Chlazeni po porážce

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazeni po porážce

Nový příspěvek od Jan »

A co takhle, pokud to má být levné chladit ve vodě, klidně i s ledem a solí, ale zabalené neprodyšně v igelitu, ideálně vakuově. Pak to bude levné a i to vakuování je lepší při zmrazení.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazeni po porážce

Nový příspěvek od čobanak »

To se ale zas moc nevidejchá,ne?Taki se dá ledňička nastavit na max.Vlastňe je to problém jen v léťe,ne?Já mam ledňičku v chodbje,gde se netopí.Zapnul jsem jí kvůli tomu chlazeňí,zabíjel jsem ješťe kozu,tak jsem toho mňel víc,ale teď to zas vipnu,v chodbje je chladno.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazeni po porážce

Nový příspěvek od Jan »

O vydejchani nebyla zmínka.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazeni po porážce

Nový příspěvek od čobanak »

No k videjcháňí nemůže dojít aňi ve voďe.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazeni po porážce

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak zjišťuji,že jsem to dělal celý život špatně,že to dělá špatně i mé okolí,kde nyní nakupuji drůbež.U nás se chladilo vždy vodou a proč ne?Když drůbež opařím,tak na ni dám vařící vodu a nic se do syrového masa nenatáhne,protože to drží podkožní tuk.Po oškubání ,vykuchání se drůbež hodila do vody zachladit a potom se někam pověsila vykapat.Po vykapání se dala na pekáče do sklepa a na druhý den do mrazáku.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazeni po porážce

Nový příspěvek od čobanak »

Taki pravda.No já to škubu na sucho.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazeni po porážce

Nový příspěvek od Františka. »

Taky jsem škubala radši nasucho bez paření.
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazeni po porážce

Nový příspěvek od Vedra »

Tady jsem k tomu našel nějakou studii.

https://journals.asm.org/doi/10.1128/mSystems.00912-20

V průměru se ledovou vodou chlazeným kuřatům zvýšila hmotnost o 5% a vzduchem chlazeným klesla o 1,7% Bakterie cca na stejno.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazeni po porážce

Nový příspěvek od Františka. »

Pročetla jsem jen začátek a tam je napsáno, že u chlazení vzduchem se vyskytuje více bakterií, které jsou schopny zabránit množení pseudomonád, takže chlazení vzduchem se zdá být výhodnější. Ale třeba je tam dál ještě psáno něco na obhajobu chlazení vodou.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazeni po porážce

Nový příspěvek od Jan »

Zvýšila hmotnost. To bude ono. Oni ve velkém a to ne jen kuřecí pod průhlednou záminkou křehčího masa dodávají vodu i injekcemi. To je sice trochu mimo téma, ale maso nabyde i snad 40% a to už se vyplatí :hura:
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Chlazeni po porážce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Ty bakterie o kterých všude píšou je podle mne jen vypuštěná fáma, aby lidi odradili od domácích porážek a nákupů od soukromníků.
I kdyby, tak tepelná úprava je všechny zničí.
Jediný problém jsou mouchy, a mít maso zavěšené, případně vhodně rozložené, aby se nezapařilo , nic vic.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů