Wyandotka

Slepice, kachny, husy. Co vše se pro ně dělat musí? Jak postavit kurník? Kachník? Nejlepší plemena? Kde koupit chutná krmiva? Funkční druhy líhní? Za kolik letos prodat vejce?
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Wyandotka

Nový příspěvek od Nirrti »

Chováte někdo? Zdrobnělé nebo velké? Prosím, kdo máte či znáte, jaké pořídit?
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Wyandotka

Nový příspěvek od Marion108 »

Chovala jsem zdrobnele...jsou prima.:-) moc mile a pekne slipky. Dobre kvocny!
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
xchipsy
Příspěvky: 903
Registrován: 25 říj 2018 09:47
Dal poděkování: 135 poděkování
Dostal poděkování: 176 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Wyandotka

Nový příspěvek od xchipsy »

Mám dvě zdrobnělé, oficiálně je to žlutá kolumbijská, ale jsou nestandardní - nemají právě tu kolumbijskou kresbu (což mi nevadí, chtěla jsem je jen pro zpestření hejna, tak mi pan chovatel, který mi vezl hempšírky, tyhle dvě vzal, jinak by skončily na pekáči)
Ale už bych to nechtěla :usmev: Jsou sice krásné (hlavně ty zlaté modře lemované :souhlas: ale jsou to neskutečné blbky. Moc se nedrží s hejnem, běhají jak prdlouši, jsou to takové tanečnice, no a hlavně ty zdrobnělé jsou proslulé kvokáním (což je fajn pro někoho, kdo kvočny chce, kdo chce vajíčka, tak je to za trest) - řešila jsem to v tématu Kvočna. Jsou fakt zarputilé, když se jednou rozhodnou (a když se to nepodchytí včas), tak mají výdrž. Já tu naši nakonec pustila po třech dnech (poprvé po dvou a bylo to málo) a už v pohodě, chodila s ostatními po zahradě, na noc zalezla na hřad a ráno pěkně s ostatními ven z kurníku, takže se to podařilo.
Zůstanu u hempšírek (a barneveldek kvůli tomu zpestření), to jsou neskutečně milé a hodné slípky, já jim říkám malí pejsci, když je pustím, kam se hnu, tam jdou za mnou. Jsou boží :souhlas:
slepičky.jpg
Člověk by měl mluvit, když má nějakou myšlenku...
Nirrti
Příspěvky: 241
Registrován: 10 úno 2020 11:49
Dal poděkování: 107 poděkování
Dostal poděkování: 376 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Wyandotka

Nový příspěvek od Nirrti »

Díky za info. Já právě hledám něco za cemanky. Aby to nelítalo, tyhle mají ostříhány křídla a stejně jsou po celém dvoře a zahradě.
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Wyandotka

Nový příspěvek od arus »

Taky jsem si oblíbila hempšírky. Mám je vylíhlé od srpna a už začínají nést. :132:
:arus:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů