vejce

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Tada »

Já ty hybridky nemám moc rád jednu dobu jsem je chtěl zrušit ale doma byly proti. A důvod máme zhruba stejné množství hybridek a vlašek krmení místo pobytu všechno stejné. Ale prostě ty vlašky nešly třeba o 8 kusů víc vajec. Přitom je to vyšlechtěné plemeno že nepotřebuje velký výběh ( nemáme ho moc velký trávu jim musíme síct) :nesouhlas:
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Javorka »

Oprava. Vejce byly nakonec 3!

Taky jsem začínala s hybridkama. první rok nesly úžasně. Skoro každý den plný počet vajec. Ale už je nechci. Nevydržely dlouho a já nechci po dvou letech slepice likvidovat. To raději vydržím bez vajec, ať si holky odpočinou. Ideální je, když z jara kvočna vysedí kuřata a ty začnou nést, když starší mají pauzu.
:433:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Já ty vlašky jsem měl jednou. Šílený slepice. Běhaly jak poblázněné a přelétávaly plot.
Ale na leghornky, tak na ty nedám dopustit.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Jana P. »

Javorko přesně tak i já. Už nechci hybridky, ale taky mi vlašky moc nevyhovují. Jsou to létavky. Alespon ty moje. Ted už má kříženky :usmev: a to je dost prima.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od čobanak »

no ale kříženki= hibridki,ne? :usmev:
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Jana P. »

NeNe , kříženky vlašek a ledasčeho a rýnského udatníka. Hybridky snášely dva roky a pak nás postupně opustily do lovišt.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od arus »

Já měla hybridky 5 let a ještě pořád nesly.Občas ale vytrvale. Asi jsem kápla na dobré jedince. Teď, ty co mám teď, mám druhý rok a nic moc.
:arus:
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Tada »

No jo oni ty hybridky jsou vyšlechtěné na to aby nešly jeden rok a hodně a pak asi aby šly na pekáč. Myslím si že hybrid je kříženec plemen ale takový aby z toho vypadlo to je oni chcou buď snáška nebo maso. Ale letos se mi dostali do ruk mateřská linie hybridek ale asi nebudu zkoušet nalíhnou.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od čobanak »

hybrid =míšenec,kříženec.koukňete do slovňíku.ale existujou různé úrovňe křîžeňí.prvňî křížeňí je F1
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Jan »

Tady můžete čerpat znalosti
https://www.integrazabcice.cz/cs/produkty/
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od petanena »

Jednu dobu jsme zkoušeli kde co, ale nakonec nám hybridky vyhovují nejvíc. Při dobrém krmení nesou výborně a zhruba po dvou letech jdou do polívky. Jsou klidnější, stačí jim plac na kterém je mám i když už jsem viděla, jak je někteří lidé mají i na mnohem menších pláccích a ani to neměli zastřešené. Nadšeně se proběhnou, ale zas tak moc toho nerozhrabou, tak je i na část dne pouštím. Kdybych měla možnost je pustit na velký pozemek, kde by si mohly nasbírat, asi si seženu leghornky nebo přírodně zbarvené vlašky, tahle plemena mi vždycky přišla taková shánčlivá a navíc se mi moc líbí.
Až jednou budu v důchodu, určitě si koupím hedvábničky, tu nejmenší formu. Měl je známý a kvočna s kuřátky vypadala naprosto úžasně.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Leghornky jsou na snašku super a jsou určitě klidnější než vlašky. Taky před Velikonocemi jsou jejich bílá vajíčka k nezaplacení.
Líhnete někdo od hybridek vajíčka? A s jakou úspěšností? Já jich mám hodně neoplozených a to mám několik kohoutů :nevim:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od čobanak »

já mam šumavské slepice,ale k ňim občas koupim pár jinejch slepic-susex,černej,hňedej horal,dominant kropenatej.křížej se mezi sebou dobře.roztomila je třeba hibridka susex x šumavskej kohout.vipadá jak sňežnej kur.je moc roztomilá
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od arus »

Dnes mám vejce 2, že by se s prodlužováním dne, blýskalo na lepší časy v kurníku? :usmev:
:arus:
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Tada »

Profesor1 píše: 09 led 2021 08:48 Leghornky jsou na snašku super a jsou určitě klidnější než vlašky. Taky před Velikonocemi jsou jejich bílá vajíčka k nezaplacení.
Líhnete někdo od hybridek vajíčka? A s jakou úspěšností? Já jich mám hodně neoplozených a to mám několik kohoutů :nevim:
Já myslel že vajíčka od hybridek být na líhnutí nemůžou. Musí být mateřská a otcovská linie jinak se vylíhnou kuřata se spousty vadami :jakoby:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Profesor1 »

Asi jo, protože úspěch opravdu minimální
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
petanena
Příspěvky: 304
Registrován: 07 srp 2019 12:16
Dal poděkování: 316 poděkování
Dostal poděkování: 441 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od petanena »

kamarád je líhne, má z nich normální kuřata. Co vím tak u hybridů jen f1 generaci klesá užitkovost, žádné deformace, nic takového. Sousedovi dokonce sedla hybridka a normálně vodila kuřata. Oni si líhnou vejce v líhních a nechali si i kohoutky, co je slepičárny vyřadí.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od arus »

Mně předloni dvě hybridky vyseděly a odchovaly kuřata. Vajíčka pod nimi byly hempšírky.
:arus:
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od čobanak »

petanena píše: 09 led 2021 09:29 kamarád je líhne, má z nich normální kuřata. Co vím tak u hybridů jen f1 generaci klesá užitkovost, žádné deformace, nic takového.
nerozumím.Nejsou právje kupované hybridki F1?
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vejce

Nový příspěvek od Františka. »

Potomci hybridů F1 mají nižší výnosy a užitkovost nebo obecně klesá míra vlastnosti, pro kterou se křížili. Další generace jsou prostě zase normální :usmev: .
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 6 hostů