Slepičí výběh

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od přezdívka »

Už toho dost pamatuji a tedy i družstevní drůbežárny s výběhem. Maminka mě tam posílala kupovat vejce "křapky" s naťuknutou skořápkou. Vejce byla zmazaná od hlíny a hoven. Paní, co se tam starala o provoz je nejdříve musela umýt, aby je vůbec družstvo mohlo dát do výkupu. Napřímo se prodávala jenom ta naťuknutá. A umyté vejce ztrácí svoji přirozenou ochranu a otvírají se pory pro vstup choroboplodných zárodků. Tak co je potom lepší. Čisté vejce z klece nebo posrané z volného chovu?
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od Františka. »

To taky pamatuju. I ta křapky.
Já bych dala přednost těm z drůbežárny s výběhem. Vždycky, nejen teď kvůli nějakým akcím za slepice. Doma byste taky asi neměla slepice v kleci a ještě třeba dávala svým dětem s sebou z návštěvy jejich vejce.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od Jana P. »

Kolem kurníku to poničej spolehlivě, a kdo by je furt přepouštěl sem a tam?
Kolem kurníku malý prostor a tam bejt, a když jsem na zahradě, Veru jí má velikou, tak pustit volně, si nazobou. A mám je pod dohledem. A zas ke kurníku. A kompost je dobrej když je ve slepičím prostoru, to milujou.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od Hhippie »

Ale jejich výběh není malý. :nevim: Jen prostě vím, jak milují hloubení kráterů, ve kterých se pak popelí a vyhřívají na sluníčku.. to asi těžko ovlivním.
Přílohy
E77F6E0F-9507-4B83-B1BD-E1543475E674.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od jupik »

přezdívka píše: 17 dub 2022 10:34 Už toho dost pamatuji a tedy i družstevní drůbežárny s výběhem. Maminka mě tam posílala kupovat vejce "křapky" s naťuknutou skořápkou. Vejce byla zmazaná od hlíny a hoven. Paní, co se tam starala o provoz je nejdříve musela umýt, aby je vůbec družstvo mohlo dát do výkupu. Napřímo se prodávala jenom ta naťuknutá. A umyté vejce ztrácí svoji přirozenou ochranu a otvírají se pory pro vstup choroboplodných zárodků. Tak co je potom lepší. Čisté vejce z klece nebo posrané z volného chovu?
My je máme celoročně venku, na noc v kurníku a vejce jsou čistý, prostě jim vyměňujeme seno ve snášedlech. Když dlouho prší, musí se holt do kurníku nasypat piliny nebo před vchodem stáhnout bahno. No a když to nevychytám, vejce si umeju než si ho rozklepnu na pánev. Takže za mne radši posraný, než z klece
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od irčan »

Taky sem měl vajca zaprasený vod bahna a moc sem to neřešil při domácí spotřebě.To ale byly vod sajrajtu co si pipuše přinesó na čapách takže asi v tom aj neco slepičáků vmíchanýho bylo. :vytlem: Dyž by ale byly zadělaný vyloženě vod slepičáků tak najít a zpolívkovat slepicu páč je špatná.
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od Jana P. »

Jsem moc ráda, že mohu chovat slepice tak, jak se jim zřejmě líbí, protože kolem našeho pozemku je spousta volného prostoru, pod námi les, kolem pastviny. Slepice mi nejednou dokázaly, že umí krásně létat, žádný plot jim není překážkou, a my nemáme voliery ani sítě nad nimi. Kdykoliv by nás mohly opustit. Přesto s námi zůstávají. Asi jsou takto opravdu spokojené. :andel:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od Františka. »

Jen mě tak napadlo, ne kvůli pochybnostem, jak se mají slepice u arus :usmev: , ale už jste někdy slyšeli, že by slepice utekly a zdivočely? Jako třeba krávy v lese, nebo občas se potuluje někde pár koz nebo ovcí. Kočky a psy nepočítám, ale další zvířata u nás asi nepřežijí nebo ano?
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Je dost druhů které buď utekli nebo byly záměrně vypuštěny a vesele se množí, jsou označeny jako invazivní, další jen přežívají
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od čobanak »

Včera mi viprávjela kolegiňe,že mňela slepici,která trochu kokrhala a mňela ocas trochu jako kohout.Tak jí dala zvlášť,abi zjisťila,jestli snáší.Snášela.Tak jí dala do hejna.Ona se pak ale rozkokrhala a opravdu se z ňí stal kohout.Tak ho uďelala na víňe.Při kucháňí zjisťila,že má zakrslé samičí orgáni a jedno varle.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od Františka. »

Ajo, fretky, nutrie, medvídek mývalovitý... Ale nejsou to vlastně hospodářská zvířata, nýbrž na chvíli je člověk chytil a zavřel.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od přezdívka »

Františka. píše: 18 dub 2022 09:21 Jen mě tak napadlo, ne kvůli pochybnostem, jak se mají slepice u arus :usmev: , ale už jste někdy slyšeli, že by slepice utekly a zdivočely? Jako třeba krávy v lese, nebo občas se potuluje někde pár koz nebo ovcí. Kočky a psy nepočítám, ale další zvířata u nás asi nepřežijí nebo ano?
Zdivočelou slepici asi ani nikde neuvidíte, protože ve volné přírodě je hodně predátorů, kteří ji sežerou dřív, než by opravdu zdivočela.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od Františka. »

To jsem si taky říkala, škoda, jen jsem tajně doufala, že někde se objevila nezdolná slepice, mazanější než všichni predátoři a založila nový rod přírodních slepic :usmev: .
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od Kouťák »

Napiště Tedýskovi,třeba nějakou divokou slepici ze Srí Lanky pošle.O kachnách,které jsem podsadil pod kachnu divokou jsem psal.Perličky a krůty jsem měl v bažantnici a vypouštěl do přírody.Každé zvíře dokáže zdivočet,pokud v přírodě má možnost žít.Můj pes Český fousek dokázal v přírodě žít půl roku.Když jsem šel na VŠ,tak jsem ho dal strýci na hájovnu a strýc měl Velštěriera.Oba utekli a až když nějaký myslivec velše zastřelil,tak se fousek vrátil,protože neměl k lovu parťáka.Přijde doba,kdy se také budeme muset vrátit na stromy. :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od Hhippie »

Dávala jsem fotku i sem, jak jsem asi před 2 lety na procházce v Brdech potkala bílou perličku :vytlem: ale samozřejmě je otázka, jak dlouho tam žila..
Některé druhy asi adaptovatlené jsou. Ale většina by byla jako kořist… :nevim: na druhou stranu… bažant je taky slepice a zatím se v přírodě drží… :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od arus »

Františko,moje slepice jsou ve městě a podle toho se musí chovat. Létat přes plot neexistuje a protože je to napadne vždycky, když jim narostou křídla,tak je musím zastřihávat. Přes léto jsou ve svém výběhu a to protestují, protože nemají pro sebe celou zahradu..slepice by možná řekly, že se mají nic moc,ale snáší 4-6vajec,tak se zas tak zlé asi nemají. Slepice mám 6. :ruzicka:
:arus:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od Františka. »

Ale arus, to fakt nebylo nic proti Vašemu chovu :stydim: . Právě je dobře, když i ve městě má někdo zvířata. A není dobře, že si to lidi odvykli a jsou úplně závislí na někom, kdo jim jídlo do města přiveze. Přitom tráva z obecních trávníků se vyhazuje a mohly by to žrát slepice, kdyby se někdo nestyděl si ji vzít. (Možná by to bylo obohacování na úkor společnosti :vytlem: .)
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od Profesor1 »

Já u Arus na zahradě byl a vydržel bych i v tom výběhu :vytlem:
Bylo tam pohostinno :vytlem: :souhlas:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od arus »

Profesore dík :vytlem: Prohrávám si s myšlenkou,na léto převést slepice na pastvinu k ovcím,to by se pak měly jako ty bosorciny,ale musela bych je ochránit před predátory a domyslet spoustu věcí,je to polosamota. Rodina kroutí nad mým nápadem hlavou,ale na to jsem celkem zvyklá :vytlem:
:arus:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepičí výběh

Nový příspěvek od přezdívka »

Mám drůbež jinde než bydlíme. Je to poslední objekt ve vsi, pak už jen remízek, louky pole. Výběh mají víc jak 1/2 ha. Jenomže jak se tam většinu dne nic neděje, občas tam zavítá škodná. Letos už jsem přišla o 1 slepici asi tak před pěti týdny a včera o pižmovku co seděla na vejcích. Odpoledne asi ve 2 hodiny ještě byla na hnízdě a večer kolem 8 už po ní nebylo ani vidu, ani slechu. Tak jsem vejce dala do líhně a doufám, že se alespoň nějaké káče vylíhne. Měla pod sebou 17 vajec. Uvidím za 14 dní.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů