Slepice nesnášejí

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepice nesnášejí

Nový příspěvek od arus »

Františko, mně jste taky dostala :ruzicka: :souhlas: :))
:arus:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepice nesnášejí

Nový příspěvek od Javorka »

Františko, jsou to vlašky oranžové.
IMG_20230406_112601.jpg
:433:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepice nesnášejí

Nový příspěvek od Františka. »

Moc se mi líbí. Ten béžový límec, to je elegance sama.
Až někdy budu mít ještě jiné slepice než modré a bílé stříkané španělky (protože ty už nikdy nikde neseženu), začnu se ohlížet po vlaškách. Až nebudu stačit na kozy, budu chovat plemenné slepice :nuda: . Nebo, jak se znám, mě napadne ještě 10 jiných věcí a nebudu na to stačit :vytlem: .
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5325 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Slepice nesnášejí

Nový příspěvek od Hhippie »

Chtěla jsem si ušetřit práci a tak jsem rozdrtila všechna semínka lichořeřišnice, co jsem sehnala. Pak mi ale došlo, že může nejspíš docházet (stejně jako třeba u šrotu) k oxidaci a degradaci užitečných prvků, které jsou v semenech obsaženy. Tak jsem nevymyslela nic lepšího, než to naložit do jablkovice a udělat jakousi tinkturu… tak teď každý den uvařím 1,5 l vody na 80 st., zaliji vrchovatou lžíci drcených semen vodou a podávám nosnicím.
Začaly se roznášet týden před tím, než jsem měla v ruce ta semínka, ale když už jsem je měla a také tip na tu léčbu, řekla jsem si, že tím jim fakt ublížit nemůžu… takže podávám každodenní týdenní kůru :souhlas: ze 2 - 5 vajíček denně míváme teď 5-7, což je fajn. Sice od 12 slepic… ale je to dobré, na tu bídu, jak to vypadalo :blazen:
Slepice prý dát pryč nemůžu (ty nové, staré), protože jsou mazlicí a chovací a děti si je oblíbily. Ještě, že na to nepřišly dřív (děti), protože pak by se dalo svalovat to nesnášení na stres z děcek :)) ale tak to není.
Přílohy
55D9B955-0892-45A3-AD9E-095046EE2878.jpeg
6E93EDAD-0325-4480-A585-0843DB68ED96.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 10 hostů