Ježdění

chov koní...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od Hhippie »

To je optimální. Oni jsou ze často vzešlí ze stepních koní, tak jim prostě vyhovuje chudá pastva.. Ti oslovití to mají dost podobně.. :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od Tada »

U nás letos nikdo nemá hotové otavy ani družstvo a ani soused je to suché na stojato :vytlem:
Nevím čím to Chcou krmit. :nevim:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od Františka. »

Hhippie, ano, haflinger je všestranné plemeno, i se divím, že by mělo být sportovní. Spíš bych si myslela pracovní, na sport jsou jiní určitě lepší. Já nemůžu posuzovat obecně, ale ten náš hřebec byl, a je pořád, hodně rozumný, leckdy věděl víc než my. A k té žravosti - proto by měl něco dělat, aby se mohl nacpat podle své chuti a nebyl tlustý :usmev:.
Kayečku, asi to, proč se Vám chce a nechce, je stesk ze ztráty. Víte, že to nějak musíte překonat, ale nechcete začít znovu.
Možná, pokud to není nutné pro koně, nejezděte. Počkejte, až budete opravdu chtít, pak to má smysl. Ale jestli potřebujete projet koně, tak to holt nějak musí jít.
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od Kayeček »

Ne, jezdit nemusím. Proto pěstuju tlustý koně.
Drezura s tažákem, to je paráda.... frisačku tady jedna "používala" na barely. Prostě.... co na to říct.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od Hhippie »

To máš stejně jako Lisbeth. Ta když mi představovala kobylu, tak prý je to plemeno plnotučník! :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Jezdíval jsem hodně na různých koních do doby než prodali toho mého :mrzimeto: , pak už jsem se na hřbet jinému nevyšvihl :nevim: , je to díra v duši a bolavá vzpomínka, máte to asi podobné :usmev:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od PavelIV »

Na posledních závodech v drezuře u KV (kde jsem byl jako řidič) se na prvních místech pohybovala jedna Němka na haflingovi. Koník vypadal moc hezky, žádnej mladík už to nebyl. Mě tam ale dostal jeden paint, ještě mladej, je to hříbě od sousedky, majitelku taky od vidění znám. V pracovním klusu jezdkyně prostě seděla, ani se nehla. V pracovním cvalu se taky hejbala minimálně. Nikdy jsem na westernových závodech nebyl, ale jestli si někdy koníky pořídíme, tak asi quatry. Strakáči se mi tolik nelíbí, s modrýma očima už vůbec. To na těch závodech naše holky na frískách měly co dělat tu diagonálu usedět
:PavelIV:
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od Kayeček »

Protože usedět na frisakovi cokoliv je nadlidský vykon....
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od Hhippie »

Kayecek: hele, ono je to fakt taky kus od kusu... :promin: a taky o výbavě. Když jsem vytáhla kobylku z lesa od majitelky, co chudák neuměla v takovém klusu ani vysedávat - a dala jí dokupy, tak jsem taky měla co dělat, ty chody usedět. A to jsem na chodové koně byla zvyklá.. jeden trénink před závody, aby vůbec před tím viděla a vyzkoušela obdélník a hurá na závody! Naštěstí mi trenérka půjčila sedlo! Koby na svých prvních závodech jela na třech startech za tři mašle! (každý den jen jedna soutěž). A to tam z nedočkavosti a nervozity nasekala chyby navíc..o mém “výkonu” nemluvě. Ale: Kdybych měla svoje sedlo (protože holt za ojeté sedlo za 30 nebyly kačky... :nene: ), tak bych takové výsledky neměla, protože bych to prostě neuseděla.. :promin:
Stávající trenérka je do frísů zamilovala - jsou výrazní na závodech, dobře se prezentují, jsou hodní a učenliví, v přípravě na závody využitelní i jako provozní koně a ... je to dobrý business... :promin:
Každý to má jinak. Někdo si celý život piplá jednoho koníčka, pro někoho to je prostě práce a výdělek... A na tom se samozřejmě lidi neshodnou, protože to každý cítí jinak. :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od čobanak »

kayečku a nechcete s koňem přeháňet krávi?to bi bila užitečná vjec,co bi dávala smisl!vzpomínám na souseda,co mu umřel ňemeckej ovčák.pořîďil dalšího,ale pořád truchlil.on toťiž ten starej pes choďil sám cvičit-přecházet klaďinu,atd. a ten novej bil takovej prúmňernej.pořád na ňej nadával,nemoh si na ňej zviknout,ale ten pes bil zcela normálňí.
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od Kayeček »

čobanaku oni mi to nedovolej 🙂 tady je pro všechny kůň přítěž, kdyby tady nebyli, bylo by to úplně nejlépe. Na práci jsou stroje, na krávy páska. A myslím si, nevím, že by to na popohánění chtělo aspoň dva, i když můj žlutý kůň je z cuttingové linie, takže ty fígle umí od přírody. Manžel nejezdí a nechce. Dcerka přestala ve 4 letech, ona celkově na to není,je spíše umělec. A když jsem se chtěla vetřít těm, co to tu dělaj, řekli, že to je práce pro chlaby a baby nebrat.
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od Kayeček »

Hhippie všechno je o prioritách. Sedlo samozřejmě ano, ale na kině s dvojitým kohoutkem je sedlo k nesehnání a když, tak za dost peněz, a to mi přijde jen tak zbytečná investice.
20201108_154606.jpg
Samozřejmě s tebou sohlasím, vycvičit, a pak je to třeba jiný. Ale já závodní ambice nemám, ztratila jsem v tomhle směru iluze. Ale je to kůň na mou váhu (86kg) tak se na něj aspon nestydím. Žluhej jako quarter je menší, tak se cejtím blbě.
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od Kayeček »

DAD možná ano, přijde mi to nejpravděpodobnější. Mám za něj "náhradu", ale asi ještě čas nedozrál.
P4090015.JPG.jpg
Ale můj žlutý kůň je tomu proste nejblíže :usmev:
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od Kayeček »

Se žlutým jsme "závodit" zkoušeli, ale atmosféra a předem rozdané místa mi nedělali dobře. Já vím, ofiko je to úpl ě jiný.
upravený1.jpg
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od PavelIV »

To je fešák, já si myslel, jaký jsem kopyto, že se nenaučím pracovní klus, ale pořád na frísákovi. Až jsem na dovolený sedl na křížence teplokrevníka a chlaďase a ono to šlo samo, stačilo sedět :))
:PavelIV:
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od čobanak »

kayečku,já taki nesmňel v kravíňe používat psa.ale ďelal jsem to.taki mohla blbje kousnout krávu do vemene.riskoval jsem.ale proťismňena se aňi nenamáhala neposlušnou krávu zahnat na dojeňí a pak z toho bil záňet.gdo se moc ptá,moc se dozví.tak na to krávi zvikej,a pak si je přežeň.až přijdou šaškovat s lankem,budou jen čumňet. :vytlem: a dcera je ješťe moc malá,abi se dali ďelat závjeri
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od Kayeček »

Děkuji. Jo frisak trochu hopsá, ale jde to. Ten můj i nerad cválá, a háže k jedný straně :usmev: asi špatně seřízené kopyta.
Uživatelský avatar
Kayeček
Příspěvky: 277
Registrován: 01 lis 2020 11:58
Dal poděkování: 27 poděkování
Dostal poděkování: 207 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od Kayeček »

čobanak no oni moc čumět nebudou, když manželovi řeknu jdu pro koně, tak už tam nikdo nezbyde :vyhlizim: a na druhym konci lana bude prázdno. Oni jsou na krávy zvyklí, jsou vedle sebe, možná by před tím koněm ani neodešly můry :otraveny: braly by ho za svého.
čobanak
Příspěvky: 7665
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od čobanak »

kayečku,takové nedovolené vjeci přece musí človjek zkoušet bez čumilů.krávi v kravíňe jsou ošahané,na človjeka zviklé,gdiž je chci zahnat,musim vzít klacek a ňejak se zviďitelňit.záleží na vás,jestli je to vízva,nebo ne.moje žena se chce taki zbavit muli.dokonce pro ňí hledá kupce.a taki se chce zbavit ovcí a koz a kangala :otraveny:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ježdění

Nový příspěvek od Hhippie »

Já si při těchhle vyprávěních vždycky krásně připomenu, jak je mi blaze sice s nechovatelem, ale podporovatelem... :srdicko: :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 5 hostů