zákaz používání zábavní pyrotechniky

Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Profesor1 »

. . .nic jsi nepochopil Ivane. . . . . . .
Ale pokrok tu je. Jaký Profesor je, je vám u zadní části těla, tak to je dobře. Přeci by jste nechtěla posuzovat podle toho, kdo mě viděl pár minut. Vždyť profesor přeci může být dobrý herec.
Čemu prosím vás říkáte - "takový odpor proti . . . ." ale to je jedno, protože zveličování a dramatizování cítím z každé druhé vaší věty. Ono už samotné slova typu - je mě z vás zle, je mě zle když to tady čtu, už nikdy tu číst nebudu, už nikdy nebudu přispívat . . . . .už tohle mluví za své.
Profesor toho tvrdí, tvrdil a tvrdit bude ještě určitě hodně. Co taky mohl tvrdit, když četl, že vaše zvířata - koně jsou pro vás důležitější než hodně lidí na světě . . .. .
Život je denně plný zbytečného utrpení a je dobré se s ním od malička umět srovnávat, než se s ním pak jednou neumět vypořádat a vzdát to.
"No a co" že se na Slovensku něco stalo. Stává se dnes a denně. Pro mne je např zbytečná zábava - końské závody. Jen na Pardubické se téměř ročně zraní nějaký kůň a proč? Jen lidem pro zábavu. Proti tomu taky protestujete? Co je pro vás hloupá zábava, to pro jiného být nemusí, tak se nedivte, že vám bude někdo oponovat. Vítejte v realitě. Dneska chová koně kdejaký ňouma (NEBERTE TO OSOBNĚ) a ti koně denně u takových rádoby chovatelů trpí. Veti s tím nic nedělají, protože mají kšeft. Proti tomu taky něco děláte?
Píšete že se o zvířata vzorně staráte. A jste si jistá že jim to stačí? Ano, třeba se staráte co můžete, ale staráte se jen a pouze dle svých možností. A jste si jistá že ty vaše možnosti jsou dostačující pro ty zvířata? Většina zdravotních problémů u zvířat je způsobena nedostatkem přirozené aktivity (tak jako u lidí). Uvědomujete si kolik prostoru a času potřebuje pes , aby se vyřádil? A co teprve kůň. Tak to prostě je, ať si namlouváte co chcete.
Nebojte, já si srovnávám spoustu věcí dnes a denně, rozhodně z toho ale nedělám vědu.

Když tak znovu čtu to drama co jste napsala, tak si říkám, jestli ten Mastnacek neudělal tím mailem chybu? (doufám že se vás to zase nedotklo :vytlem: )
Mám pocit, že ve vašich příspěvcích (myslím všeobecně) často používáte přisprostlé slůvka, dovolím si tvrdit že častěji než já, tak opravdu nechápu, jak moje věta, že bych u některých nechtěl být zvířetem, se vás tak dotkla?
Klidně tu nebo jinde dávejte petice za co chcete, ale počítejte tím, že někdo bude mít nestejný názor na věc. (tohle je rada, ne výtka!)
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Janina »

Troll= Troll (či trol) je v internetovém slangu účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který začíná hádky, provokuje čtenáře na internetu a rozsévá neshody tím, že zveřejňuje záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní (off-topic) příspěvky k citlivým tématům. Jeho cílem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvěnebo jinak narušit normální, věcnou diskusi a odklonit se od tématu debaty. Činnost trolla bývá v internetovém diskurzu nazývána trollingem či trollováním.
Nikdo si to neberte osobně,to ja jen tak, obecně.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Profesor1 »

A kdo by si to jako měl brát osobně ? Nebo tu snad můžou přispívat jen ti co jsou pro plošný zákaz pyrotechniky?
A víte jak se říká těm co neustále něčí příspěvky komentují? No strašně :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Profesor1 »

Dobře no, omlouvám se že jsem ignoroval důležitou radu z příručky poradců politiků pro styk s veřejeností. A ta zní, Nikdy o ničem nediskutovat s chovatelem koní .
Beru vás za slovo. Kdo sem dýl nenapíše. Já nebo vy!
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Janina »

Od kdy se to počítá? To nenapsat? Pokud už jste začali, tak už jsi prohrál. :))
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Marion108 »

Jako docela malý děcko mě naučili rodiče jednu důležitou věc a to, že v některých sporech platí... ,,Moudřejší ustoupí..." Někteří potřebuji rýt a rýt a rýt a ubližovat, hold docela asi chápu... dá se to vysvětlit různě, já pouze a jen chtěla aby ti co mají zájem třeba aby se minimálně pyrotechnika omezila o této petici věděli a nic víc nejde... Někteří si mohli to co psali odpustit, je to zbytečné, k ničemu to nebude.

Jestli máte dojem, že vaše řádky něco změní, tak jste úplně mimo. Já se nechci měnit a už vůbec ne kvůli vám takovým směrem, jako vy chcete. Jednám tak jak jednám na základě svých zkušeností. Pokud máte pocit, že moji koně trpí, prosím hlaste to příslušným orgánům, jistě to rádi prověří... :vtipalek: Tak nějak matně tuším, že ti co se tu veřejně obouvají do chovu koní o něm doopravdy vědí houby... Nechovám sportovní koně a nesportuji. Obecně nemusím sporty obzvláště ty zvířecí, nevěřím, že to ty zvířata baví, vidím v jejich chovaní i duši, že nejradši si jdou po svém společně se svými kolegy ze stáda a věnují čas žrádlu a volné zábavě na pastvinách... sami by asi dost těžko sportovali, ovšem skutečnost je taková, že kdyby nebylo koňských sportů, tak není ani koní... a to by byla škoda, proč? To někteří nepochopí a s tím já v klidu můžu žít a nepotřebuji, aby to každý chápal. Někteří mají pocit, že máme nedostatečné chovné zázemí? Nebo prostory? To je pro mne vskutku překvapení... :udiv: máme zatížení 0,5 VDJ/ha, což má jaksi hodně málokdo taky v okolí a i tuším jinde v republice mají vytížení mnohem větší... Zvířata mi neutíkají a jsou zdravá, dokonce i taková zvířata o jakých doktoři řekli, že jim pomoci už nelze, ta jsme postavili na nohy a jsou spokojení a zdraví, takže asi takoví jsme tyrani... :nuda: Chudáčci mají závětrnou/zastřešenou plochu pro cca. 4-5 velkých koní a jsou tam tři, z toho dva polokoně (huculoidi), ale oni se mají tak děsně zle, žerou krmiva o kterých si můžou leckde nechat zdát i sporťáci, chudáčkům utýraným sušíme prvotřídní seno na vysokohorských loukách a ručně uklízíme, na volno ho skladujeme, aby měli vše co potřebují a vydrželo v dobré kvalitě, oni chudáčci mají paddock se zpevněným povrchem, bez bahna, dalšího čtvrt hektaru na proběhnutí, když není vyloženě hnusně podmáčeno a 4 ha pastvin, které jsme tvrdě museli vyplatit, leč jsou naše, ale jasně mi máme špatné zázemí... :tumas: Vskutku máme :jakoby: špatné možnosti... :ziv: A jasný jsou ty zvířata k ničemu, úplně k ničemu, produkuji :jakoby: pouze kupu radosti když se snažíme vybít tu jejich přebytečnou energii a něco s nimi děláme, občas když se nám chce, nebo se jen koukáme jak jsou spokojený a co? Mám pocit, že jsem zcela zabloudila na špatný server, asi jsem tu opravdu blbě, protože kdybych byla úplně mimo a vůbec netušila, kde má zvíře hlavu a kde ocas a že se mu má dát žrát a pít, tak vaše slova chápu, ale takto to fakt nepobírám... já po vás nechci vůbec nic, vy se tu zcela zbytečně čílíte, dejte si pozor na tlak, aby to budík vydržel... :blazen:

Jo o psech... mám svého prvního psa, na rozdíl od koní, kterých jsem již pár měla, tak psa mám prvního, druhého mi sem jaksi odložila moje máma z určitých důvodů a vidí všichni že mu to tu svědčí a je na tom lépe než byl před tím... je to senior, hodně pokažený a prošel několika adopcemi, vždy se vrátil, já vím, někteří by mu již dali poslední injekci, my ne... má šanci, zrovna před chvíli mi přítel říkal, jak se děcka hrozně změnili a ráno vstávají a nejsou vzteklí a naštvaní, když musí vsávat dříve, např. když jsem v práci a budí je partner, prostě ten pes jim dělá dobrou náladu a už jen proto mi stojí za to ho tu mít...
Pro moji fenku dělám všechno co můžu a proto se i zlepšila, že vy jsme si dokázal naučit psa na střelbu, tak jste borec, hold tuhle fenu to nenaučili ani opravdoví odborníci a to že jich bylo několik... hold prostě někdy to člověk musí přijmout a snažit se s tím žít... Mám čisté svědomí v tomto ohledu, vím přesně co se dělo a co jsem dělala a mám v tomto ohledu dobrou paměť, takže já za sebe udělala vždy to nejlepší co jsem mohla, leč to vždy nebylo bezpečné... pan P. tam nebyl nechť nesoudí... a dojímat se taky nemusí, to nikdo nechce, lítost nikomu nepomůže... Takže vinšuju a poroučím se...
Víte co lidičkové? Já vás mám ráda, ale co jsme komu provedla, že musím být terčem jednoho člověka, co má potřebu si něco vylévat to fakt nechápu... že jsem se odmlčela, ano, moc jsme nepsala, skoro vůbec poslední dobou a koukám, že někdy je lepší nepsat a dělat užitečné věci, mám tu několik stránek nepřečtených témat a vůbec nevím zda se mi to chce číst, zda to nebude promarněný čas, když tak jen vidím co čtu tady... :nevim:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Marion108 »

Btw tu vaši hru nehraju... :vytlem:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Janina »

Marion máš pro svých pár zvířat luxusní zázemí, rozsáhlé pastviny, zdroje všechno. Pečuješ o ně s láskou a porozumněním.
To přece většina z nás dobře ví. Jsi slušný, dobrý člověk. Není třeba to sáhodlouze rozepisovat.
Někteří tu nemají zdaleka takové podmínky, nemají prostory, pozemky, atd.
Nechápu, proč tohle všechno proběhlo, ale asi nějaký smysl to má, jako všechno přeci.
Ty si ho pro sebe najdeš.
Jako i já.
Mám tě ráda.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5319 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Hhippie »

Marion, myslim, ze si tu nemusis nic obhajovat. Ze vsichni, co sem chodime, vime.
Jedna z reakci na provokaci je na ni nereagovat. Pokud nema odezvu, brzy vyprcha, zapadne. Zas tolik toho nepsal, abys tomu musela venovat tolik energie, kterou muzes vyuzit daleko smysluplnneji.
Tak uz se nezlob a uzivej zivot :ruzicka:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Javorka »

Marion, chápu, že se tě to dotklo. A myslím, že to bylo nepříjemné i mnoha dalším. Prosím, zkus se na to povznést a už se tím netrap. Vím, že to nemáš lehké a děláš všechno, jak nejlépe umíš. Jsi šikovná a obětavá. Obdivuji tě, jak to všechno zvládáš.
:srdicko:
:433:
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Marion108 »

Jo holky máte pravdu, taky vás mám ráda... A víte co? vůbec nechápu proč... že bych měla dostat vynadáno, nebo jak to výše kdosi psal, nebo co? Proč proboha? Nejde o to se obhajovat, jde o to, že každý tvor má své místo a svůj úkol a je fakt krátkozraké zpochybňovat něčí existenci, s prominutím, tak jak mě moji rodiče křesťani vychovali vím, že toto je hodně špatné. Vím, že mě učili, že každý živý tvor, každý i otravný hmyzák má svůj důležitý úkol... Takže tvrdit něco o zbytečnosti odložených nebo zabavených psů, koček, koní nebo existenci koní obecně... :nevim: Pan Profesor je věřící ne??? :udiv:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od oreb1 »

I lampiony štěstí můžou způsobit neštěstí. Jsou tiché, ale hoří.
https://ekolist.cz/cz/publicistika/nazo ... -internetu
Uživatelský avatar
Bekkky
Příspěvky: 1157
Registrován: 11 říj 2018 13:43
Dal poděkování: 234 poděkování
Dostal poděkování: 519 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Bekkky »

No přátelé, zatím co zde probíhala tato diskuze, kterou jsem přečetla až nyní, narodilo se u nás skoro 40 jehňat...
Rachejtle ráda nemám, protože se jich zvířata bojí a já se bojím o zvířata.
No a protože sem chodím opravdu ráda tak i když mi občas některé příspěvky nesednou, nebo si myslím, že dotyčný nemá pravdu, tak do toho hned nejdu. Každý je jiný, věci musíme řešit podle svého. Většinou si říkám, že dotyčný prostě jinak nemůže. Chovat zvířata je odpovědnost a je těžké ji nést. Proto se často zbytečně snažíme věci a sebe vzájemně příliš vylepšovat a ovlivňovat. Myslím, že zvířata a příroda mají zdravější pravidla a regulaci než lidská společnost. Mimo jiné nemají potřebu se vzájemně přesvědčovat o svých pravdách, protože je přeci jasné, že každý má tu svoji a s tím je třeba žít. Tak tedy možná, že když už tady všichni chováme, měli bychom se do tý stáje a na pastviny pořádně dívat a učit se.
Howgh, domluvila jsem.
Nejhorší smrt je z vyděšení.... :slunce: :dest:
Janina
Příspěvky: 6235
Registrován: 09 říj 2018 21:32
Dal poděkování: 415 poděkování
Dostal poděkování: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Janina »

No jo, zvířatům “chybí” ego :usmev: a v tom je zakopanej pes.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od oreb1 »

Kdyby jim chybělo ego, nebude žádné zvíře vůdčí. Jsou osobnosti stejně jako lidi a silnější zvíře chce od ostatních, aby ho poslouchali nebo se mu přizpůsobili. Pokud to neudělají, je boj.
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Augenblick »

Ovečky to nemaj až tak silný jako kozy, možná proto se říká že "šli na porážku jako ovce" , nebo volili jako ovce :vytlem: . Kozy jsou chytřejší. Lidi jsou ještě chytřejší než kozy, kvůli žrádlu a výhodám jsou schopni se pozabíjet a nejde jim ani o život..Mein Kampf.. je to stejný princip, silný žere slabého, je to způsob evoluce, bez kterého by jsme tady nebyli.... Myslím...tedy..v bibli taky žrali jablka a neměli je žrát.... a pak to takhle dopadlo ...:-) , přístnost musí bejt :-)
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od oreb1 »

Jo, ovečky asi jsou mezi savci takoví holubi - taky strnou a nebrání se. Kouťákovi asi holubi ne :usmev: .
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Augenblick »

Nestrnou, shluknou se a nohama kopou do země.
Tykat, díkes ....
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1557 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zákaz používání zábavní pyrotechniky

Nový příspěvek od Augenblick »

Naopak kozá dělá, že není když je problém, koza ustrne.
Tykat, díkes ....
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů