Chov drůbeže na maso

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Tada »

Kuřáka před zabitím cca 2 měsíce
Kuřáka před zabitím cca 2 měsíce
Kuřata cca 3 týdny
Kuřata cca 3 týdny
Kuřata první den
Kuřata první den
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od PavelIV »

Husy bych ti asi rozmluvil, v nedaleký vsi má někdo přes deset hus. Občas nechá otevřený vrata a ty mrchy útočí na všechny kolemjdoucí i cyklisty. Vedle je hospoda a vedle ní dětský hřiště, oplocený. Jezdil jsem tam na kole se synkem, když jsem ho vozil na sedačce. Dost cyklistů to otočilo, já bych asi bez klacku taky nešel :vytlem:
A ten řev...
:PavelIV:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Já bych zase pro husy byl :souhlas: jsou dost inteligentní, kontaktní, ale teritoriální tzn. hlídají vše co považují za své :souhlas: , na vodě s možností pastvy jsou nenáročné :souhlas: a moc hezké a dobré :grilovacka:
Hybridní krůty jsou citlivé na tzv. černohlavost, medikace byla běžně dostupná
Přírodní krůty se běžně chovaly s ostatní hrabavou drůbeží
Když jsem jako mladý líhnul Pomořanky, Ruánky a Sasky tak jich jezdilo po 'potoce' přes 100 a po tu dobu se nikdy nemuselo koryto čistit a břehy vysekávat :souhlas: je pravdou, že spodní rybník se rychleji zanášel :nevim:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Tada »

Naše krůty byli taky takové jen se na dvoře promluvilo oni už hudrovali a nebylo slyšet slovo a jen jsem nechal chvíli otevřené dveře už byli na dvoře ale když jsme chtěli aby šli tak si sedli a nikam nešli
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Hhippie »

Mno...tak koukám, že budu ráda za nějakou slepici... :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
růžička
Příspěvky: 125
Registrován: 13 říj 2018 13:27
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od růžička »

Hus mívám kolem 20ti a nikdy na lidi neútočí.Je pravda,že když hejno natáhne krky a jde v ústrety neznámému člověku,tak působí docela bojovně a strach udělá své.Štípou jen houseři na jaře,když si hlídají nevěsty .Rámus dělají jen občas,hlavně když se mezi sebou perou,občas proženou slepice nebo kachny.Pokud ale mají dostatečně velký výběh,tak se bez problémů srovnají.
akaš
Příspěvky: 16
Registrován: 09 čer 2020 20:42
Dal poděkování: 2 poděkování
Dostal poděkování: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od akaš »

Na tom obrázku na předchozí stránce jsem si všiml, že je to zřejmě škubačka Beeketal. Je to tak? Kamarád si nedávno koupil jinou - je strašně drahá, ale říkal, že škubání je úplně o něčem jiném. Že je to neskutečná bomba! https://www.eshop-zemedelske-potreby.cz ... ty-p28811/
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Tada »

Škubačku máme z lihne-inkubatory.cz nevím značku je to ta do 8 kg. Byla ve slevě tak byla za 12 000 kč
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Hhippie »

Mno...tak uvidíme, co to udělá... :vytlem:
Před chvilkou jsem přivezla svou první “zkušební” drůbež.
Mám pocit, že chová kdejaký ignorant bez vědomostí kdeco.
Že jsem byla vždycky poctivka a děsně jsem všechno studovala a promýšlela, než jsem nějaké zvíře přivezla. A stejně mě vždy ta zvířata vyškolila...že člověk prostě nevymyslí, co vymyslí ona.
Tak jsem to teď zkusila obráceně. Extra jsem se nepřipravovala ani nevzdělávala. Zas tak velká investice to nebyla, kdyby náhodou mou “péči” nezvládly... ale vlastně o to se ani nebojím. Jen prostě nevím, co od drůbeže čekat.
Oslovila jsem hospodáře kvůli sdílení zkušeností. Jeden řekne, že je to zvíře, které nic nepotřebuje, druhý vám řekne, že husu ani náhodou... :promin: takže jsem se rozhodla, že tentokrát budu trochu střelec a budu se učit SVOU zkušeností..
Husy by měly být pár, ale jsou příbuzné, takže do chovu spolu stejně nemohou..jsou dubnové, takže na pečínku dozrálé akorát... tak když si je nechám měsíc a pak je nějak zpracuji, bude to ok. A na jaře seženeme nějaké pipinky, až bude oplocené to jejich království... :andel: a s husami uvidíme. Třeba se osvědčí a budu mít chuť na jaře koupit pár opeřených housat a nechat je na farmě spásat “zimní výběh”. Má nejpestřejší skladbu travin a je ohraničený ovčím pletivem... :stydim: prostě se uvidí! Ale jsem natěšená :vytlem:
Přílohy
78462A82-3D14-458C-86B6-C86DDE99929E.jpeg
DB04D093-A03F-42C8-9CD6-5D8D38126258.jpeg
2B4A75BB-CC73-4728-BE59-3F583E051641.jpeg
B220341A-72C7-4183-92D0-C4DE41AA12DB.jpeg
160C6FF7-E0BE-4971-A5AE-70803E59A18D.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Jana P. »

Husy maminka cpala šiškami, podskubavala je do peřin, a zabíjela po prepeření. A ještě nějaké něco z jazyka jim řezala. Jinak k husám nemám nic. U vás na potoce by se jim mohlo libit.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od přezdívka »

Řežou se jim tzv. žabky. Je to hnisavý útvar na kořeni jazyka. Záleží hodně na výživě a minerálních látkách v krmivu. Když mají všechno co potřebují, tak se jim žabky neudělají. No a největší paradox je to, že když mají žabky začnou blbě chodit.
Co se pamatuji jako holka, tak maminka koupila na jaro několik housat, asi 2x je tzv podškubala a na zimu potom zabila. A v zimě se peří dralo. Taky jsme pro ně dělaly šišky a sušily je na plátech kamen. Pak se jich vždycky pár namočilo. aby při cpaní husám lépe klouzaly do volete.
Když jsem měla malé děti, tak abych se na mateřské náhodou nenudila, tak jsem si pořídila kromě jiného husy taky. jenom jednou jsem dělala šišky na krmení. Husám se to sakra nelíbí a brání se a v zobáku mají docela sílu. Pak už jsem jim dávala jenom míchanici z brambor, kopřiv a šrotu a taky měly dost sádla.
Nejlepší maso na huse je při dozrání prvního peří asi ve stáří 10 týdnů. Pozná se to tak, když vytrhnete peří na prsou, tak jsou pera bez krve a taky že se jim začínají křížit letky.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Františka. »

Husy se dnes nesmí cpát. Držely se podsadě v chlívku nebo ve sklepě, aby neměly pohyb, cpaly šiškami, aby měly hodně sádla a velká játra. Na to už má asi dneska málokdo žaludek, takhle je trápit. Jak je to hezké, když se pasou a běhají venku, mají radost ze sluníčka.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od přezdívka »

Takhle se cpaly poslední asi 3 týdny života. Jinak si pastvy a sluníčka užívaly do sytosti.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Františka. »

přezdívko, to máte pravdu, musely být na sluníčku, jinak by trpěly nějakou křivicí, ale mně se to stejně nelíbí. Ani foie gras ve Francii se dnes už nezískávají jako dřív, ale můžou být i z pasených hus, které se jen nenásilně přikrmují a zabijí se na podzim, právě když dost přibraly na zimu, ale nestihly tuk ještě chladem hubnout.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Hhippie »

Vím, že se to dělalo, ale na to bych neměla koule..
Budou mít pšenici a pastvu - tohle je poslední výběh, kde je ještě zelená a šťavnatá tráva. U chovatelky měly jen pšenici a máčené rohlíky občas.. :promin: takže chudší nebudou, právě naopak.. a koupím asi nějaké vitaminy na posyp. Ale vypadají krásné a v kondici, takže jim asi nic nechybí a s přidáním přirozené pastvy by měly mít vše, co mít mají... :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Chce to ještě nějakou pěknou louži na koupání zn. jezírko s rybičkama a pobřežním porostem ideál :souhlas: :vytlem:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od čobanak »

držím palce hippie a gratuluju ke krásnejm opeřencúm.dlouho jsem tu nebil,nemňel jsem techniku.s ťema žabkama mam zkušenosť u pižmowejch kachen.ďelá se jim to,gdiž nedostanou žiwočišnou bílkowinu.trpí na to hlawňe mláďata,protože stawjej ťelo.mňe na to i umřeli.pak jsem začal kupowat granule pro wíkrm kachen a už se to neopakowalo.ňegdo mláďatúm waří wejce na twrdo.s husou ale zkušenost nemam
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Hhippie »

Dade: odkud jsem vezla malého zwartbla, měli dva páry hus u luxusního bazénu s vydlážděným břehem... vypadalo to děsně legračně. Naštěstí se prý bojí téhle “divné” vody, tak tam neplavávaly...

Čobanak: díky. Se uvidí, co bude. Sama jsem zvědavá :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od ivan613 »

Husy i kačice som choval na potoku ktorý mi preteká cez pozemok.Prikrmoval som ich sparenou žihľavou.Čo ma veľmi prekvapilo že boli schopné zabíjať a čiastočne žrať rakov.Nikdy som nezistil či to boli husy alebo kačice.Občas som našiel raka bez zadku.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chov drůbeže na maso

Nový příspěvek od Jan »

osobně bych typoval kachny. U těch raků je zajímavý, jak jsou důležití v potravnim řetězci - žerou je ryby a jsou pak větší, tedy existuje přímá úměra mezi velikostí ryb a existencí račí populace.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů