Kvočna

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 952 poděkování
Dostal poděkování: 1812 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Hhippie »

Dobře, děkuji Přezdívko za sdílení. Za mě je to pro mě nesmysl, odchovávat slepice. Nemám na to prostory a je to děsně piplání. Ale bylo mi jí líto, když tak moc chtěla, tak jsem jí to dopřála.. ale příště najdu nějakou spolehlivou odvokávárnu a bude.
První slepice jsem kupovala loni na podzim - jarní, takže příští rok nejspíš budou ještě snášet dobře a ten další si pořídím nové.
Právě mě to překvapilo, že kvokaly dokonce dvě, když to mají být nosná plemena, která spíš nemají mateřské pudy… :nevim:
S tou líhní to musel být adrenalin! Tak hlavně, že jste to zvládla opečovat! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!

přezdívka
Dal poděkování: 56 poděkování
Dostal poděkování: 411 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od přezdívka »

Myslela jsem si, že žádná kuřata líhnout nebudu, ale dostala jsem zase jeden ze svých bláznivých nápadů a vrhla jsem se do toho.
Mám hospodářství na samém konci vesnice, pak už je jenom louka, pole a remízky a škodná. Z loňských 13 slepic už mám jenom 4. Proto je držím tak dlouho ve chlévě. Pak je pustím jenom večer tak na hodinku ven, než si zvyknou. To hrabou a shánějí jak o závod. Loni jsem měla bílél Letos by měly mít barvu něco jako koroptví vlaška. To by neměly být tak viditelné.

Jana P.
Dal poděkování: 2194 poděkování
Dostal poděkování: 2647 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Jana P. »

Já je měla s kvočnou 4 týdny v ovčíně,20m čtverečních,který stojí v sadu, zas na noc seděly v nůši, přihazovala jsem jim tam náruče ptačince žabince denně. Od čtyř týdnů na den pouštím, takže žijí přes den všichni společně v sadu 1500 m čtverečních, 8 slepic, kohout, 11 kuřat a Kvočna . A maj se rádi nebo co.
Na noc Kvočna s kuraty sedne do nůse v ovčíně a já je tam zavřu .
Do vody nedávám nic.
Kuřata mám třetí rok po sobě a nemusím dokupovat hybridky, samoobnova. Kurice mi připadají dosti drahé.
Takže už mám samé vlaškorýnské kříženky :vytlem:
:bosorka:

Odpovědět