Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od Jana P. »

Mám 13 slepic, 3 králičí samice a 1 samce, nyní 22 mladých králíků, budou dorostlí na konci dubna, 6 březích ovcí před porody, 12 potencionálních jehnat.
Dnes jsem zavolala do https://www.primagra.cz/dalsicinnosti/prodejny do Sedlčan, kde zrninu převážně nakupuji.
Paní pravila že má šest pytlů pšenice, minulý týden jich prodali 150, a že mi dva uschová, oves vyprodán, kukuřice vyprodaná, jakékoliv granule pro králíky vyprodané.
Oves bude zřejmě po neděli cena se neví.
Pokoupila jsem co šlo. Máme dost sudů na zrní, ale nějak se dopředu velmi nezásobuji, v normálních časech.
Nakonec pán našel 37 kilo ovsa ještě. A koupila jsem pytel ječmene, budu ho míchat ovcím do ovsa a granulí. Mám v plánu je krmit do porodů a pak ještě cca měsíc při kojení. Dále doufám, že zaprší a bude tráva. A zrno nebude třeba. Sena máme zatím dosti.
Králíky vykrmíme a zůstanou jen chovné kusy. Přes léto budu krmit zelené, seno, zbytky zeleniny. Zrno jen velmi maloučko.
Slípky zřejmě probereme a část porazíme. Nepotřebujeme tolik vajec.
Primagru koupil Agrofert, není to tak dlouho. :smutek:
Dále ještě nakupuji v Táboře http://www.emir.cz/vlasta/kontakt/ tam hlavně králičí granule bez léčiv které v Družce nevedou. A také směs pro nosnice z Dynína, je hrubší. (Obilí je tam vždy dražší než v Družce, Primagra ho pěstuje.) Tam se vydám v pondělí ráno.
Ceny máte na účtenkách.
Slunečnici přidávám trošku slepicím, a pro ptáky, stále mrzne.
A koupila jsem substráty za starou cenu, sázím do nich rajčata, která pěstuji v kbelíkách u domovní zdi.
Přílohy
20220312_121733.jpg
20220312_121749.jpg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od Jana P. »

Také mi došly ve sklepě brambory. Konečně jsem dojela do Sibagra, mezi Chlístovem a Jiřeticemi. Je to kousek od MIličína, máme blízko.
Prodávají tam brambory za 6 kč kilo.
Koupila jsem Jasmíny a Adély, 55 kg, za 300. Dodávají do velkoobchodu, ale každý čtvrtek a sobotu dopolko prodávají kdo si přijede. Mají tam pěkný sklad a krásné brambory. Prodávají i krmné.
Pán říkal, že budou mít i sadbové. Tak to si zajedu. Je to vysloveně rodinná firma, česká . https://rejstrik.penize.cz/18595154-sibagro-spol-s-r-o
Přílohy
20220312_124849.jpg
27432C7B-0AE3-4157-948A-687A3692C091.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7236 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od Kouťák »

Jani a bude hůř.Tohle je teprve začátek.Slepice raději nezabíjej,nech je až bude vejce stát-netroufám si říci kolik.Já jsem si koupil granule pro nosnice ještě před zdražením a pšenici s žitovcem také,protože jsem už o slepicích uvažoval a musím být vždy na každý můj šílený nápad připraven. :vytlem:Pomalu si navážíme potraviny na chalupu,protože v bytě máme všechno na plyn a už nikomu nevěřím.Dám do cajku jízdní kola a nějaká flinta by se také asi hodila.Běhá toho kolem chalupy dost. :vytlem: Musíme být připraveni na všechno a" kdo je připraven,není překvapen". :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani: no… my jsme to nestihli. Zrovna mi dochází pšenice a jak jsem zvyklá, že mám malou spotřebu, tak že prostě nakupuji v klidu, když to potřebuji, tak zásoby nemám. Tak budu shánět zítra. To se nedá nic dělat. Ale zvyšující se ceny žrádla pro zvířata mě tedy znervózňují - u ovcí to řešit netřeba, tam beru příkrm jako něco navíc (nedojím), ale ta drůbež… tam je člověk dost závislý… :smutek:
Ale naopak mám radost, že tu mám pár kanystrů nafty, kterou jsme nakoupili ještě za rozumnou cenu.. :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od Jana P. »

Kupovala jsem vždy 50kg zrna. Po pytlích no. Máme dost místa i sudů, mohla jsem nakoupit na podzim po žních klidně na dva roky. Ale koho by tohle napadlo.
Ano drůbež se bez zrna neobejde. Tedy ve velkém jedlém lese nebo sadu asi ano, ale vajec bude pomálu. Navíc jsou uvyklé na zrno, měli by tendence unikat jinam. Hledat ve větších vzdálenostech.
Můj názor je, že se stále domácí produkce vyplatí, po všech stránkách, i při růstu krmiv. Ceny v obchodech u všeho půjdou nahoru, kvalita dolů, bude se vše více šidit a všecho bude mín. Musíme hledat cesty, jak se uskromnit. Po všech stránkách.
V naší chalupě nejvíce elektřiny žere bojler. Máme 100lt- manžel se pětkrát v týdnu sprchuje v práci. Sobotu a neděli vynechává.
Já se zde sprchuji cca 3xtýdně. 2xv Radotíně. Nádobí meju ve dřezu, na kamnech je kamnovec, takže dokud se topí, budu vodu na nádobí nalévat z něj. Bojler jsme vypli. Zapnu si ho v pondělí at se mi nahřeje na uterý než pojedu do Práglu. :vytlem: Další větší spotřebu má čerpadlo ve studni. A jinak nic. Jo, světla a dobíjení tel a notasů. To neřeším.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od čobanak »

Problém je,že může přijít černá hoďinka neboli black out.Maso v mrazácích neňí zcela bezpečné.Ze sklárni v karlovejch varech hlásej,že dostali deseťinásobné zálohi na plin.Zavíraj provoz.Moje máma má v garsonce i plin i elektřinu.Teď jí přišel novej ceňík na plin a bude ho odhlašovat.Vono stojí dost peňez i to odbjerné místo.
růžička
Příspěvky: 125
Registrován: 13 říj 2018 13:27
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od růžička »

U nás nechal zatím cenu 6000/t pšenice.Ale rychle dochází,protože je v okolí nejlevnější,tak se tam sjíždí němci a berou to po kamionech.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od Profesor1 »

Nevím jestli je to pravda, ale Němci to obilí prý berou do bioplynek, nebo na spalování. Nezajímá je kvalita, pouze vlhkost. Platí i 780,-
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od Jana P. »

Topit obilím mi vadilo vždycky, hnus.
Mám spoustu sklenic zavařovacích. Pokud vypnou proud. Zavařím maso na plotně. Letos zasadím více dýní. A kukuřici chci dát.
Už pár let si chci koupit tuhle knihu, ale snad to zvládnu i bez ní. :usmev:
https://permaseminka.cz/publikace-a-kni ... adnik.html
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

V okolí vykupuje polák pšenku za 940 q + DPH co kdo má nad 100 t. Zajímá ho hlavně vlhkost do 17,5 %.
ZNZ už nemá
Tatík prodal všechno za 670 q a ještě se tam lidi pošťuchovali :otraveny: nenechal si ani pro svoji drůbež a leze do zásob jinejm :cert:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

od příštího týdne budou mít prodejny Agrofertu akci na pšenku za 750,- pytel :udiv: údajně nakupují v polsku 10.800,- + DPH za tunu :jizlivec:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od čobanak »

růžička píše: 13 bře 2022 10:42 U nás nechal zatím cenu 6000/t pšenice.Ale rychle dochází,protože je v okolí nejlevnější,tak se tam sjíždí němci a berou to po kamionech.
No jo,na ňemce jsem zapomňel.Oňi před ňekolika roki vlastňe taki vikoupili seno,jinak bi nebila situace tak dramatická.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od čobanak »

DAD David Abrahám píše: 13 bře 2022 12:42 V okolí vykupuje polák pšenku za 940 q + DPH co kdo má nad 100 t. Zajímá ho hlavně vlhkost do 17,5 %.
ZNZ už nemá
Tatík prodal všechno za 670 q a ještě se tam lidi pošťuchovali :otraveny: nenechal si ani pro svoji drůbež a leze do zásob jinejm :cert:
Tvůj táta si prodal všechnu pšeňici a teď krade tobje?Tak si to zajisťi.Tadi mňel jeden soused na mrazáku zámek,abi mu nemohla exmanželka krást maso.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od Hhippie »

Nojo, Čobi, je to prostě větší kupní síla :nevim:
Sice by bylo hezké, kdyby zemědělci byli hlavně vlastenci, ale oni se taky potřebují hlavně uživit. A než obsluhovat malochovatele, co si jezdí po 2 balíkách (“nejlépe” koňáky, co nemají ani kam seno uskladnit), tak to radši naloží na kamion s návěsem, shrábnou eura a všichni (krom místních) jsou spokojení…
Taky se mi to nelíbí, ale tak to je. Třeba se úplně stejně jako my rozčilují běžní Poláci, že jezdíme do příhraničí nakupovat…? :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od Jana P. »

Milí manželé ze samoty poblíž, co jim je sedumdesát, se před pár lety zbavili stáda ovcí charrolais, co chovali. A seno suší dál, mají mechanizaci i sklady. Prodali v zimě vše co vloni nasušili. Kamiony pro to jezdí stále. Zda na krmení nebo topení to nevím.
Jsou moc fajn, ale bahnění a všechna péče už na ně byla moc, jsou jen dva.
Kupuji od nich velké balíky, jsou spolehliví a vyberou mi to nejlepší pro naše holky. Takže letos koupím zas, patrně z otav. Nejsou pak zbytky.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od Hhippie »

Byla jsem dnes v místním JZD pro pšenici. Byli nejlevnější v okolí. Za 600 Kč za q. Nechci se úplně předzásobovat a vykupovat sklady, ale také nechci krmit za dvojnásobek. Stačí, že budou dražší granule, na kterých jedeme hlavně..
V kravíně jsem dala řeč s panem majitelem. Mají 120 dojnic, o krávy se stará se dvěma ženami plus má 5 chlapů na stroje. Zástav prý nemohou odchovávat, že se to nevyplatí, že pro ně jezdí kamiony ze Španělska. A že se uvidí, jak to bude udržitelné do budoucna. :smutek:
Přílohy
A8C7EB9F-3B8E-44D7-92F8-EC8B13CF765B.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8363
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od Františka. »

Jana P. píše: 13 bře 2022 11:41 Už pár let si chci koupit tuhle knihu, ale snad to zvládnu i bez ní. :usmev:
https://permaseminka.cz/publikace-a-kni ... adnik.html
Kniha je zajímavá, mám ji, ale pro naše klima není úplně použitelná jako návod. Přece jen Oregon má větší množství srážek, v jinou dobu, roste tam dobře něco jiného než u nás. Myslím, že při Vašich zkušenostech se poradíte velmi dobře bez ní.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od Jana P. »

Brambory,dýně, kukuřice,zvládnu dobře. Ale fazole na zrno mi přijdou nerentabilní. Zkoušela jsem po dva roky. Zaberou mnoho místa, a výnos je tak na dva obědy. Takže jsem se rozhodla, že fazole zrno nakoupím. Pěstovat je nebudu. Cena sic také vzrostla, navíc nemohu v poslední době sehnat velké bílé.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od čobanak »

Hhippie píše: 14 bře 2022 11:05 Nojo, Čobi, je to prostě větší kupní síla :nevim:
Sice by bylo hezké, kdyby zemědělci byli hlavně vlastenci, ale oni se taky potřebují hlavně uživit. A než obsluhovat malochovatele, co si jezdí po 2 balíkách (“nejlépe” koňáky, co nemají ani kam seno uskladnit), tak to radši naloží na kamion s návěsem, shrábnou eura a všichni (krom místních) jsou spokojení…
Taky se mi to nelíbí, ale tak to je. Třeba se úplně stejně jako my rozčilují běžní Poláci, že jezdíme do příhraničí nakupovat…? :promin:
Spíš jde o takovéto vijímečné situace.Pokud ňemci ňegde berou seno pravidelňe,tak to trh ňejak nerozhoďí.Ale pokud sem najednou uďelaj nájezd,tak tu prosťe ňic nezústane.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rostoucí, klesající ceny čehokoliv

Nový příspěvek od čobanak »

Hhippie píše: 14 bře 2022 13:46 . Zástav prý nemohou odchovávat, že se to nevyplatí, že pro ně jezdí kamiony ze Španělska. A že se uvidí, jak to bude udržitelné do budoucna. :smutek:
u nás zástav chováme.Ale za ribňíkem posílaj bejčki mezi 3ťím a 6tím tejdnem na mléčnej víkrm do holandska.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti