zákaz používání zábavní pyrotechniky

Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Marion108 »

https://e-petice.cz/petitions/zakaz-pou ... hniky.html
Kdo můžete podepiště...
letos mi fena i přes velkou dávku sedativ málem zešílela a to i přes to, že byla zavřená v kotelně, kde je minimální dozvuk, pod předníma tlapama ji zbělala srst ze dne na den jen z tohoto hloupého způsobu oslav... nikdy se tu tolik nestřílelo, prostě ale sousedi udělali ohňostroj 40 minut asi 100 m od nás... :hrabeti:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od oreb1 »

To je blbé, ale proč byla v kotelně, a ne s Vámi? Tím byste ji uklidnili a viděla by, že se vlastně nic neděje. Mám dva psy. Jeden byl s námi od 4 měsíců a nehne brvou, klidně pracuje dál i když se střílí. Druhého máme asi od roku a ten se bojí, ale nedá to najevo, jen se prostě drží u mě a nikam dál by ode mě nešel.
To neznamená, že jsem pro ohňostroje, ale že to třeba příště zkuste jinak, být s ní :usmev: . Chudák se bála asi hrozně.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1814
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1701 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Augenblick »

U nás letos prvně klid (až na pár idiotů), obec udělala vyhlášku, hodně pomohla i chráněnka se kterou bezprostředně sousedíme.

Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Marion108 »

Protože druhý pes je epileptik a tak ho hlídal kluk a tihle dva spolu být nemohli, nesnesou se moc dobře ten malej je trochu cvok a jde Taře po krku a ona i když ho defakto ignoruje, tak když on ji skočí na krk tak by ho zakousla jedni cvaknutím tlamy, já s přítelem jsme museli být s koňma, ti taky dostali sedativa byli oproti jiným rokům úplně v klidu, neběhali, jen chodili sem tam, ještě jsme vedle výběhu nastrtovali traktor a rozsvítili,a by toho viděli minimu, na traktror jsou zvyklí a hodně to pomohlo... jenže odejít jsme nemohli protože kobyla dostala asi zbytečně velkou dávku a měli jsme obavy aby nelehla... no j inak samozřejmě jsem spoléhala, že bude v pohodě v té kotelně jako dva roky zpět, vždycky se schovala pod dřevo a byla v klidu. nevím proč letos byla tam špatná, já pak za ní šla, ale to už byla úplě v hájí, možná jí to udělaly i ty sedativa, nejdřív byla asi o půl dvanásté opravdu hodně sjetá, sotva stála a byla v klidu a před půlnocí to musel ten humbuk vyrušit, jinak jak říkám nikdy tu takový ohňostroj nedělali... nechápu co jim hráblo. Naštěstí kočky se neztratily, ty divoký se chytit nedaj a kocour byl doma a na druhým baráku přišly normálně tak v pohodě...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Profesor1 »

40 minut ohňostroj? Tak to jsou sousedi bohatší než v Sydney.
Zase se před i po Silvestru hodně psalo a mluvilo o tom, jak tahle zábavná pirotechnika ubližuje zvířatům. Škoda že jen okrajově bylo zmíněno to, že se stalo velmi moderní podávat zvířatům jako ochranu před tímto sedativa a jak se jím tím v podstatě vůbec nepomůže, ale může to pro ně znamenat i přihoršení.
Náš půlroční hafík byl s náma o půlnoci venku a okolnímu veselí věnoval minimální pozornost. Taky sousedův pes, který trpí epilepsii si pobíhal po zahradě a sem tam štěknul, hlavně teda na někoho, kdo se zastavil u jejich branky potřást si s nima rukou.
Osobně raději zvířatům ublížím tím že vystřelím pár světlic, něž že do nich nacpu nějaký oblbovák. Ale to už je úhel pohledu. Jsem už holt takový sobec, že když mám potřebu vyjádřit radost třeba světlicí, tak to udělám, zvíře nezvíře, člověk nečlověk. A koho tím jednou - dvakrat (pár minut) v roce obtěžuji, tak nech si trhne nohou, protože takový mě většinou obtěžuje celý rok :vytlem:

A to jsem chtěl jenom napsat že NEPODEPÍŠU, protože můžu, ale nechci :)) Vlastně jsem ani nechtěl reagovat, ale kvůli těm zvířatům mě to nedalo.
U některých bych opravdu nechtěl být zvířetem!
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Hhippie »

Ne, ze bych se ztotoznovala s tim, co napsal Profesor, ale taky jsem si rikala, ze me prekvapilo, s jakou lehkosti Marion psala o tom, ze nezvladla spravne nadavkovat tisici leky :nesouhlas:
Nemam zkusenost s hysterickym zviretem, ktery by si mohl ublizit, ale treba kone, co jsem kdy mela, potrebovali na vsechno videt. Nestalo se, ze by nezrizene poblaznene behali po vybehu. U prvnich petard si pobehali a pak uz jen stali a koukali na svetylka... manzel jezdil vzdy po pulnoci kontrolovat a ani u opravdu senzitivniho kone nenasel nejake velike znamky stresu. Byl trochu opoceny na krku, ale to bylo vse. Takze nerikam, ze je to zviratum jedno, ale myslim, ze vetsina to snese. Taky jsem spis toho nazoru, ze jin vic ublizi sedace, nez pulhodina “bytí ve střehu”.
Ale jak rikam - nemam zadne zvire, co je hysrericke... v pritomnosti svych lidi a kdyz vidi, odkud to je, tak to zvladli vsichni. Ale verim, ze jsou psi, kteri by se vryli pod zem, kdyz neco takoveho podstupuji. Ze dokazi ublizit sobe i ostatnim... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Marion108 »

Vy jste zase děsně chytří a určitě jste ty moje zvířata hlídali každého silvestra jako já a to tak že jste u nich opravdu byli co? Fena z toho má panickou hrůzu od štěněte, zkoušeli jsme s odborníky na výcvik služebních psů ji na střelbu naučit a tři mě řekli, že u některého psa to prostě nejde... měli jsme leta vyzkoušené, že je v kotelně v klidu, proč letos nebyla? Nevím, sedativa dostala od veterináře a dávku dle toho co mi doporučil...
Mimochodem kobyla dostala taky dávku co řekl vet a Bílej je histerickej a já teda viděla, že koním to opravdu pomohlo, byli v klidu, že tvoje koně Hhippie byli v klidu neznamená, že jiní jsou vždycky taky... on to nese blbě každý silvestr a to hodně blbě, lítá po výběhu, nabíhá na rohy ohrady, v boxe je nebezpečnej sám sobě, šplhá po stěnách, není jak to řešit, vyzkoušeli jsme různé varianty, tohle mu ulevilo a zajistilo, že byl v klidu a neublížil si. Kobylka byla prostě nasedovaná víc, byla to hlubší sedace a to nikdo neodhadne u sedativ peroral ani kdyby měl váhu, kterou my nemáme, protože to může na různá zvířata fungovat různě.
jo taky bych nechtěla být zvířetem u sousedů, kteří mají sami dva psi a oba je nechali venku a ten větší z toho jejich šílenství dostal záchvat a to se vůbec nevědělo, že má asi epilepsii... takže sorry, já se dekuju, lituju že jsem sem lezla, hlavně díky Profesorově poslední větě. Nemám zapotřebí tohle, člověk dělá to nejlepší co může a ještě si přečte tohle... :plac:
Jo a opravdu začali střílet 23:55 a končili 00:35, nevymýšlím si, měli tam akci asi 50ti lidí, mladíci z automobilky, asi za ty blbosti vyhodili peníze za 13. platy nebo premie, nebo nevím a je mi to u zadku, vím, jen že jsme je prosili,a by šli odpálit někam dál oni to odpalovali přímo na silnici pod náma, vykašlali se na to....
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
nitraner

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od nitraner »

Ohňostroj v rukách kompetentních lidí je hezká podíváná. Každy rok před vánocema je v Konici. Na silvestra, vetšina vesnic v okolí dělá ohňostroj.
Tohle mi nevadí, je to pulhodinka jednou max dvakrat za rok.
Co mi vadí je neorganizovany chaos z rukou kdejakýho vožralýho hňupa, co si momentálně lěči rambajzem celoročne pošramocené ego.
Nejsem pro plošný zákaz, jsem pro zrušení volneho prodeje a zákonnou úpravu použít zabavnou pirotechniku.
Je to můj názor, nikomu ho nevnucuji, budeli takto formulovaná petice, nemám problém ji podepsat.
:nitraner2:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Janina »

Marion byla bych moc ráda, kdybys přispívala dál.
Profesor má ve zvyku ne napsat svůj jiný názor, ale pozurážet toho s kým názor nesdílí. Někteří kvůli němu odešli, jiní nepíší. Protože sem přece chodíme dobrovolně , sdílet svůj život, a jistě každý může mít odlišný názor na věc, ale urážet přitom v každém příspěvku toho, s kým nesouhlasím není diskuze.
Dle mne právě toto chování rozkládá tohle forum. Je to můj názor , přečtěte si dnešní příspěvky profesora.
A k hysterii zvířeny u ohňostrojů či jiného střílení, prostě každý je jiný a řada zvířat to nesnáší.
Je to naprosto zbytečné, nejvíce ze všeho mi to připomíná válku a boj. Pokud by šlo jen o světelné efekty ve městech a obcích, pak ano. Ale i světelný smog v místech kde hnízdí například tetřívek, skorem vyhynulý, velmi škodí.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od oreb1 »

Marion, správně, když víš nebo jsi přesvědčená, že máš pravdu, tak si ji braň. Ale jak to tu tak čtu, není nic, co by bylo vyloženě urážlivé, spíš je to zase diskuse, tak, prosím, neutíkej. Mně ohňostroje taky vadí, ač nejsem zvíře. Možná kdyby to bylo půl hodiny, ale od 7 večer do 4 do rána, protože lidí je moc, to už je příliš. Takže já jsem pro zákaz, už v tom původním znění jsem to podepsala, i když nevím, jak by se měl vymáhat. Ani v současnosti není povoleno střílet kdykoliv a stejně se to nedodržuje. Takže nový zákon nic nevyřeší.
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Janina »

Profesor1 píše: 04 led 2020 08:42 40 minut ohňostroj? Tak to jsou sousedi bohatší než v Sydney.
Zase se před i po Silvestru hodně psalo a mluvilo o tom, jak tahle zábavná pirotechnika ubližuje zvířatům. Škoda že jen okrajově bylo zmíněno to, že se stalo velmi moderní podávat zvířatům jako ochranu před tímto sedativa a jak se jím tím v podstatě vůbec nepomůže, ale může to pro ně znamenat i přihoršení.
Náš půlroční hafík byl s náma o půlnoci venku a okolnímu veselí věnoval minimální pozornost. Taky sousedův pes, který trpí epilepsii si pobíhal po zahradě a sem tam štěknul, hlavně teda na někoho, kdo se zastavil u jejich branky potřást si s nima rukou.
Osobně raději zvířatům ublížím tím že vystřelím pár světlic, něž že do nich nacpu nějaký oblbovák. Ale to už je úhel pohledu. Jsem už holt takový sobec, že když mám potřebu vyjádřit radost třeba světlicí, tak to udělám, zvíře nezvíře, člověk nečlověk. A koho tím jednou - dvakrat (pár minut) v roce obtěžuji, tak nech si trhne nohou, protože takový mě většinou obtěžuje celý rok :vytlem:

A to jsem chtěl jenom napsat že NEPODEPÍŠU, protože můžu, ale nechci :)) Vlastně jsem ani nechtěl reagovat, ale kvůli těm zvířatům mě to nedalo.
U některých bych opravdu nechtěl být zvířetem!
Oreb celý příspěvek je přeci odpovědí Marion, není obecný, a končí větou U některých bych opravdu nechtěl být zvířetem! To se Marion oprávněně dotklo, vždycky dělala a dělá pro svou i jinou zvířenu co může.
Zde je příklad toho, že toto není diskuze, není to o jiném názoru profesora. Urazil Marion a ne že ne.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od oreb1 »

Bosorko, to jsou velmi silná slova, co jste napsala. Mně osobně třeba vadí Vaše horoucí srdce a sladkosti. Působí to neupřímně. Fórum rozkládá to, že si hodně lidí vztahuje na sebe, co se píše obecně, a nebo mírnou výtku, otázku či radu nedokáže přenést přes srdce a argumentovat. Může se tu z toho stát fórum jedné ženy. Pokud o to máte zájem, stačí přímo říct.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od oreb1 »

Já v tom urážku nevidím. Je to názor, na kterém je bohužel hodně pravdy. Je lepší napsat něco přímo, než kolem toho míchat omáčky. Marion se o svoje zvířata stará, jak umí nejlépe, což ale tady většina nebo všichni. Jenže to děláme různě a to se snad dá napsat.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Hhippie »

Marion, uplne nevim, co spatneho jsem proti Tobe napsala. Kdyz si s klidnou hlavou znovu prectes, co jsem napsala, tak uvidis, ze Tvoje reakce neadekvatni. :nevim:

Ohledne ohnostroju jako takovych - taky bych se bez nich obesla, ale uz jsem tu driv psala, ze treba rizeny ohnostroj podbarveny hudbou, je pro me umelecke dilo.
K Silvestru mi ohnostroje patri. Nevim, jestli se daji vyrobit svetlice bez zvukovych efektu. To by vec resilo a vsichni by mohli byt spokojenejsi. Kazdopadne napr. prazska zamena ohnostroje za videomapping fungovat nemuze, protoze ohnostroj mohou sledovat stovky tisic oci odevsad, kdezto projekci jen par tisic, ktere se sejde na danem miste... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Janina »

Ne o to opravdu nemám zájem, o forum jedné ženy. Pokud jste si povšimla, píšu mnohem míň než dřív. Už i před Vánoci. K vám nijaké sladkosti nevysílám. Pokud byste mne poznala osobně, viděla byste jaká jsem, neupřímná opravdu ne.
Svůj názor řeknu, ale jde to i bez toho urazit jiného. Však vy to umíte, myslím napsat názor bez urážky druhého.
Všichni jste svůj názor napsali bez urážky Marion. Až na profesora. Jsme snad všichni dospělí.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, souhlas, me by se to taky dotklo. Proto jsem napsala, ze se s tim neztotoznuji. Protoze se s tim neztotoznuji, jak je to Profesorem napsano :mrk:
Jak rika Oreb - kazdy to mame jinak preci.

Vsichni tu mame Marion radi a vime, jak to se zviraty ma. To nejde zpochybnit. :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od oreb1 »

Pokud vím, psala jste míň, protože jste neměla na čem, ale to je fuk, o to nejde, dobře že máte už na čem psát.
Podle mě je lepší říct věc přímo a třeba neomaleně, aby se nad ní člověk mohl zamyslet. Mně osobně Profesorovo vyjadřování vyhovuje líp než ta srdce, to už jsem psala. Pro někoho to je asi nesnesitelné, ale to já teda fakt nechápu. Všimněte si, že ať se to líbí někomu nebo ne, v hodně případech má Profesor pravdu. Přitom se na něho sesypete, protože píše jadrně a vtipně. Hhippie někde nedávno napsala, že už snad víme, jak by to vypadalo, kdyby se urazila. Já to teda nevím, takže jsem nepoznala, že se tehdy neurazila. Teď se zase urazí Marion a já bych si myslela, že nemá opravdový důvod. Proč předpokládáte, že vás chce někdo urážet? Tady je nás pět a půl, známe se poměrně dobře, proč bychom se navzájem měli urážet? Leda bychom už měli ponorkovou nemoc :usmev: .
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Marion108 »

Lidi, klid, naštval mě profesor, ostatně jako spoustu jiných lidí... hhippie ne.
Ono tohle není snadný a nikdy nebude... fena je prostě psychicky zničená, za to může ex a třeba taky bývalý soused co mi na ní pouštěl ultrazvuk a já se to snažil řešit přes kvs atd až odstehvani nas zachranilo, ale stejně se to asi nikdy uplne nenapravi... ja se snazim sec muzu, je mnohem lepsi nez byla pred dvema lety, je bezvadny pes, ale proste strelby obecne, nejde jen o ohnostroj, ale obecne strileni se boji, treba ten druhy lec je epileptik byl uplne v pohode. Tara byla bez dozoru deset minut, pak uz se mnou byla v pohode. Vzit ji ven to jsem udelala jednou a uz to nikdy neudelam, nejen ze ma pak stres tisickrat vetsi, ale je i nebezpecna... reaguje pak zmatene a fakt mit ovcaka ktery o sobe v tu chvili nevi na voditku neni uplne dobry zazitek pro nikoho v blizkem okoli... JInak pro predstavu profesora, s fenou chodime na cvicak, venujeme se nejen vycviku obecne, ale i treba psim sportum a to je treba i duvod proc radeji jsme ted s tim psem nez tady pisu.
U koni jsem tu sedaci zvolila a jsem rada, protoze oproti jinym roku to byla pohoda, jen tedy kobyla dostala mene jak polovinu co bilej a byla sedovana hodne, ale to nemohl nikdo vedet, nikdy nemela drive sedaci, takze jeji reakce se predpokladat vubec nedala, je spise senzitivni a Bilej byl v pohode, Maxik sedaci nedostal, vzhledem k zdravotnim komplikacim jsme si to netroufla a byl v klidu, jak ti dva byli v klidu tak i on...
JO to ze ohnostroj muze byt hezka podivana, ano souhlasim, ale proc musi delat ohnostroj kazdej debil tady v okoli jen aby ukazal ze na to ma, to fakt nechapu... me samotne to nedela dobre, mam z toho velky stres, svira se mi zaludek atep bych radeji nemerila, jak pije Janinka, i mne to pripomina salvu nekde ve valce v prvni linii a moc dobre mi z toho neni. Proc lidi potrebuji takovyto zpusob zabavy vubec nechapu, jako bychom tech valek nemeli uz dost, tak si potrebujem valecne prostredi delat ted na Novy rok??? Proc? Jinak tu strili cely prosinec a strileli jeste vcera... :mrzimeto: fakt uz jsem si moc prala, aby jim munice dosla....
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Janina »

Oreb, protože vy nechápete, že pro někoho je něco nesnesitelné, nebude to pro něj mín snesitelné.
Každý je jinak empatický.
Ale jen proto, že mám jiný názor než vy, to přeci neznamená, že ten můj nebo ten váš je lepší.
Každý vidíme realitu svýma očima. A na tu svou máme každý právo.
A jak jsem napsala, jiný názor ano , jistě, ale s úctou k druhému diskutujícím. Kritika má být konstruktivní.
Můj pes se nebojí ničeho. Ale Agnes, velký statný hovawart, moje veliká láska, která už nás opustila, tak ta se bála bouřky, střílení i pyrotechniky. Měla to tak od mala. Když jsme byli s ní, tak to snesla, přesto byla velmi nervózní a stresovaná.
Při bouřce okamžitě skočila na vchodové dveře, chtěla je otevřít a jít domů, i když jsme byli v práci, měli jsme tedy poškrábané dveře. Při střílení byla ve stresu a nervech. A ohňostroje? Nechodíme už léta na Silvestra, jen do hasičárny tady a to do jedenácti hodin. A pak jsme byli s ní. Ve městě jsme ji brali domů, byli s ní. Minulá zrzavá kočka zalezla vždy pod vanu a byla tam dva dny.
Sedativa nepoužívám, asi bych zkusila bandáž.
A sem přeci chodíme si pokecat, jako přátelé, říct si i jiné názory, ale respekt.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Já jsem podle lidí v domě empatický hroch :stydim: .
Nic se nemá přehánět. A nejsem slavící tip.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů