vejce

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Javorka »

:usmev:
IMGP9850.JPG
To bylo jen na začátku, doma v bedně. :vytlem:
Kuřata se vylíhla hned na začátku května a ještě bylo chladno. Hned, jak to šlo, tak byly venku. Na noc byly doma, tak jsem je musela přenášet. Byly to moje první vlašky, vylíhlo se jich 13. Vajíčka jsem měla od našeho Honzíka, tak jsem je opatrovala, jak poklad. :stydim:
Je to z roku 2018.
DSC08085.JPG
Tady je kohout Kašpar, foceno další rok na jaře, když mi hromadně demolovali zahradu. Pořád je ozdoba dvora. Je moc hodný, další rok mu přibyla konkurence, když se vylíhl stříbrný Kokeš. Teď tam má další 4 mladé kohouty, kterým hledám domov a všichni se snášení moc dobře.
:433:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Františka. »

Ha, vidíte, že kohouti můžou být hodní! Někde v jiném vlákně se psalo, že na kohouta se musí po zlém, jinak je zlý on. Nevěřím, že Javorka je na kohouty zlá, když jim dává jména a hledá jim domovy. Ono to bude spíš obráceně: když člověku kohout může důvěřovat, nemá důvod být zlý a není.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Javorka »

Taky se mi stalo, že jsem měla zlého kohouta. Myslím si, že to byla tím, že při boji s jiným kohoutem měl poraněné oko a asi na něj neviděl. Do té doby byl hodný. Nejdřív si troufl na malou vnučku a pak už i na mě. Musela jsem do výběhu s koštětem.
:433:
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Tada »

aby k ní nemohly ostatní slepice a nepřidávaly jí další vejce
Mě babička povídala jak nechala slepicí seďet normálně v kukani a slepice jí tam přinášely další a další vejce. A když se dlouho nic nelíhlo tak ty vejce chtěla rozbít tak jedno rozklepla tam kuře :mrzimeto:
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od jupik »

Nám je vždycky vyseděli v kurníku, na hnízdě kam nejmíň snáší. Taťka tam přidal zepředu prkýnko aby kuřata po vylíhnutí nevypadla. Až po vylíhnutí jsme je dali do separace, krmili zvlášť a nechali kvočnu ať si je vodí po dvorku, na noc zavírali. Až v 6týdnech jsme je vrátili k zbytku slepic. Loni nám kvočna vyseděla 7 kuřat z 10 našich vajec a letos 6 z 10 vajec od bratránka (měli jsme menšího kohouta, slepičky po něm první rok byly menší, tak táta přivezl vajíčka odjinud).
Vařím jim brambory s krmnými těstovinami a většími ořezy zeleniny, každý den jim to míchám s namočeným pečivem, skořápkami, zbytky z kuchyně a strouhám jim do toho jablíčka;) Máme i drtičku na kosti. Dostávají nasekané vnitřnosti a každé odpoledne je se psem před 4hodinou vypustím na zahradu a paseme;) Jak se začne smrákat, vrací se sami do kurníku a nestane se mi, že by mi rozhrabaly záhony, psa to baví a mne taky... V kurníku mají v krmítku pšenici, teď jim ještě do půl sedmé svítíme. Mám tam teď 4 3leté slepice, 3 loňské a 3letošní (minulý týden začaly snášet) a 1 kohouta. 3- 6 vajíček denně
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Tada »

Máme i drtičku na kosti.
O tom jsem slyšel ze ty drtičky to nerozdrtí dost dobře a pak slepičí trvá dlouho něž je stráví. Já ji taky chtěl ale toto má bylo řečeno. :jakoby:
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

A čemu to vadí ? Vždyť slépky sezobnou kde co (grit) aby si to při zažívání rozemlely.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
jupik
Příspěvky: 847
Registrován: 16 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 81 poděkování
Dostal poděkování: 751 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od jupik »

Některý si dají i celou myš;) asi slepicohadi
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Javorka »

Už jsem odvykla sbírat vajíčka. Občas jedno, od Pivíčka.
Dnes konečně snesla vejce přepeřená vlaška a první od wyandotky!
:433:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Hhippie »

Javorko: také si tu snůšku každý den užíváme! Nejen děti, ale i my dospěláci :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Františka. »

Javorko, jak dlouho u Vás slepice žijí? Máte je pojmenované a to se těžko zabíjí tříletá slepice. Máte je na dožití? Hodně nerada porážím, i když třeba ještě nemají jméno, protože zase jsou to děti té a té :smutek: . Ale co se dá dělat. Taky si říkáte Co se dá dělat?
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Slepičky tak pět, kohoutci tak o dva víc, hodně záleží na tom jak se dřou a na plemeni, zakrslice jsou vytrvalejší
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Hhippie »

Dade: k tomu dožití mě napadlo: máme v obci podivína, co chová snad všechna domácí zvířata. Odchov neprodává a ani je sám nejí. Tak se mu tam množej krávy a pořád utíkají, protože už se na ten dvorek nevejdou (za asistence PČR každou chvíli řeší krávy na silnici nebo kolejích vytížené trasy Praha-Beroun). Má na dožití husy, slepice, prý 7 prasat, protože kdysi dostal březí prasnici (což nevěděl)... měl i ovce... mno...je to nářez! U něj je otázka času, kdy to skončí průserem, až ty krávy někoho zabijí v prudké zatáčce, kde postávají na silnici nebo způsobí kolizi vlaku.
A nikdo na něj nemůže. V Čechách jsou ty zákony tak k ničemu... :zed:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Von je to nějaká ZS vegetariánské neziskovky ? :))
Tuhle byla se mnou pro nové slepičky i Petra, aby jsem si vybral dobře a ejhle :usmev: Tahle určitě snášet nebude
IMG_20201227_144001.jpg
IMG_20201227_143944.jpg
:nesouhlas: , zato krásně kokrhá :hura: a má moc krásný voči co říkaly zachraň mně. Domů jela v náručí :nevim: a takhle se mi za vyplacení odvděčila :otraveny: . No jo, no, kohouta jsem neměl no tak co :usmev: .
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od čobanak »

hippie,mňe gdiž utekli ovce na trať,tak přijeli hasiči,a neodjeli,dokud jsem je nezajisťil.mluvili o pokuťe při opakováňí.a ten soused,co mu vlak zajel asi 45 ovcí ,se pjekňe prohnul,gdiž plaťil kafileriji,očistu lokomotivi a zpožďeňí richlíku
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od petanena »

Máte krásné slepičky, ty barvy se mi moc líbí. Já chovám isa Brown, ale ne od kuřátek. Kupuju kuřice z drůbežárny, těsně před začátkem snášky. Na kuřata si netroufám, abych je nepodtrhla. Když jsme je zkoušeli od kuřátek nikdy se mi nepovedlo, aby měli tolik vajec co teď.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od čobanak »

dade,slepice kohouta potřebujou!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Hhippie »

Peta: mám to stejně. Ráda bych na jaře zkusila pár brojlerů a ty se prý dají sehnat jen jako kuřátka. Ale nedělám si iluze, že se toho mnoho dožije dospělosti... :jakoby:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od čobanak »

určiťe to zvládnete,hippie.gdibi bili moc malí,tak je ale třeba jim zapnout lampu.a je třeba jim koupit krmnou smňes a pozďeji přecházet na máčenou pšeňici a zbitki.jde o to,abi neutrpjeli šok
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Javorka »

Františka. píše: 30 pro 2020 22:37 Javorko, jak dlouho u Vás slepice žijí? Máte je pojmenované a to se těžko zabíjí tříletá slepice. Máte je na dožití? Hodně nerada porážím, i když třeba ještě nemají jméno, protože zase jsou to děti té a té :smutek: . Ale co se dá dělat. Taky si říkáte Co se dá dělat?

Františko, většinou slepice nechávám, dokud jsou v dobré kondici. Pár starších tu je, ale ne moc. Nechávám je, aby měl i druhý kohout nějaké své společnice. Jméno má jen Pivíčko, ta prostě mít jméno musí, protože je to "osobnost". :vytlem:
Kuřata mám svá, co vysedí kvočna. Ale bohužel mám většinou víc kohoutů a to je pak problém, najít jim domov. Když je máte od malička, tak se to těžko zabíjí. Letos byly jen 3 slepičky, tak jsem si pro radost koupila 4 zdrobnělé wyandotky. Ale moc s mými vlaškami nejdou dohromady, většinou chodí po zahradě zvlášť.
:433:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů