Jak rozkvokat slepici?

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Jak rozkvokat slepici?

Nový příspěvek od Tada »

Potřebují rozkvokat slepice mám vlašky koroptví jednu wyandotku a dominanty. Slysel jsem neco o ječmene funguje to a musí se krmit jenom ječmen nebo i se můžou přidávat jiná krmiva já jim vždy násypu trochu ječmenu a furt čekám ze se nejaka rozkvoka nic ? Dělám to pár dní ale předtím jsem to dělal asi týden a taky nic. :stydim:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozkvokat slepici?

Nový příspěvek od přezdívka »

Žito prý je lepší než ječmen. Mám to z doslechu, sama jsem to nezkoušela.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozkvokat slepici?

Nový příspěvek od Kouťák »

Namočit starý chléb,nechat v teple zkvasit a krmit.Dělal jsem to před mnoha lety ,když jsem potřeboval kvočnu na zlaté bažanty.Pozor rozkvokal jsem si všechny slepice.
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozkvokat slepici?

Nový příspěvek od pamijo »

Já mám spíš opačný problém :vytlem: kvokají mi neustále araukany i kříženky, jedna hrdě vodí 9 kachňátek a kuře odhání :blazen:
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozkvokat slepici?

Nový příspěvek od Tada »

Kouťák píše: 20 kvě 2021 20:42 Namočit starý chléb,nechat v teple zkvasit a krmit.Dělal jsem to před mnoha lety ,když jsem potřeboval kvočnu na zlaté bažanty.Pozor rozkvokal jsem si všechny slepice.
A jak dlouho s tým krmit jak dlouho nechat kvasit?
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozkvokat slepici?

Nový příspěvek od Kouťák »

Namočený chléb ve vodě a teple začne kvasit za 3-5 dnů a je to poznat,protože nekysle smrdí.Už je to pár let co jsem to udělal,ale myslím si,pokud si to dobře pamatuji že to trvalo 2-3 týdny,ale každá slepice je jiná.Já jsem choval Hempšírky.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozkvokat slepici?

Nový příspěvek od přezdívka »

Loni a předloni jsem měla kvočnu. Byla to hnědá hybridka DOMINANT, a ty by vlastně kvokat neměly. Pravdou je, že jsem kupovala v pekárně krmný chléb a dělala jsem míchanici spolu s vařenými brambory, šrotem a kopřivami. Letos zatím nemám ke krmnému chlebu přístup, protože pekárna nevyřešila, jak bezpečně ho prodávat a tak radši neprodává vůbec. A taky žádná hybridka nekvoká.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozkvokat slepici?

Nový příspěvek od Hhippie »

Sranda, jak každý řešíme svůj “problém” - já, že mi kvoká a nechci a jiný zas, že potřebuje kvočnu a nemá.. :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozkvokat slepici?

Nový příspěvek od Jana P. »

Tak si drůbež na čas vymente :vytlem:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozkvokat slepici?

Nový příspěvek od Tada »

Hhippie píše: 21 kvě 2021 06:42 Sranda, jak každý řešíme svůj “problém” - já, že mi kvoká a nechci a jiný zas, že potřebuje kvočnu a nemá.. :vytlem:
Není to škoda můžete si doma nechat vysedet svoje slepicky. A zároveň mít maso z kohoutků.
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozkvokat slepici?

Nový příspěvek od Tada »

Jana P. píše: 21 kvě 2021 07:37 Tak si drůbež na čas vymente :vytlem:
Jani psala jste ze si někde budete kupovat kuřata Šumavanek máte už je??
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozkvokat slepici?

Nový příspěvek od Hhippie »

Tado, škoda to není. Ne každý má chovatelské zázemí, které by to umožňovalo. Mám milion restů na farmě a stěhujeme se. Snažím se pěstovat na políčku. Dělá se milion věcí najednou a vše hrne před sebou. Do toho nově řešíme režim dětí / škola / odpolední aktivity... ani jsem si ještě nezvládla ostřihat těch pár ovcí svých.. :mrzimeto:
Není škoda, že teď nebudu mít vlastní kuřata. Ráda si to dopřeji, až tomu bude situace přát a budu mít kapacitu piplat dva měsíce tisícovku úsporu.. (předpokládám cca 7 ks) :promin:
Ale děkuji za jiný náhled na věc. Samozřejmě všem drůbežářům trochu závidím. Ale to se nedá nic dělat. Člověk nemůže mít vše najednou :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozkvokat slepici?

Nový příspěvek od Františka. »

Přišla jsem na to, proč mi slepice, i když je z plemene s potlačenou kvokavostí, začala kvokat. Asi to nebylo ani namočenými rohlíky, jak jsem si původně myslela, ale neupečeným těstem z pizzerie, které jsem asi měsíc dostávala a slepice ho měly moc rády. To odpovídá Kouťákově návodu na rozkvokání kvašením. Asi by úplně stejně fungovalo těsto ze šrotu, které by se hnětlo s kvasnicemi a nechalo kynout. Nebo zvýšená dávka kvasnic.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak rozkvokat slepici?

Nový příspěvek od čobanak »

Příkladi táhnou.Musí bejt dost slepic.Dnes zrovna vivedla kvočna kuřata.V hňízďe seďeli 2.Jedna začla a druhá se přidala.Tak jsem sebral kuřata a jednu kvočnu a dal je do volijéri.Abi to nebilo tak jednoduché,tak ješťe do dalšího hňízda sedla 3.Slepice.A ta ,gdiž viďela,že se líhnou kuřata vedle,tak slezla z vajec a plna mateřského pudu začala poskakovat před hňízdem s kuřatama.Obávám se,že nechala vejce zachladnout,ale přemísťil jsem ješťe nevilíhlá vejce i se slepicí z 1.hňízda do 2ého a slepice zaťim seďí.Tak uviďíme,zda se ješťe ňeco vilíhne.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů