Odchov kotěte

Vplížíme se tiše do kočičí říše. Kočka, nejlepší mazlík pro zaměstnaného člověka? Jaké plemeno zvolit do bytu? Druhy krmiva a steliva. Kastrace ano či ne? Kočičí nemoci. Vhodný vysavač na kočičí chlupy.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Františka. »

Když koťata zavřete do myčky, nádobí budete mít umyté i bez elektřiny a vody. Akorát to radši nikomu neříkejte, někdo by z toho nejedl, jiný by zase říkal, že je to trápení koček. Ale zabila byste dvě mouchy jednou ranou - čisté nádobí a na chvíli pokoj od koček :usmev: .
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od čtenářka »

:blazen: :blazen: Asi bych byla první :)) :)) :))
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Kouťák »

Arus,co kotě?
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Profesor1 »

Skoro 300 km kvůli kotěti? Tak to je benzín ještě stále levný :udiv:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od arus »

První foto je před cestou na veterinu. Druhé foto je z dneška, poté, co se trochu proběhl, blaženě usnul. Ještě má antibiotika ale vypadá to, že to bude dobré :potlesk:
pixie 3.jpg
pixie 3.jpg (4.55 KiB) Zobrazeno 8358 x
pixie 1.jpg
pixie 1.jpg (5.96 KiB) Zobrazeno 8358 x
:arus:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Kouťák »

Arus,tak to je fajn.Já si začínám na koťata zvykat a to je dost zlé.Dívat se na ně,když si hrají na dvoře,tak sedíme ani nedutáme a zapomenem co jsme chtěli ještě udělat.Všude na mě číhají a lekají mě.Jsem zvědav co s nima udělám dál.
IMG_0025.JPG
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od čtenářka »

Tak mám radost, že dnes už druhý kocourek odjel do nové rodiny :souhlas: Tak ještě pět a bude po starostech :andel: Je to čím dál náročnější -otevřu skříňku jsou ve skříňce otevřu lednici, jsou v lednici, pletou se pod nohy, jsou prostě všude :blazen: Dcera se dnes poťouchle ptala, co bude k večeři, otočím se a kotě je na stole v papiňáku :)) :))
Přílohy
IMG-20211021-WA0004.jpg
IMG-20211021-WA0001.jpg
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od arus »

Čtenářko, mě udivuje i nadchýňá s jakou trpělivostí a laskou pečujete o všechna koťata. :ruzicka:
:arus:
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od čtenářka »

Děkuji. No jsem měkká :stydim: Nemám sílu strčit je někam do kůlny ať se postará kočka sama,zvlášť,když jí to málem stálo život. Pokud dodrží zájemci slovo, tak zbývá jeden kocourek, pro kterého nemám umístění. Dala jsem inzerát, tak snad se podaří. Kočka je už vykastrovaná, tak znova mi to už nehrozí :vytlem:
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od čtenářka »

Tak poslední info :usmev: : zájemkyně, která chtěla jednoho kocourka, se mi omluvila, že má přítele a kotě už nechce. Ta co chtěla kočičku, že má moc práce a nemohla by se o ni starat (což to je pro mně ten lepší způsob) a další, co chtěla 3koťátka, mi v době odběru oznámila, že odjíždí na Kanáry a pak už se neozvala :cert: No, znova jsem jí už nekontaktovala, protože jsem je chtěla předat někomu, kdo je bude opravdu chtít :jakoby: No a tak inzerát, který měl udat jedno kotě, nakonec našel zájemce o všech šest ze sedmi. Kamarád mi ještě poradil :souhlas: : Nedávej je zadarmo, ale dej tam cenu 200,-Kč. Když prý někdo není ochoten dát ani tak málo, tak se o něj dobře nepostará. Tak jsme dnes vypravili do světa dva poslední :hura: a myslím, že se dostali do dobrých rukou.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Hhippie »

Čtenářko, to Vám samozřejmě přeji, že se Vám podařilo udat malé raubíře, ale… kdo si, proboha, pořídí najednou 6 koček??? :udiv:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Františka. »

To bylo 6 zájemců pro 6 koťat ze 7. Každé kotě mělo svého zájemce, takže se našel zájemce pro 6 koťat :vytlem: . Nebo ne?
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od čtenářka »

Jj, jak píše Františka, postupně se přihlásilo šest zájemců. Bylo jich teda víc, ale někteří se ozvali jen emailem a pak už nic. Jeden dokonce zkoušel smlouvat :vytlem: jestli by mi nestačila lahev vína :vytlem: místo těch dvou stovek, tak jsem mu napsala, že mě odchov stál v tisících ( což je bohužel pravda) a lahev vína neberu. Napsal, že ho teda nechtěj - tak jsem byla vlastně ráda. Rada od kamaráda byla dobrá. Věřím, že žádný z nich v útulku neskončí. Ten první šel do ověřených rukou, tak ten byl darován. O peníze mi nešlo, spíš o to odfiltrování nespolehlivých lidí.
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Kouťák »

Tak pro pobavení.Jak jsem již někam psal,tak jsem daroval dvě již ochočená koťata kamarádům na kravín a odchovnu kuřat jako myšilovky.Od mé chalupy cca 2-3 km.Dnes jsem přijel na chalupu a než jsem zacouval k bráně,tak u brány všechny 4.Vracejí se jak dobří holubi.U brány jsem vzal dvě do náruče,dvě se třou o mé nohy div se nepřerazím a žádný hlad.Načal jsem jim konzervu a nic.Jsou jak koule,tak asi mají dost myší.Volal jsem kamarádovi,tak si chválil,že jsou výborné myšilovky,ale vůbec nevěděl,že jsou už u mě.Mourek,kterého si chci nechat je tak zvědavej,že chtěl se mnou dnes odjet autem.Budu muset obvolat kamarády ze vzdálenějších míst a to rychle,než mě z nich klepne.
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od čtenářka »

Nechci strašit, ale ta naše byla taky jako koule a pak nám nadělila 7 koťat :vytlem: :vytlem: :vytlem: Ale venkovní kočky snad touto dobou nezabřezávají :jakoby: :usmev:
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Kouťák »

Čtenářko,jsou narozené 24.6.,tak to snad koťata ještě ne.Jak koule je hlavně kocour,tak tam to nehrozí. :vytlem:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Františka. »

Moje kočky taky mají pořádná bříška, ale jsou kastrované a kocour, tak snad nejsou nějaké trans nebo nadpřirozené a víc jich nebude.Venkovní kočky musí být připravené na zimu, musí být trochu tlusté. Domácí ne.
Kouťáku, nemusíte hledat nikoho dalšího, ony se tam k těm kuřatům budou vracet, kočky mají velký rajón. K Vám taky budou chodit. Obejdou všechny, kdo jsou na ně hodní :usmev: . Přece nebudete riskovat, že z těch ještě vzdálenějších míst budou podstupovat ještě delší a nebezpečnější cestu k Vám. Ještě se někde ztratí.
Když chodíme na pastvu, potkávám své kočky na různých místech, dost daleko, na chvíi se k nám připojí a pak zase odejdou na svůj rajón. Ráno buď přijdou na snídani nebo taky až další den, výjimečně za dva dny, pobudou a zase jdou lovit myši.
Když si vzpomenu, jak jste byl snad až trochu naštvaný, když se tam kočka s koťaty usídlila, a přitom jste chovatel všeho tělem i duší :vytlem: .
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od arus »

Manželka jednoho našeho přítele našla opuštěnou kočku a vzala ji s sebou domů. Manžel byl silně proti, že ji nechce. Milou kočku vzal a odvezl ji na druhý konec města, kočka se však vrátila. Udělal to tak dvakrát se stejným výsledkem. Tak se naštval a milou kočku odvezl do hlubokého lesa, dost daleko od domova.
Pak zavolal manželce, jestli je kočka doma. Řekla mu, že je...a on ji požádal, aby mu ji dala k telefonu. Proč? Zeptala se...já jsem se ztratil! :vytlem:
:arus:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak jsme si byly s holkami vybrat si naše první kotě. Tak doufám, že to tu nebudu plnit dotazy ohledně starostí s kočkou :ajeje: nevím o tom vůbec nic :vytlem:

Pořád nevíme, jestli kluka nebo holku. Jsou to kočky domácno-venkovní, máma umí i chytat myši. Jsou vymazlení, aktivní, nebudou nijak ošetřeni (musím pak hned odčervit).
Obojí má něco do sebe. Co jsem slyšela, kočky se drží víc u domu - což potřebujeme, kvůli chytání myší, ale riziko zabřeznutí, než se zvládne jí vykastrovat… kocour je v tomhle ohledu míň komplikovaný, ale zas je častěji v prachu… někdy se nevrátí vůbec… :nevim:
Kocourek je aktivní, ale veliký mazel. Kočička je víc osobitější.
Ale to se může taky změnit, až bude kotě samo s novou rodinou..předpokládám.
Přílohy
3A8C7878-C05A-42D3-9BAA-95E89E36A301.jpeg
Kočička
Kočička
Kocourek
Kocourek
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7237 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov kotěte

Nový příspěvek od Kouťák »

Vem si obě koťata a budeš mít klid.Budou si hrát spolu a nebudou mít tolik času si vás ochočit.S kocourem je to marast.Dám příklad: Přijedu k chalupě a kocour utíká k bráně a radostí válí sudy.Nemůžeš jít přece bez povšimnutí dál.Jdu kolem lavičky a kocour mě předběhne a už sedí na lavičce a mňouká,že chce chovat.Nemůžeš jít dál a nepochovat ho.Potřebuju někam dojít a on se mi tře o nohy.Nemůžu jít,protože se bojím,že na něj šlápnu.Sednu si s kávou a když otravuje,tak mu řeknu,aby si lehnul vedle.Opře si zadní nohy o mě a usne.Nemůžu vstát,protože bych ho vzbudil.Hrabu se v záhoně,nebo dělám něco jiného a on na mě různě číhá.Projdu kolem a on mě loví a leká.
Na to se všechno připrav až si tě ochočí,že nic neuděláš,ale jsou to krásná koťátka.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů