Monitoring stáje

Uživatelský avatar
jírab
Příspěvky: 169
Registrován: 29 lis 2018 21:20
Dostal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Monitoring stáje

Nový příspěvek od jírab »

Takže zakládám nové vlákno a napíšu jak to mám já. Podotýkám, že se v tom nejsem žádný odborník, ale zkusím to vysvětlit.
Základem je zařízení HIKVISION, teď koukám že toho je po eshopech mraky druhů. Já mám tento : https://eshop.vakap.cz/pro-4-kamery/ds-7104hqhi-k1/. Tam je ještě potřeba vložit pevný disk pro nahrávání. Kamarád mi to přivezl už připravené. Tam se kabelem připojí 1 až 4 kamery (každá má samozřejmě jeden kabel). To zařízení má výstup pro monitor. Tohle se propojí a už to doma sledujete, zpětně prohlížíte a nějaké pro mne nepotřebné funkce. Se sledováním na mobilu kdekoliv na světě to už je složitější. Já to mám takto: máme doma internet od o2 po pevné lince. Od modemu mě vede kabel ke stolnímu počitači, před kterým jsem zařadil rozbočovač: https://xevos.store/produkt/tp-link-tl- ... -tl-sg105/. Původně jsem si myslel, že se to prostě píchne nějak do PC, ale to prý nejde. Zkrátka ten HIKVISION potřebuje připojení k vašemu internetu co máte doma. Pak už jen na modemu nastavit povolení pro přístup z venku a přes vaši IP adresu se tam připojujete aplikací HIK CONNECT: https://play.google.com/store/apps/deta ... nect&hl=cs.
Snad jsem to vysvětlil srozumitelně.
Screenshot_2019-02-12-12-33-47-579_com.hikvision.hikconnect.jpg
Screenshot_2019-02-11-18-45-27-024_com.hikvision.hikconnect.jpg
Tykání též od každého vítám.
Uživatelský avatar
jírab
Příspěvky: 169
Registrován: 29 lis 2018 21:20
Dostal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od jírab »

Vůbec nevím co to je za kameru, krabičku už nemám, musel bych se zeptat toho známého. Cena do 1500,-, z Číny by byla levnější. Když je dost světla tak to snímá barevně, jinak přisvěcuje infra a je černobílý obraz.
Tykání též od každého vítám.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od Marion108 »

Jen tak na okraj... kdysi, s porodem prvni kozy, jsem si poridila strasne starou video chuvicku. Mela jsem chlivek asi 10 m a tohle bylo bezva... a vite co? Koza stejne rodila kdyz jsem se nedivala... :)) ale uznamvam, ze bylo fajn ji videt, protoze byla velmi placha a takhle se vubec nestresovala.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
jírab
Příspěvky: 169
Registrován: 29 lis 2018 21:20
Dostal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od jírab »

No, možná nemám tu nejlevnější kameru na trhu, ten kámoš vybíral ještě schválně se širším úhlem záběru. Zítra tam vylezu a kouknu co je to zač.
Platil jsem mu rovných 7000,- : 2 kamery, zařízení HIKVISION , 100m datového kabelu, nějaké konektory. Práce samozřejmě zdarma. A já si pak dokoupil ten rozbočovač (450,-) a monitor (1500,-). Tam mi kamery frčí neustále, jen vypnu obrazovku když nejsem doma. Je to praktické - bylo by protivné pořád přepojovat monitor u PC, nebo to strkat někam do noťasu. Takhle to máte v místnosti kde se nejvíce zdržujete a jenom mrknete když jdete kolem - nikde nic nezapínáte a nepřipojujete kabel. No a mimo domov mrknete na mobil.
Tykání též od každého vítám.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od Janina »

Máš to dobře udělané, tak by se mi to líbilo. Na kamerách jsou ovce krásně vidět. Jak Gorily v ZOO. :vytlem:
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od andre.marek »

Já mám kameru IP kameru již minimálně 5 let, stále na jednom místě. Jako hlídací, před klákárnama. Nahrávám pravidelné, cca 10 denní smyčky, snímek při záznamu pohybu, kdysi jsem zkoušel i pravidelné snímkování v určenou dobu. Mám tedy sníky jednoho místa, z jednoho úhlu za cca 5 let, akorát jsem se nikdy nedostal k pořádnému zpracování :))
Jde o IP kameru, napájení po síti datovým kabelem, který jsem dotáhl k síťovému rozbočovači, z tohoto pak dále datovým kabelem do domácího serveru, kde běží program pro záznam.
Nevím už cenu kamery, přece jenom je to už dlouho... Kupoval jsem to u nás, myslím že je to Airlive, IR přísvit, nahrávání v rozlišení 1280*1024, pevný objedktiv, voděodolná. Myslím že tehdy tak kolem 4000-4500? Ale je to pouze odhad. Ceny kamer se skoro neposunuly.
Přikládám nějaké ilustrační snímky :usmev:

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
MartinR
Příspěvky: 234
Registrován: 21 říj 2018 10:58
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od MartinR »

Dík moc za téma. :souhlas:
Ten server v tom prvním odkazu Jirab jestli dobře chápu slouží pro ukládání záznamu z kamer? Všechno jsou to ale tedy varianty kdy se k monitoru musí dovést kabel že. Není něco i bezdrátového - já mám totiž některé stáje víc než 200metrů od domu tak to by bylo kabelů... :nevim: Já bych asi ani nepotřeboval aby se mi to ukládalo, jde mi jen o to se z domu případně z mobilu aktuálně podívat co se ve stájích děje.
Uživatelský avatar
jírab
Příspěvky: 169
Registrován: 29 lis 2018 21:20
Dostal poděkování: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od jírab »

Ano, ten první odkaz je zařízení s HDD kam vedou kabely od kamer. Odtamtud je kabel k monitoru. Myslím, že to funguje i bez toho HDD, zkrátka sledujete jen aktualní obraz.
S tím kamarádem jsme se bavili i o bezdrátu, ale prý by to bylo dražší, musely by být nějaké 2 vysilače co na sebe vidí, nebo tak něco.
Tykání též od každého vítám.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od arus »

Vím, že jsem úplně mimo mísu, páč tomu vůbec nerozumím, ale zeptám se...sledovat ovce kamerou přes satelit, nebo nějak jinak bezdrátově se nedá? Myslím na velkou vzdálenost. :stydim:
:arus:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od xchipsy »

Nad kamerou jsem uvažovala vždy když jsem měla březí prasnici, protože by opruz každou hodinu nakukovat, jestli už to vypuklo, hlavně teda v noci, zvlášť když Bobule tři dny simulovala, že už fakt jako jo! Já nevyspalá, vynervovaná, přes den ona chrápala, to já si lehnout nemohla kvůli práci... Takže jsem byla jak chodící zombie. Odrazovala mě pořizovací cena a složitost zapojení, no asi by to nebylo tak hrozné, kdybych oslovila někoho, kdo tomu rozumí...
(nakonec to vždycky dobře dopadlo, všechno jsem stihla, ale když na to teď vzpomínám, tak je mi úplně nedobře, těch kafí a cigaret co padlo... :85:
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od arus »

mastnacek píše: 13 úno 2019 09:01 Arus, jestli, tak to nebude nic lacinyho, spis v radu desitek tisic tipuju.
Jj, na ceně krachnou moje rozmary. :udiv:
:arus:
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od Augenblick »

Minulý rok jsem pořídil totok : https://www.zbozi.cz/vyrobek/iget-homeguard-hgwip818/
Mám to vzdušnou čarou cca 50m a wifina to bere dobře. Zvuk i obraz v pohodě, ale čidlo na teplotu a vlhkost nic moc přesného..
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
MartinR
Příspěvky: 234
Registrován: 21 říj 2018 10:58
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od MartinR »

Tak si letos udělám radost k vánocům a pořídil jsem si kameru na sledování stáje a taky pro ostrahu hospodářství. Má to propojení s mobilem i počítačem přes wi-fi tak teď musím ještě dotáhnout nějakým výkonným routerem wi-fi signál cca 70metrů od domu. Máte někdo nějaké doporučení kterej by to zvládl nebo že bych dal třeba dva za sebou abych to dosáhl.
Jinak viděl jsem to u kamaráda a překvapilo mě jak to pěkně kouká i za tmy a že si to mobilem můžu krásné natáčet kam potřebuju. Má to mraky funkcí třeba senzor pohybu kdy se zapne jen pri pohybu a hned mě upozorní na mobil, sledování osoby, můžu přes mobil mluvit nebo spustit alarm atd...

https://www.zako-import.cz/detail-267-1 ... b-p2p.html
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od Jan »

na 70 metrů , pokud je přímá viditelnost nemusí být nic extra "silného" . Výkony jsou dány normama. Neni vhodné, aby v cestě rostly stromy. Záleží taky, kolik wifi je v okolí. Protože popis na webu je dost nejasný, předpokládám , že kamera bude na 2,4 GHz. Podle popisu umí nastavit AP (že se k ní jde připojit) , ale to zase není až tak důležité, jestli je jako AP , nebo klient. Spíš bych zbystřil , že kamera není , jak je zmíněno z prvním příspěvku jen kamera, ale s pomocí SD karty dělá i "server" . Takže data jsou tam. Což znamená 2 věci - životnost tý karty při neustálím přepisu nemusí být nic moc a pokud někdo ukradne kameru, ukradne i data - protože ty jsou v tý kameře. Přístup přes internet bude potřebovat nějaké minimální nároky na rychlost a ty prodejce nespecifikuje. Doufám , že jsem to napsal dost jednoduše k pochopení.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od Hhippie »

Jane, to jsou skvele postrehy! Diky moc! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
MartinR
Příspěvky: 234
Registrován: 21 říj 2018 10:58
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 64 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od MartinR »

Jane moc dík za postřehy. Kamera funguje s aplikací v mobilu 360aeys a ano nahrává na Sd kartu. Tu jsem k tomu dokupoval 64G za cca 350kč tak to nebude snad takovej problém po čase vyměnit. No s tím ukradenim je to pravda nevím zatím jesli to zalohuje automaticky při sledování po upozornění a nastavení i na mobil.
Myslíš že teď bude stačit nějaký router cca za pětikilo co se nabízejí. Mám to na přímo bez stromů a překážek pouze bude na půdě pod taškama.
Třeba tento:
https://www.zbozi.cz/vyrobek/tp-link-tl ... erm=router
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Monitoring stáje

Nový příspěvek od Jan »

doporučuju, pokud je to skutečně 2,4 GHz třeba toto :
https://aukro.cz/ubnt-ubiquiti-nanostat ... PkEALw_wcB
Ideálně to dát ven - musí se to nastavit, ale není to zas až taková hrůza.
ohledně zálohování - na mobil se to určitě nezálohuje, ta aplikace pouze umožní laicky řečeno se dostat z mobilu až do domácí sítě ke kameře.
SD karta toho podle mě moc nevydrží , pokud bych to už kupoval, koupil bych jí v obchodě jako třeba alza a připlatil si za výměnu při poruše hned - neni na to úplně stavěná, furt v kuse nahrávat a mazat.
Ještě k wifi - předpokládám, že u kamery je už elektřina, takže buď tam dotáhnout venkovní UTP kabel (na internet) , nebo se dá po těch 220V
třeba : https://www.alza.cz//tp-link-tl-pa4010- ... ymEALw_wcB
důrazně doporučuju zakoupit na osobu a ne IČO (fakturu pak kdyžtak změněj) , aby to fungovalo. Podmínkou je, že je to na jedný fázi (stejný jistič) a ideálně 2.5 mědí. Po levnym prodlužováku to nepojede, nebo ne dobře.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů