Chov drůbeže na maso

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od čobanak »

já nechal loňi kachňički vilíhnout dost pozďe,ale přes zimu nenarostli tolik
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Tada »

Tak kuřáka jsou od čtvrtka doma dostaly jsme jich 15 navíc a už jich 9 chcíplo doudám že to bude tím znečištěním vody :plac:a jinak budou v pohodě
Přílohy
IMG-20200514-WA0018.jpg
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od přezdívka »

Mám si jet pro kuřata v neděli velikonoční. Má to být kombinované plemeno. Slepičky na snášku a kohouti do pekáče. Líheň bude letos odpočívat, protože slepičky jsou po stávajícím kohoutovi. Koukala jsem po násadových vejcích a když jsem zjistila, že pán prodává kuřata za stejnou cenu jako jiný násadová vejce, tak jsem vsadila na kuřata. Na této adrese jsou nabízena kuřata už možná déle jak 30 let.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak nastal pro mě smutný čas , na chov si nakonec nic nenechám .
Prodává někdo kachny , husy v mase?
Koukala jsem na ceny v obchodě , kdyz něco málo prihodim tak stejně bych na tom byla asi lip když by šli v živém ,váhu nevím . Takže bych byla rada za nějaký tip. Mám ruanky, křížence a landesky.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Neřeš ceny z Kauflandu
Oškubaná vykuchaná kuřata na statku 70 Kč kg, ty samá v biokrámku ve městě 120/130 kč ,
husa 120,- králík 150,-
i v tom Kaufu je prý vepřové kolem 160,- Petra chodí na drobný nákup s 3.000,- a nic do prasátka nevrací :nevim:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Hhippie »

Dade, to by mě zajímalo, co si k tomu drobnému nákupu ještě přikupuje za garderóbu! Vždyť nejdražší je maso a to máte svoje, ne? Mléčné výrobky, ovo zel… vše máte. To byla asi cena uvedená za měsíc… :blazen:

Jamarov, já to zrovna taky řešila ohledně kachen na maso. Pomalu budu muset taky začít zabíjet, páč se mi jaksi nevejdou… a kluci už dávno přerostli mámu..
Ty jsi jiný kraj než já, ale já si vždy najdu inzeráty na Bazoši v našem kraji a porovnám s tím, za kolik jsem ochotná to dát, aby se mi to vyplatilo a nebyla jsem škodná… ty ceny v malochovu je těžké tvořit, protože máme daleko více vstupů než velké chovy :mrzimeto:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od čobanak »

Jamarov píše: 20 zář 2021 06:19 Tak nastal pro mě smutný čas , na chov si nakonec nic nenechám .
Prodává někdo kachny , husy v mase?
Koukala jsem na ceny v obchodě , kdyz něco málo prihodim tak stejně bych na tom byla asi lip když by šli v živém ,váhu nevím . Takže bych byla rada za nějaký tip. Mám ruanky, křížence a landesky.
V živém ňigdo nechce.Jeďiňe v mase.Prodávám kg za stovku.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od čobanak »

Dade,s ťím drobním nákupem za 3ťis mňe to také zaujalo!Gdiž chťela moje máma po tátovi abi koupil chleba,tak koupil rum a branbůrki.Nákupňí zviklosťi můžou bejt různé! :vytlem:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4931 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od PavelIV »

Co kdyby se peklo cukroví...
Dělal jsem v patnácti brigádu na stavbě - oprava fasády dětskýho domova, pěknýho zámku, v naší vísce. Nevím, proč to pořád říkal, asi to byl takovej folklór jejich party, ale každej den jeden nejmenovanej zedník zahlásil, že musí koupit rum a první kdo byl nejblíž na to odpověděl: "do cukroví" :vytlem:
Lemtal to on i manželka, už nežije ani jeden.
:PavelIV:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Františka. »

Nákupy se různí. Můj tatínek vždycky chtěl, abychom ochutnali i věci, které většina lidí neměla, ačkoliv ani my jsme na to neměli :usmev: . Jednou šel na nákup a místo nějakého salámu koupil uzeného tuňáka. V masně měli prostě celý kus masa na háku a byl to uzený tuňák. Nevzal ho celý, ale stejně už mu moc nezbylo. Ale zato vím, jak chutná opravdový uzený tuňák, ne ta suchá drť bez chuti, co je v konzervách. Bůh ví, jakými cestami se tam tehdy ten tuňák dostal, běžný sortiment to rozhodně nebyl.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Jamarov »

Určitě budu prodávat do města , tem co ocení domácí chov , jen nevím tu cenu. Když bude mít 2,5kg v mase tak za 100bych byla asi blázen se s tím skubat :nevim:
Ty landesky jsou v živém za 850 v okolí takže 120za kilo je taky málo ne? :smutek:

Králíka za 150uz dávno neprodavam , nemám rychlovykrm , ale i cena v Liedlu kostry s kůži -váha 1kg je 159,- ne?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Hhippie »

Upřímně, taky jsem koukala na ty ceny, že v živém se to vyplatí daleko víc prodávat, páč to stojí daleko méně práce… :nevim:
Králíka mám za 200 Kč / kg v mase.
Kachny mě čekají k prodeji. Nebudou to žádní kusani, nemám masňačky, tak předpokládám mezi 1,5-2,5 kg. Cenu zkusím 160 - 180 Kč/ kg a věřím, že se udají. Ale i tak je to dost málo, když si to tak člověk vezme… :nevim: a to ještě nemám škubačku. Tak mě to bude stát mrtě času :ajeje:
Přemýšlela jsem o tom adaptéru na vrtačku, ale nejsem o tom přesvědčená…
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Drobný nákup v Kauflandu = vše pro 8 lidí na týden a to teda teď jezděj na víkendy ještě 4 pražáci a mám za to, že si i odvážejí :nevim: :cert: :otraveny:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Františka. »

Tak pro 8 lidí to zase není mimořádný peníz. Děleno 8 a děleno 7, na den vychází asi 50 Kč na jednoho.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Jan »

2.5 kg masa , jestli je to husa, to je nejak málo né?
Já teda choval vždycky jen takový ty brojlery z trhu , ale na trávě a šrotu sem měl od 4 výš. Houser měl tuším někde přes 6.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Hhippie »

Ono děsně záleží na druhu a způsobu chovu.
Já koupila loni (předloni?) dvě obyčejné bílé české husy na svatého Martina a měly taky tak kolem 2,5-3 kil… a o moc víc by nejspíš nedaly, páč už byly dorostlé… :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Jan »

při 2.5 kg je ekonomický nesmysl se tím zabývat v malém.
pokud house stojí 120 kč i víc , celý léto mu budu chodit na trávu + šrot, tak to pak vychází 5 kč/hod.
Teda pro sebe ano. Nebo prostě kupovat ty brojlery. Nebo mít chov typu na jaře necham housera a 3 husy ať ukážou, co umí a na podzim potomstvo vybít. Pochopitelně mít škubačku - husa neni legrace škubat.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5324 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Hhippie »

Jane, je to tak. Jestli mě bude trvat kolem hodiny zabít, oškubat a vyvrhnout, zabalit a někam dopravit, pak už jen to, ikdybych nepočítala žrádlo a péči, mi vyjde vcelku jako nevýhodný business. Když bych měla započítávat držení matek a otce přes celou zimu, stavbu ubykací, atp., pak je to nesmysl na druhou.
Ale beru to tak, že si vydělají na žrádlo a že my toho tolik nesníme. Takže se holt pár kachen na maso prodá a všichni budou spokojení… :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od čobanak »

Já na své prvňí brigáďe v r.90 bral asi 10,60 na hod..A moje máma na konci 60.Let brala nástupňí plat 900kč hrubého.Tak to jí tak ňejak vicházelo asi 5kč na hod.Že?
Uživatelský avatar
Kostey
Administrátor fóra
Příspěvky: 1088
Registrován: 09 říj 2018 20:23
Dal poděkování: 17 poděkování
Dostal poděkování: 105 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Kostey »

Já tu měl 70 kuřecích brojlerů a prodávám je v kuchyňské úpravě za 160 po vesnici, ale radši je posílám do města za 190kč/kg.
Teprve mě čeká nějaké konečné zhodnocení financí okolo toho, ale že by to byl nějaký vejvar, to se říct nedá. Jako zdarma službu vlasti, abych nakrmil obyvatelstvo s pouhými pokrytými náklady, bych to ale taky nedělal.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů