výběhy - dle potřeby se vždy zavře mobilní zábranou jedna strana. Montovala nám to firma s oprávněním.
V dnešní době se ceny nedají srovnávat, všechno šlo nahoru a měla jsem tu zákazníky, kteří, měli též špatnou zkušenost s levnějšími variantami a uletěly jim při prvním bouřce. :nesouhlas:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění krmiva

Nový příspěvek od Jana P. »

Ahoj Minie 😍 ráda tě vidím.
Od koho haly máte?
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění krmiva

Nový příspěvek od minie »

obávám se, že by to byla reklama, to se asi na veřejný web sdělovat nesmí :nevim:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění krmiva

Nový příspěvek od Františka. »

minie, docela určitě se tady může sdělovat, co kdo chce, leda by to byla hrozná pomluva a někoho urážela. To se tady nesmí, ale kdo vyrobil halu, to se smí :vytlem: .
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění krmiva

Nový příspěvek od Hhippie »

Minie, to se neboj. Nejsme veřejný web. Jsme soukromé chovatelské forum :vytlem:
Takže jestli jsi spokojená, tak tu klidně reklamu udělej :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění krmiva

Nový příspěvek od PavelIV »

A jestli ne, tak taky :vytlem:
:PavelIV:
minie
Příspěvky: 764
Registrován: 01 bře 2019 22:24
Dal poděkování: 104 poděkování
Dostal poděkování: 265 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění krmiva

Nový příspěvek od minie »

:andel: :andel:
Spokojená jsem.
Je to myslím polský výrobek a dováží ho sem firma N+N Košátky, na jeho montáž má proškolené lidi.
Dnes jsme tam naváželi slámu a seno, aby tam mohly holky zimovat. Byla sranda, jak nás z dálky viděli, tak řvaly a lítaly podél plotu :vytlem:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Uskladnění krmiva

Nový příspěvek od Jana P. »

Už se tam tešej, cítej taky mateřské radosti a tam se jim bude rodit jedna báseň. :vytlem:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti