srajda u slepic

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
gajdovka
Příspěvky: 180
Registrován: 10 říj 2018 10:35
Dal poděkování: 9 poděkování
Dostal poděkování: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

srajda u slepic

Nový příspěvek od gajdovka »

už jsem vyzkoušela kdovíco,nejhorší je pro mě toto počasí,kdy sprchne, zabablané dlaždice od kuřinců,ale hlavně bláta,dala jsem i na místa,kde se nejvíce chodí koberec,ale babalanina prostupuje,přidržuji se,abych sebou neflákla.Mám tam i králíkárnu a to se špatně uklízí,když se kloužete.Tak mi vnukl zeť myšlenku.Udělat pergolu nad slepicemi a králíkáma,boky odkory,střechu polykarbonát.Musím to nějak vyřešit ,protože slípky mají kila nánosů na pařátech a podle toho vypadají i vejce.Když mrzne ideální,ale v tomto počasí neštěstí. Jak vy to máte vyřešené,popř.můžete poslat fota vašich příbýtků a pergol,přístřešků pro slepice a králíky? U mě je to tak 6x6metrů.Díky.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: srajda u slepic

Nový příspěvek od arus »

Gajdovko, přes den nafotím okolí kurníku. Kurník mám pod ořechem. Protože mi chybí zastřešené okolí, bezprostředně u kurníku, vyřešila jsem to pro letošní zimu starými stoly. Nic moc, ani bych se tím nechlubila, není fakt čím, ale funguje to. Třeba příští rok uděláme přístřešek, co zakryje větší plochu. Mám 9 slepic a od podzimu do jara mají k dispozici celou zahradu, tím se vyhnou rozbahněnému místu u kurníku.
:arus:
růžička
Příspěvky: 125
Registrován: 13 říj 2018 13:27
Dal poděkování: 4 poděkování
Dostal poděkování: 50 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: srajda u slepic

Nový příspěvek od růžička »

Takovou pergolu jsem dělala u slepic a králíků vloni.Konstrukce jen trámky 8x8,střešní latě 4x6 a na střechu vlnitou gutu,průsvitnou.Stěny jsme nedělali,aby zas v létě nebylo králíkům moc horko.Jsem tím moc spokojená.V zimě tam občas východní vítr nažene nějaký sníh,ale jinak super,žádný bláto v místech,kde nejvíc chodím a slepice si taky nestěžují,že mají suché nohy.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: srajda u slepic

Nový příspěvek od Javorka »

Taky by se mi nějaký přístřešek líbil, ale ten asi nebude. Jsem ráda, že se aspoň slepice mají kde schovat, když prší. Vedle kurníku je starý ping-pongový stůl. Ozdoba to opravdu není. Ze dvou stran je zakrytý, aby tam nefoukalo. V zimě tam mají seno na hrabání.
Dnes jsem bláto trochu zasypala drtí z drtičky, ať to tak moc neklouže. Mají k dispozici velkou zahradu, tak to není tak hrozné.
Dost strašné to mají ve výběhu běžci, tam už se nedá ani přejít. Každý den jim měním vodu, která je okamžitě samé bláto. A když prší, hrůza.
Fotografie0082.jpg
Fotografie0049.jpg
Fotografie0095.jpg
:433:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů