Voliéra - venkovní výběh

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od Hhippie »

Vzhledem k tomu, že nám nedávno liška “sklidila” skoro celý odchov kachen, jsem posilnila zabezpečení novou elektrickou sítí pro drůbež (předtím byly jen v ovčí) a na noc zavíráme (ale ne do bůhvíjak bezpečného výběhu).
Moje myšlenka je taková, že bych ráda udělala nový kachník, na který bude navazovat voliéra, ze které budou teprve (později) udělaná automatická dvířka.
Takže budou mít dostatečný prostor, ikdyby pár dní zůstaly zavřené z důvodů dovči a budou v daleko větším bezpečí.
Teď řeším tu voliéru. Viděla jsem u kamaráda (ale moc jsem to nezkoumala tehdá…) kupovanou montovanou voliéru s pevnější králičí sítí. Vypadá vcelku bytelně, šikovně obsluhovatelná (lomená střecha, 2m vysoká), zastřešení bych si vyrobila jiné, hezčí (dodávaná jen plachta). Ta, co bych chtěla (3 x 2 m), stojí asi 7,5 tisíce.
Je to spousta peněz. Na druhou stranu si říkám, za kolik bychom to zvládli při dnešních cenách udělat, kolik času by nás to stálo. A jestli by to bylo o moc hezčí… chci kovovou, protože je nejmíň rušivá. Dřevěná je mohutná, byla by jako monument uprostřed zahrady, což nechci.
Prostě mi jde o to ochránit kachny, aby stavba nebyla moc rušivá v rámci zahrady a aby to nestálo nesmysl peněz a času.
Máte k tomu nějaký postřeh?
Přílohy
3F64ADC0-29DC-4A22-A9CB-6A57A18E2951.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od čobanak »

To má kolegiňe.Zdá se mi to dost drahé.To jejich pleťivo aňi neviužila,koupila si pevňejší.Plachtd na střeše ťežko odolá kuňe.Já mam volijéri z ďerovanejch úhelňíků.V ťech ďírách na konci to mam sešroubované.Vi máte nejblíž kondora ,ne?Múžete i uďelat objednávku přes internet a pak si pro to dojet,mňelo bi to bejt levňejší.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od Hhippie »

Plachta je přes to pletivo jen jako zastínění. To neřeším. Tam dám jinou střešní krytinu, ať to je životné.
Jj, Kondor je v Radotíně. Mám pocit, že když se budu pokoušet to postavit, tak že to bude trvat roky a nebude to moc větší sláva a stát to bude třeba o půlku méně… :nevim:
Jediné, co mi přišlo, že by bylo fajn, že bych do spodní části, třeba do metru výšky, chtěla přikoupit karisíť a zevnitř tu prvnost podpořit karisítí, skrz kterou se ta liška nedostane. Ale prý se i podhrabává, takže to chce i nějaký obrubník nejspíš… :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od Františka. »

Jak jsem uviděla, že je to jen postavené na trávníku, hned jsem si řekla, že tohle není nic, co by liška nezvládla. Chtělo by to postavit na podezdívku jako skleník. Nebo trám napůl zakopat do země a na něj dát tu volieru. Nebo něco takového, aby se nemohla podhrabat. Kuna by lezla nějakou škvírou, to tady nevypadá možné. Navíc pokud máte kočky, nebudou se s kunou kamarádit a ona tam nebude mít klid. Ale ta liška je potvora nebojácná.
Nebo karisíť částečně v zemi, nejen dole na pletivu.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od čobanak »

Gdiť to stojí asi 10ťisíc,ne?To si můžeš koupit 4 karisíťe,postavit kostku a obalit pleťivem.Dvířka můžeš navjesit na karabinki,neďelat sedlovou střechu,ale třeba na jedné délce zachovat 2m,a na druhé tu karisíť uříznout,asi ne míň než metr pade.Mezi ňe zaklesneš 3 karisíť jako střechu,na ňí plachtu,hned se dá sbírat voda do sudů....
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od Františka. »

No, to by vyšlo asi 4 tisíce i s pletivem, které by tam stejně musela dát. Oka 10 x 10 cm jsou moc velká. Nebo se dělají i menší? Ale pořád by to bylo levnější a asi by to stačilo. Zase by to nebylo tak reprezentativní :usmev: . Navíc rizikové místo jsou dveře a na karabinkách by to nemuselo být dost bezpečné.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od čobanak »

Karabinki držej.Drží mi to dvířka do ohradi s ovcema,kozama,mulou,šarplaňinkou a kangalem.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od Hhippie »

Čobi, díky za nápad. Jak říká Františka. Já tu nechci žádné opičárny. I ta kupovaná voliéra mi nepřijde bůhvíjaká krásná. Ale je to nenápadná konstrukce a na ní nenápadná síť. To je to, o co mi jde také. Bezpečnost je na prvním místě, ale chci, aby to nebylo ošklivé. Splácanin mám dost po výbězích. Doma chci dělat pěkné věci, aby se mi na to dobře koukalo a aby to bylo pohodlné na používání. Takže žádná provizoria (karabinky), žádné plachty, žádné slátaniny :blazen:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od Kouťák »

Mě se ta venkovní klec líbí,ale měl bych strach,že to pletivo kuna překoná.Uvažuji o něčem podobném na slepice,že bych to připojil k bývalému kurníku,abych je měl v mé nepřítomnosti zavřené.Cena s přihlédnutím k materiálu je také dobrá.
Na volieru pro holuby jsem si sice koupil od" VOLIERY BARVIK",který prodává samostatné díly,ale tehdy jsem zaplatil 9.500,-kč.Dnes je ta cena dílů na stejný rozměr asi o 2000,-kč větší,ale je to pevnost.
Stavba holubníku 2.5.2015 004.JPG
voliera konečná 002.JPG
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od Lisbeth »

Já jsem estét, který nesnáší provizoria, jež jsou ve většině případů na "věčné časy". Jinými slovy bych do toho šla. Máme dvorního zámečníka, který u nás dělal prakticky vše z jeho oboru a on sám často říká, že lze-li koupit prefabrikát je to často lepší než se s tím doma matlat. On se nám vždy snažil vyjít vstříct a udělat dobrou cenu, ale vhledem k cenám materiálu by toto levněji rozhodně neudělal, bytelněji ano, ale levněji ne. Něco ještě bude stát krytina, ale i tak mi to vychází realisticky. Také bych to ale podkopala a dala podplotovky či něco na ten způsob, aby nedošlo k podhrabání. Lišky u nás prakticky nejsou, za svůj život jsem tu viděla jednu, kuny tu jsou, tže bych si dala pozor na sílu a velikost oka pletiva. Ty samostatné díly, jak navrhuje Kouťák se mi líbí také, jsou variabilnější a lze je asi v čase "nastavit", je otázka, jestli tohle potřebuješ + samozřejmě otázka ceny...Celkově mi to přijde praktické, chovatelství holt není levný koníček :jizlivec: ale co bychom pro ty naše svěřence neudělali? :341:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od Savarka »

Já mám jen poznámku k těm plánovaným automatickým dvířkám. Vaše kachny samy v určitou dobu zalezou do kachníku? U nás tak fungují jen slepice, ostatní zaháníme ručně.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od Františka. »

A ještě ta Kouťákova obava, že králíkářské pletivo je slabé, je taky na místě. Ale zase jsem si říkala, že vedle koček kuny otravovat nebudou. Kuna jinak dokáže králíkářské pletivo překousat.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od Hhippie »

Savarko, to mi ani neříkej! Já počítala s tím, že se taky na noc stahují domů… i kachny :jakoby:
Tak by z toho vycházela ta myšlenka, že když budeme pryč, zůstanou jen ve voliéře. A je fakt, že je teď každý den večer zaháníme. Tak je možné, že by to nefungovalo.. stejně bych tam ta dvířka dávala až později. Tak bychom měli čas pozorovat, jejich stereotypy.

Kouťáku, Tvoje voliéra je nádherná. Ale asi nechci mít takovouhle klec na zahradě. Švára má taky krásné voliéry na svoje chovné zakrslé slepičky, ale nějak nemám pocit, že tohle je to, co by mi sem pasovalo… :ajeje:

Díky Lis za názor :mrk:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Můžeš zkusit sítě z gabionů :souhlas: , mají oka 10x10, 5x10 a 2,5x10, taky se dá použít 2D pletivo s dírou 5x20, míry jsou v cm, králičí pletivo je na kunu a lišku slabé :nesouhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od čobanak »

Hhippie píše: 19 srp 2022 10:55 Ale je to nenápadná konstrukce a na ní nenápadná síť. To je to, o co mi jde také. Bezpečnost je na prvním místě, ale chci, aby to nebylo ošklivé.
Bezpečnostňí požadavki tato volijéra každopádňe nesplňuje.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od čobanak »

Hhippie píše: 19 srp 2022 10:55 Takže žádná provizoria (karabinky), žádné plachty, žádné slátaniny :blazen:
Tato volijéra má na střeše plachtu.Tagže nesplňuje aňi druhej estetickej požadavek.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od Hhippie »

Čobi, prostě bych nepoužila dodanou plachtu a udělala to z nějaké střešní krytiny :promin:
Jasně, nesplňuje, proto jsem zvažovala doplnit karisítí.
Dade, gabiony mě nenapadly :souhlas:
To už bych to rovnou mohla udělat z takových těch průmyslových zábran :blazen: to vůbec není blbej nápad! :souhlas: a podpořit spodek hustším pletivem. A je hotovo :souhlas: úhledné, bytelné a stavebnice!
Přílohy
20AE80DB-DBC5-4E70-B964-90CBB60F571B.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od čobanak »

Hippie,ale to je přece přesňe ta vopičárna,kterou nechceš.Jiná střecha,jiné boki,a snad i jiná dvířka,tak proč kupovat ňeco,co ťi vlastňe naprosto nevihovuje? :nevim: ale jsou to tvoje prachi... :usmev:
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od Savarka »

Hhippie píše: 19 srp 2022 17:40 Čobi, prostě bych nepoužila dodanou plachtu a udělala to z nějaké střešní krytiny :promin:
Jasně, nesplňuje, proto jsem zvažovala doplnit karisítí.
Dade, gabiony mě nenapadly :souhlas:
To už bych to rovnou mohla udělat z takových těch průmyslových zábran :blazen: to vůbec není blbej nápad! :souhlas: a podpořit spodek hustším pletivem. A je hotovo :souhlas: úhledné, bytelné a stavebnice!
Hustší pletivo myslíš na dno nebo na boky? Pokud to nebude mít na dně pletivo, chce to tu podezdívku, jak psala Františka, jinak to liška podhrabe.
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voliéra - venkovní výběh

Nový příspěvek od Savarka »

Jinak švagr přišel o káčata díky kryse, kamarádce zase kuřata ulovil potkan. Kočky mají oba. Mně přijde nejlepší zavírat kachny do boudičky, do kachníku. Udělat opravdu zabezpečený výběh asi nebude nic lehkého a levného.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů