Kvočna

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Františka. »

Něco, co ji honilo a nemohlo ji chytit, protože to bylo malé. Nebo i liška, jak před ní slepice popobíhala. Stačí, když jí prokousne na zadní části nějakou tepnu a ona vykrvácí. Ale co to bylo, to je ve hvězdách.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Hhippie »

Kamarádka má pár desítek slípek ve velkém výběhu přímo pod brdskými lesy. Přestože má 3 kohouty, nedávno jí něco x kusů slovilo (jeden tu bitku odnesl a má jen jedno oko...) A někde vygooglila, že fungují husy jako hlídačky hejna. Tak pořídila páreček labutích. Jsou krásné, ale děsně hlučné... tak jsem zvědavá, jak bude úspěšná tahle obrana... :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od čobanak »

před dravci bi to fungovat mohlo.kamarád řikal,že gdisi se jeden jejich kohout utkal s jestřábem.a husi jsou velké a bojovné.lišce asi nezabráňí.ona ta naše slípka odešla uplňe mimo pozemek.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Františka. »

Nejspíš by to při liščím útoku dopadlo tak, že by nepřežila žádná slepice a přežily všechny husy. (I to se stalo :usmev: .)
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Jana P. »

Našeho kohoutka slovil jeden z protahujících dravců pernatých, jako vloni. A začíanjí od břicha ano. Už tři dny se ostatní slepice nehnuly od kurníku.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Kouťák »

Máš pravdu.Tah dravců je nyní největší a tak už mám za týden o 5 barevnohlávků méně.Jsou to ti,které jsem si koupil,že bych s nima "osvěžil" krev. Z mého hejna nechybí ani jediný.Včera zachytila má fotopast na zahradě v 02,45 hod.lišku jak se tam prochází.Už se těším až dám paměťovou kartu do PC a pořádně si jí na videu prohlédnu a vložím to i sem.Přidávám foto pernatého dravce,který si přiletěl včera pro dalšího barevnohlávka,ale má přítomnost mu vadila.Fotka nic moc,ale je to orel a ne mořský,protože toho znám.
DSCN2463.JPG
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od čobanak »

orel a ne mořskej?pozor,mladší orli mořšťí nemaj svjetlou hlavu a křídla,to až s vjekem.ve víchodňí čásťi prahi se prej naučili lovit slepice káňata.já je neviďel,mam to od kamarádki.strašňe drzí dravci lítali její mámňe na slepice.jedno za slípkou vlétlo do staré králíkárni,a babka ho umláťila hrábjema :potlesk:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Kouťák »

Orela mořského znám opravdu velmi dobře,protože ho vidím každý den.Při posledním sčítání jich v mém okolí bylo 55 ks.Je to krásný dravec,ale těžkopádný a barevnohlávka,či jiného holuba by nechytil.Má kolem našich rybníku plno uhynulých ryb a dle mého názoru je neustále přežraný.
Za poslední měsíc byl u nás vyfocen několikrát Orel východní a má fotopast zachytila Orla křiklavého a i Orel skalní tudy na podzim často protáhne a dle informací od revírníka hnízdil před dvěma roky asi 15 km od mé chalupy.Nevím jakého orla jsem vyfotil,ale určitě se povede jej vyfotit lépe,abych ho mohl určit na 100%.Zkoušku dravců v letu jsem dělal při mysliveckých zkouškách,ale co se nyní v přírodě objevuje nepamatuji.Tak přidám fotky z loňského roku orlů mořských,tedy také ještě nevybarvených,
DSCN0286.JPG
DSCN0154.JPG
DSCN0176.JPG
na zamrzlém rybníku Rožmberk.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Jana P. »

Zdeňku ty jsi hotovej ornitolog ! :souhlas:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od čobanak »

u nás je mořskej.taki se mi nezdá,že bi lovil ňejakou drúbež,spíš se drží kolem ribňíka.letos konečňe vivedli mladé :potlesk: u vás je dost rušno,tolik druhú.to bich aňi nepoznal.ňegdi se i blbje poznává káňe a orel,gdiž krouží visoko,maj stejnej obris,a přitom ten orel je obrovskej,gdiž sem sázel stromki kousek od hňízda,lítali mi nad hlavou,to se zamňeňit nedali,takoví monstra :vytlem: liďi řikaj,že hodňe přibilo havranovitejch.jako ďíťe jsem často vídal chocholouše,ale teď ňigde neňi
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od čobanak »

tak jestřáb.určiťe to bil on.viďel jsem ho odľétat,šedomodrá záda.tak to jisťe ulovil i tu slípku před pár dnama,jen jí neroztrhal prsa,ale prdelku.dnes ,zdá se neuspjel.drúbež spusťila poplach a zalezla pod trnki.žádnou mrtvou jsem nenašel
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Hhippie »

Čobanak: tak ještě, že si dávají víc pozor! :souhlas:
Tuhle jsem se smála - kamarádka, co si pořizovala husy jako ochranku pro pár desítek slepic, má slípky na velkém rovném prostoru, kde na jedné straně jsou kurníky a na straně druhé (třeba 60 m) jsou stromy a keře. Slepice, když chtějí pryč od kurníků, tak letí jak o život, aby ten volný prostor překonaly co nejrychleji! Jen husy v klidu pasou v prostoru... což je vlastně super kombinace, protože výběh není celý rozoraný - naopak je pěkně spasený a ohrabaný jen po krajích! :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Jana P. »

Od té doby , asi deset dní, co nám dole v sadu u kompostu zahnutý zobák slovil mladého kohoutka, tak se ani staré hejnko s matadorem kohoutem, ani mladé hejno vran, nevzdaluje od kurníku. Dnes byly cca 10 m pod ořechem, zaslechly kánata, a šupajdily ke kurníku. Jestřábi a jiní menší dravci loví i pod stromy. Káně myslím ne.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od čobanak »

je to tak,dnes se po útoku začali všichňi stahovat ke kurňíku nebo i do ňej a nechťelo se jim moc vilejzat.jestřáb je nesmírňe elegantňí letec,nádhernej dravec,ale pro drubež asi nejnebezpečňejší,počítám.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Hhippie »

Mno... tak prej, že ty nosné hybridy nekvokají... je to půl roku, co snášejí a už tu máme s prvním teplejším dnem paní matku... takže zabrala snůškové hnízdo a ikdyž jsem jí ráno vyhodila do deště, zavřela za ní vrátka a naopak zbytek hejna zavřela ke kurníku, aby mohly v klidu snášet... tak večer, když šel muž na kontrolu, bylo celé hejno ve výběhu a v kurníku na - pouze dvou!! - vejcích dřepěla paní matka!
Takže zítra beru kovovou klec po původně snad papoušcích a zavřu tam tuhle výtečnici jen s miskou vody! Achjo! Teď je zrovna ta “nejvhodnější” doba řešit ještě zfamfrněnou slípku a být bez vajec :nene:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od čobanak »

Hippie,tak ji nech seďet.Jako matka s ňí přece musíš cíťit!
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od čtenářka »

:vytlem: Taky mám jednu :vytlem: Taky byla dnes celý den na dešti a večer na hnízdě. Tak už je na odvykačce. Když jsem ji tam nesla, tak jsem jí cestou namočila břicho v sudu. Začala sebou mrskat a já hodila pěkný záda. :)) No, jestli to nepomůže, tak budu muset sehnat jednodenní brojlery, ale už moc časových rezerv nemám :nevim:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Jamarov »

Mě taky sedí , krizenka kterou jsem si vylihla hybrid s vlaškou :vytlem:
Za kuřata budu rada , ale nevěřím v úspěch . Určitě ji podnaseji jiné , takže to bude par kuřat v různém rozmezí a nakonec to možná vzdá sama. Nemá klid a slepic je hodně . Uvidíme .
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Javorka »

Já mám v kuchyni 9 třídenních kuřat i s kvočnou. Venku je po dešti mokrá tráva, tak se mi je tam nechce pouštět, ale kvočně se to nelíbí a pořád vyskakuje z bedny ven. Asi to tak dlouho nepůjde.
A začala sedět wyandotka, ale má smůlu, nemám ji kam dát.
:433:
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvočna

Nový příspěvek od Jamarov »

Javorko tam se toho vejde a kuřata do kuchyně patří :))
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů