Vzájemná snášenlivost koček

Vplížíme se tiše do kočičí říše. Kočka, nejlepší mazlík pro zaměstnaného člověka? Jaké plemeno zvolit do bytu? Druhy krmiva a steliva. Kastrace ano či ne? Kočičí nemoci. Vhodný vysavač na kočičí chlupy.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od oreb1 »

Většina z Vás tu chová i kočky, někteří i víc. Prosím o radu. Jaké máte zkušenosti s jejich vzájemnou snášenlivostí? Mám jednoho kocoura, kterému budou dva roky. Jelikož jedna kočka k nám, kde jsou pole hned vedle, je málo, chtěla bych si pořídit ještě jednu. Současný kocour je skoro úplně venkovní, přes zimu ho sice občas pustím na hodinku dvě ohřát, ale není to pravidlo, má dost venkovních míst, kde je závětří a sucho. Dávám mu každý den něco malého, aby věděl, kam patří, ale hlavně se živí myšmi. Jde mi o to,jestli tenhle můj současný kocour nového nevyžene ze zahrady. Nechtěla bych, aby se z nového stala další toulavá kočka, ale aby se držel poblíž. Měla jsem ještě druhého kocourka, ten byl z jednoho vrhu s tímto a snášel se s ním dobře, ale už ho nemám. Nebo by se s kocourem líp snesla kočka?
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od Tedysek »

Oreb povim ti jak to je s myšilovícíma kočkama.... teoreticky.
1) každá kočka má své teritorium o které se nedělí
2) na svém teritoriu nikdy nevyloví všechny myši. Kočka je hospodář. Jelikož se nestěhuje jako psovité šelmy tak si nemůže vylovit všechnu kořist jednoho druhu, musí mu dát šanci se množit a tedy chová si tak vlastní žrádlo.
3) nikdy neuč kočku ulovené myši jíst. Vyhneš se tak otravě kočky přes otrávenou myš. Lepší je vymenit ulovenou myš za maso.
4) pokud kočka nedostane nažrat tak jí to opravdu nemotivuje víc k lovu myší. Domestikovaná kočka neloví z hladu, ale z kořistnického pudu. Takže klidně můžeš kočku krmit horem dolem nebo nekrmit vubec - na lov myší to nebude mít zadny vliv.
Tam kde lovíjedna kočka tam druhá lovit nebude. I kdyby se snesly. A nakonec... kočka je samotář co se tyce pritomnosti kocek. A kdyz nebudu pocitat slechtitelske opicarny v plemenech.

Nas kocour má teritorium cca 5tis m2. Je sam a v pohode si tu hospodaří. :)
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od přezdívka »

Mám na hospodářství kočku a postupně k ní dva kocoury. Oba jsou její synové. První kocour je její první kotě a byl to jedináček. Je to na něm vidět, že se nemusel s nikým dělit. Už jsem měla za život docela dost koček a kocourů, ale tenhle je opravdu kus. Na léto se obyčejně odstěhuje k nějakému chalupáři. Občas se ukáže doma, ale definitivně se vrací až s podzimem.
Z druhého jejího vrhu jsem jí nechala jednoho kocourka. Dokud byl malý, tak ho první toleroval. Jakmile dospěl, začal ho vyhánět od žrádla. Jakmile se sejdou současně, tak na sebe vrčí a prskají a létají chlupy. Co vím, tak se naposledy porvali tento týden. Mlaďase jsem od té doby neviděla. S kočkou žere z jedné misky.
No a u domu mám dvě kočky. Kočky se snesou líp než kocouři.
Uživatelský avatar
Javorka
Příspěvky: 1698
Registrován: 14 říj 2018 18:10
Dal poděkování: 1752 poděkování
Dostal poděkování: 737 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od Javorka »

Máme kočku asi 3 roky. Před rokem k nám přišel kocour, naše kočka se ho bojí a je tu každou chvíli řev. Jedině kdy se respektují je, když čekají na jídlo. To je klid a žerou klidně vedle sebe. Už se i stalo, že spali oba vedle mě v posteli. Když kocour na zahradě zahlédne kočku, tak ji honí.
Myši loví oba. Se psem jdou dohromady výborně oba.
Jsou kastrovaní.
:433:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od oreb1 »

Neučila jsem žádnou kočku žrát myši, sama to neumím ;-), ale stejně to dělají. Někdy ukousnou hlavu, někdy nechají vnitřnosti a někdy sežerou celou myš.
Měli jsme kdysi kocoura a 4 kočky a nebyl s nimi žádný problém, ale byli skorodomácí, kdykoliv šli domů a tam i spali. Krmili jsme je a stejně chytali myši.
K tomu kocourovi by teda asi líp pasovala kočka, žejo? Asi by se s ním tak neprala. Radši kotě nebo starší kočka?
I když teď čtu, že u Javorky kocour kočku vyhání taky.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od Tedysek »

Oreb v myším mozku je nejvíc taurinu. Proto žerou hlavy. A ve vnitřnostech je natrávená rostlina bílkovina a vitamíny a minerály proto žerou vnitřnosti. Dej kočce taurin a dobrý žrádlo a žrát myši nebude q naučíš kočku měnit myši za jídlo.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od oreb1 »

Dobře, Tedysku, to je zajímavé, ale proč bych jí měla taurin dodávat já, když si ho dokáže sehnat sama? Může se stát leccos, to vím, ale nijak zvlášť se nebojím, že by tady sežrala otrávenou myš. Spíš mě zajímá, jak mít dohromady dvě kočky. V nejhorším to prostě zkusím, ale lepší bude, když si tu přečtu, co mi k tomu napíšete, než nějakou další přinesu.
Škoda, že nedokážu taky louskat myší lebky, ten taurin by se mi třeba taky hodil :usmev: , udělala bych víc práce a nedělala bych si žádné starosti.
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od andre.marek »

My máme dva kocoury a kočku a snáší se skvěle :kamosi: ale jsou to nalezenců z útulku, někde v tašce, pravděpodobně sourozenci. K nám se dostali již odrostlejší, všichni vykastrovaní.
Přes den jsou venku a loví vše co se hýbe - i přes opravdu kvalitní a časté krmení včetně masa prostě myši někdy žerou, někdy ne - na noc někdy doma, někdy venku, podle toho jak se jim chce.
Dříve si hodně hráli spolu, teď již jen občas.
Já si myslím že kočka je většinou raději s nějakým společníkem, ale jsou i kočky samotářky, které další kočky sice tolerují, ale raději si udržují odstup. Takovou mají tchýně s tchánem. Kočka má asi 15 let a za svůj život už kolem sebe měla spoustu dalších koček, některé odešly, některé skončily bohužel pod koly aut. S žádnou se vyloženě nekamarádila. Hravé kocoury většinou nesnášela :)) . Další starou kočku která je jen venkovní toleruje, spí v létě na jedné střeše, ale dělá že ji nevidí.
pamijo
Příspěvky: 308
Registrován: 06 črc 2019 22:23
Dal poděkování: 67 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od pamijo »

My máme koček sedm :blazen: ,tři kastrované venkovní kočky, dva kocoury nekastrované, kotě kocourka a kastrovaného domácího kocoura po operaci otevřené zlomeniny. Kocouři se nesnáší a řvou na sebe jen se vidí, kočky se tváří, že ty druhé nevidí a myši nosí na dvůr všechny :vytlem: Nejstarší kočka je vynikající myšilov, ráno jde kolem oken a s plnou hubou myši řve, že chce snídani :blazen:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od Tedysek »

Já měla Hackera. Než jsme ji vykastrovali stihla mít 3 kotata. Jedno zustalu u nás doma - kocour. Když byl malý tak vše ok. Jak dorostl tak ho kočka vyháněla. Jedl vesměs u sousedů a své teritorium měl celkem daleko od místa kde s námi bydlel. Doplatil na sežrání otrávené myši. Přišly k nám ještě 2 koťata. Holka a kluk. Bázlíka trefilo auto a Sticky doplatila na otrávenou myš. Původn kočka byla naučena myši měnit za maso. Bázlík a Sticky nestihli vyrůst a tak je kočka s odporem toerovala. Pak si sousedi pořídili kočku. Chodila k nám na jídlo, protože oni jí nekrmili skoro vbec - aby lovila myši. Kočka jim nikdy myši nelovila. Ale naše kočka jí vyháněla a nenáviděla. Nedávno nám kočku srazilo auto.
Příte měl 2 kočky. Kočku a kocoura. Krmil obě stejně dostatečně. Milášek nikdy nelovila - ta zemřela na stáří. Čičik tu loví myši v širokém okolí. A oba se kupodivu snesly. resp. zvládli žít vedle sebe. Za mě má být v domě kočka jedna. Bohatě to stačí. :)
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od Hhippie »

Hlavne z toho evidentne vyplyva, ze nezalezi na tom, jak a kdo je krmi, ale proste na tom, jestli kocka lovit chce nebo ne. Geny? Jasne, ze prezrana gaucova kocka lovit nebude. Ale jinak je to asi sazka do loterie, jak se povede...? :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od Tedysek »

hippie, jj genetika - dedicnost koristnickeho pudu. Stejné jako u psů (asi i u koní? koně po šampionech ze sportu budou spíš makat než koně ze zahrady co neznaj sedlo). Když si koupíš lovecké plemeno po lovecky vedených rodičích máš skoro jisté, že tvoje štěně bude lovit. stejn jako u pracovních linií - NO výstavák makat moc nechce, NO z pracovní linie ti bude dřít od rána do noci. Stejně tak je to u koček. jinak náš kocour se od podzima do jara válí doma na posteli nabo gauči. Ale v sezoně loví a loví. :) Ale spíš ti bude lovit myši vesnická kočka než britka jejíž předi byli jen v bytech.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od oreb1 »

Já bych taky radši měla jen jednu kočku, ale to nestačí. Nejsem mezi domy, ale mezi poli. Zatím tu nikdo okolo netráví myši a já budu mít radši 2 kočky než jed na myši. Tak to nějak zkusím a uvidím, jestli u mě zůstane.
Tedysku, to jak píšeš, že sousedovic kočka chodila k vám na jídlo, vůbec není dobré. Takhle odlákáš někomu kočku raz dva. Přesně tohle udělala jedna ženská z chaty kus dál od nás. Chodil k nim na zahradu, to jí nevadilo, krmila ho, podstrojovala mu, chodil tam dál a už si jídlo žádal. Otravoval a ona si mně chodila stěžovat, že musí krmit mého kocoura, protože jí nedá pokoj, dokud mu něco nedá. Odmítla jsem se s ní o tom bavit, její problém je, že si ho naučila. Já už jsem ho to odnaučit nemohla. Nakonec jsem ho musela darovat, aby byl v jiném prostředí. Prostě krmit cizí zvíře se nemá, ani kočka.
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od Tedysek »

Oreb ta kocka by zdechla hlady. Opravdu. (zajimavost - kocka je asi jediny tvor ve zvireci risi co radsi chcipne hlady nez aby sezral neco co mu nechutna nebo se rozhodne ze zrat nebude) Sousedi rekli otevrene ze ji nekrmi, aby lovila mysi. Kradla nasemu Hackerovi jidlo.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
Tedysek
Příspěvky: 766
Registrován: 10 říj 2018 10:12
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 35 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od Tedysek »

Oreb jinak i kdyz budes mit 100kocek tak nikdy nebudes mit prostory bez myší. Jestli chces zit bez mysi tak si porid psa na lov mysi. ten si teritorium klidne vyloví. Kočka ti tam vzdy nejaky necha.
:tedysek: :tedysek: :tedysek:
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od arus »

Nevím, ale my bez myší jsme, a snad i všichni sousedi kolem. A to máme v sousedství koně i řeznictví. Taky je tu pár koček a pár psů, ale to jsou malí bytoví čokli. Naše kočka myši loví, ale nežere je.
Pobavilo mně, když mé příbuzné ve Zlíně, přinesla domů kočka myš i s pastí. :usmev:
:arus:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od oreb1 »

Já vím, že myši budou pořád, to u pole prostě bez nich nikdy nejde. Mám i myšilovku psa, číhá na myš jako kočka, skočí a zakousne ji. Ale víc takových aktivních psů nezvládnu, on je nezničitelný a potřebuje denně naběhat spousty kilometrů.
Tedysku, jestli se k tomu přiznali a nevadilo jim, že kočku krmíš, pak jsou zvláštní a Ty jsi špatného nic nedělala :usmev: .
Je to tak, že budu radši krmit kočku než myši. Ideální by sice bylo mít jen jednu, ale uživí jich se tu a i já jich uživím víc. Vždyť to jsou hektary tady okolo, kam ty kočky chodí.
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 282 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od přezdívka »

No právě...... pokud je snad asi 200 m od posledního obydlí, tak je považovaná za škodnou....... nějak v tom smyslu jsem to pochopila. Jenomže to by potom byla každá vesnická kočka. Tady mám před barákem pole, za barákem pole. Jenom po stranách sousedy.
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od oreb1 »

přezdívko, to sice je teoreticky pravda, ale tady se kočkami myslivci nezabývají. Jak by asi na tom širém poli škodili, když jen chytají myši? Myslivci jdou na prasata nebo na bažanty a kachny. Navíc to ani 200 m není, tak daleko na pole tu kočka nemusí, má ho hned vedle.
Jamarov
Příspěvky: 2539
Registrován: 10 říj 2018 13:26
Dal poděkování: 338 poděkování
Dostal poděkování: 851 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vzájemná snášenlivost koček

Nový příspěvek od Jamarov »

Oreb přimlouvala bych se za kočku,z nějakého statku.všude mají koček a koťat dost.mají základy lovu a tez jak ve stádě ,to znáte sama, se umeji lépe přizpůsobit a respektovat starší.
Ze si kočky navzájem nelovi před nosem není pravda.mam kočky,navíc myši žerou,ale není to pravidlem,na půdu nosí ty co jen zakousnou a na domů ty co sežerou.myší je tolik a množí se tak rychle,že u nás rozhodně nemusejí dělat pouze regulaci.je to lov a zábava,před měsícem jsem držela jedno divoké kotě,ale nemohla jsem si ho vzít pred manželem.každopádně další kočičku myšilovku uvítám.rozhodně ne kotě z bytu.
Jak tu někdo psal i z útulku je možnost,vědí jejich povahu a historii.kocka za svobodu bude vděčna.
Držím pěsti ať vyberete :mrk:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů