Škubačka na drůbež

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od PavelIV »

Nevím, jestli je žere, ale určitě škube :))
Text z popisu toho menšího válce:
Škubací válec malý Dominion DIT RU06 s hřídelí a 15 prsty pro škubačku drůbeže na vrtačku na křepelky, holuby, drozdy - válec z nerezové oceli o průměru 60 mm s 15 škubacími prsty z měkké gumy. Upevňuje se na klasickou vrtačku nebo akušroubovák.
:PavelIV:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od Profesor1 »

Potřebuju menší, na skřivánčí paštičku :))
Když někdo žere morčata . . . :))
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od Františka. »

Jenže velká morčata, ne ty zakrslíky ze zverimexu. Nutrie se taky jedí, to je podobné. A množí se dostatečně, kdežto drozdů zase tak moc nemáme :smutek: . Jak se asi chytají? Do sítí? Možná ty škubačky jsou pro ornitology. Když chytí víc než mají kroužků, přebytek takto využijí :vytlem: .
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od Jana P. »

:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od Františka. »

To já jen tak, nepodezírám je doopravdy.
To mi řekněte, kdo může mít drozdy na škubání?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od Hhippie »

Vidíte, to by mě ani nenapadlo, že se ještě takovéhle věci dějí.. pochopila bych, kdyby to někomu něco přinášelo, ale z tohohle se moderní člověk těžko nají… :nene:
Každopádně jsem si článek přečetla a úplně mě polilo, když jsem četla, že se chovají ptáci na to, aby se dali do vrhačky a střílelo se na ně (jako na betonové holuby). To je tedy vážně demence spojená s hyenismem nejvyšší kategorie!! :cert:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od Františka. »

Podle toho, co tam píšou si zedník vydělal denně na nákup 120 vajec. Já myslím, že to proti dnešku ani není rozdíl. Jedno biovejce 10 Kč, tj. 1.200 Kč za den.
Zabíjet cokoliv je hodně divná, pro mě nepřijatelná kratochvíle. Pokud to někdo má na jídlo, je to něco jiného. Ptáčků je škoda proto, že jich je míň a míň, ale v zemích, kde jídlo je cennější než u nás, je pochopitelný i lov malých ptáků. Ne ale pro zábavu.
U nás taky nejíme labutě, přitom v některých zemích je to normální. Je to kus masa, ale u nás není hlad, takže si můžeme dovolit výběr.
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od Savarka »

Já mám zas problém obhájit před lidmi, kterým jsme dali kotě, že je normální, že kotě neloví jen myši, ale i ptáčky. Bohužel jsem se prořekla, že matka koťatům nosila i ptáčky, takže to berou, že jsme jim ho blbě vychovali. :vytlem: Ale já to chápu, jsou to milovníci zvířat a prostě trpí, když vidí zakouslého ptáčka, nic ve zlém. :usmev:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od Jana P. »

Kočka je dravec, loví co se hne. Mne víc vadí, že loví pavouky a pak mi vleze na klín a dělá, že nic.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od Františka. »

A co by měla dělat? Naše kočka taky loví pavouky, číhá na ně vždycky u nějaké škvírky a pak je packou vytáhne a uválí je domrtva. Nesežere je, potvora, jen ji to baví.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od Hhippie »

Já sem vždycky vlezu, když vidím nový příspěvek a doufám, že ještě někdo sdílí svoje zkušenosti ohledně škubaček… :nene: :ajeje:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Nitraner
Příspěvky: 611
Registrován: 15 srp 2020 19:54
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 534 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od Nitraner »

:)) asi se čeká jestli někdo nemá škubačku na kočku.
:hura:
Pohodu a klídek, bez nehod a hlídek. :nitraner2:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od Františka. »

Kočka umí ptáky taky dobře oškubat. Omlouvám se, Hhippie, zase nakukujete zbytečně :stydim: .
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od Jamarov »

Tak už to mají za sebou i husy s podstatně lépe se škubaly :mrk:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak jsme si půjčili škubačku. Prý na 6 kuřat najednou. Tak jsme jich 5 připravili a dali do bubnu. Byla to děsná mela, málem to vyskákalo vrchem, tak jsem dvě vytáhla, nechala oškubat část a pak vyměnila… každopádně kusy byly v dost dezolátním stavu..sice oškubané, ale polámané… tak jsme zkusili na těch dalších 5, co jsem pak připravila mezi tím, co chlap vyvrhoval, dávat po jedné. To fungovalo daleko lépe. Je to velký buben (typ 60), ale nepřišli jsme na to, jak lépe to dělat než po jedné. Upřímně toho masa nemáme tolik, abychom si mohli dovolit toho půlku zdemolovat při hledání optimálního systému odpeřování :mrzimeto:
Obvolala jsem tři malochováky, co vím, že brojlery chovají, ale všichni jsou moc stateční a škubají ručně. Takže mi moc nepomohli :mrzak:
Konzultovala jsem se sestrou, která má taky několik brojlerů každý rok a ta mě překvapila, že mě ještě pochválila, že jsem rychlá, když jsem si stěžovala, že naposled mi to s ručním škubáním trvalo 6 ks 4 hodiny - od zabití po zabalení… mno… a to nepočítám úklid kuchyně pak :ajeje:
Takže dnes jsme na to byli dva plus malá (perfektní škubačka a pomocnice) a těch 10 ks jsme měli za cca 2,5 hodiny. Pak jsme ale museli vymyslet, jak je dát všechny najednou do chladu a upřímně ještě nemám uklizeno… takže se to taky protáhne. Ale to je fáze, co mě nebaví asi ze všeho nejvíc, takže teď ležím na gauči a koukám na ten bordel :blazen:
Každopádně, aby to nevypadalo, že jsem škubačku pomluvila:
Určitě nás ušetřila o spoustu času a matlání. Maso je moc hezky čisté s minimem dočišťování. Takže to je určitě moc dobrý aspekt.
Negativa jsou někdy zlomená “končetina”, nutnost být na to technicky vybaven, aby se dalo venku škubat (mít přívod pitné vody, co my normálně zatím nemáme) a dost času na následné vyčištění škubačky, na které se peří uvnitř na prstech zachytává a nejde vystříkat vodou, ale musí se vybírat zpod prstů ručně…
Tož tak moje postřehy :souhlas:
Přílohy
IMG_9237.jpeg
IMG_9238.jpeg
IMG_9239.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od Jana P. »

Veru máš můj obdiv. Já jsem na tohle už stará. 🥺
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od Hhippie »

Jani, já se do toho nechtěla vrhat. Ale manžel měl velké oči, tak jich chtěl víc… já plánovala 15 brojlerů na zkoušku. Máme jich 35. Je to strašná manufaktura a je třeba, aby na tom dělali optimálně všichni doma, aby to odsýpalo. I tak je to dost opruz.
Ono mít jich tolik stejně není žádná výhra. Nemám pocit, že by na tom člověk něco zázračného vydělal. Je to spooooousta práce. Prostě ty peníze jsou dost odpracované :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
ClitoLynx
Příspěvky: 15
Registrován: 22 říj 2021 20:27
Dostal poděkování: 30 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od ClitoLynx »

včera jsem rozbalil škubačku, tak se podělím. koupil jsem od Agrofortelu, model 55cm buben, 1500W motor, max 8kg. je to made in PRC, když chcete najít otřep, o kterej si roztrhnout prst, nemusíte hledat dlouho, jinak klasika, buben v ochranném igelitu, přes to vrtané díry a do toho vražené prsty, nic pro estéta, co si to chce sloupnout do čista, ale tak co už za 15k :vytlem: odtok vody je nízko, takže bud vypouštět na zem, nebo na paletu a nizkou lodnu pod to, s tím se dá žít. kuřata jsem pařil vodou 63-67, minutu dvacet. zabíjel jsem paličkou do hlavy, hlava je tam jako závaží pro lepší oškub, řeže se až po oškubu. pokud zabijete a po vycukání spaříte /po spaření jsem ješte potopil do studený, píšou, že je to lepší/ a hned škubete, odvedlo to perfektní práci, pustíte, vhodíte jedno, zakrejete deklem, aby nelítalo peří ven, po pár sekundách odkryjete a polejete z konve s kropáčem a asi za dvacet sekund celkem je hotovo. kuřata byla jak miminka, sem tam brko, opravdu pohoda, žádný opalování chlupů, fakt jsem nadšenej. zásadní problém nastane, když si naboucháte do zásoby a do škubačky přijde už lehce ztuhlý zvíře /+- 20 min po smrti stačí/, to se pak blbě otáčí a výsledek nestojí za nic, maso musí být ohebný, aby se prsty dostaly všude, pak to oškube dokonale, včetně pařátů. za sebe doporučuju, mám i válec na vrtačku, ale s tímhle se nedá srovnat.
ClitoLynx
Příspěvky: 15
Registrován: 22 říj 2021 20:27
Dostal poděkování: 30 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od ClitoLynx »

Hhippie píše: 14 kvě 2023 19:35 ..sice oškubané, ale polámané…
ty vykloubený křídla mám občas taky, ale nedělá mi to škubačka, stane se to, když kuře po zabití během vykrvování neudržím a vysmekne se křídlo a tím zběsilým máváním si ho takhle vyhodí...dneska jsem jich dal 10, průměr 3,72 kg v čistém stavu, jen maso a kosti bez drobů, největší 4,2, takový jsem ještě neměl...ale mínus je, že maj fakt sílu a když se blbě popadnou, dokážou křídlama i nafackovat a navrch si je takhle vyklouběj
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Škubačka na drůbež

Nový příspěvek od Hhippie »

Clinto: díky moc za sdílení! Jo, z bubnové škubačky jsem taky nadšená! Až budou zas brojleři, tak si jí zas půjčím. Maso je krásně hladké a vypadá jak z obchodu.
Kachny, co jsme teď porážely, se škubaly také o poznání lépe. Byly sice o měsíc déle nechané, protože jsem se k tomu dřív nedostala, ale asi díky tomu měly peří dozrálé a šlo to dobře škubat. Věřím, že kdyby byla škubačka, tak že by byly tentokrát dobře oškubané i kachny.

Dobrý postřeh s tou tělesnou ztuhlostí. To mohl být problém u nás. Jsem na to sama, tak mi to nejde tak rychle, resp.jsem poražená zvířata převážela jinam, k té škubačce, takže to nebylo tak rychlé, jak by to být mohlo… takže pro příště vím :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Ahrefs [Bot] a 17 hostů