Ořezání kopyt - video

chov koní...
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Ořezání kopyt - video

Nový příspěvek od Františka. »

Jde sice o osly, ale to je stejné, jeden z nich má tedy opravdové lyže. Vtipné je, že ten ošetřovatel má po celou dobu práce v ústech cigaretu. Jak s ní dokáže pracovat, to nechápu :usmev: .
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořezání kopyt - video

Nový příspěvek od Hhippie »

Zaujalo mě několik věcí:
1) nástroj a jak to s ním jde snadno. Když vidím, jak se mnohdy tady chlapi perou s ostrými noži při lehkém trimu…
2) že si lajsnou “vyřezat” z té hrůzy původní tvar. Bála bych se posunu kopytní kosti a poškození chodidla vzhledem k evidentně dlouhému času, jak ten osel chodil na neupraveném kopytě..
3) a pak mě nepadlo, že takhle to vypadá, že osli nekopou…? :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořezání kopyt - video

Nový příspěvek od Františka. »

Kvůli tomu nástroji jsem to sem dala.
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořezání kopyt - video

Nový příspěvek od Vedra »

U toho krátkého nože to má zapřené v podpaží. U toho dlouhého předpokládám taky není to pořádně vidět jenom tomu pomáhá nastartovat řez podrážkou po boku té trubky.

Obrovská mechanická výhoda proti té parodii s titěrnou rukojetí co se jako paznechtářský nůž prodává u nás.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořezání kopyt - video

Nový příspěvek od Františka. »

Parodie se prodává, ale kdyby se používalo něco jiného, parodie by se neprodávala a prodávalo by se něco jiného. Asi se naši podkováři tradičně nesnaží vylepšovat nástroje. I když kdo ví, třeba jen spoustu věcí zapomněli.
Vedra
Příspěvky: 285
Registrován: 05 led 2020 19:19
Dal poděkování: 21 poděkování
Dostal poděkování: 518 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořezání kopyt - video

Nový příspěvek od Vedra »

Tak mě to paznechtáři u skotu dělali loni flexou s rašplovým kotoučem, tím nožem jenom tou špičkou kde bylo třeba dovnitř.

Jinak pěkná odyssea paznechtáře sehnat, na internetu nic, veterinář znal jenom jméno, telefoní číslo ne ale prý zajděte za zootechnikem do JZD v sousední vsi ten ho bude mít. Tak tam jdu odchytím traktoristu a ten mě pošle do kanceláře.
Pak následovalo živé představení Jára Cimrman na Patentovém Úřadě. "Teď, teď tu byl!" Z kanceláře k telatům, od telat do dojírny. V dojírně jsem zootechnika našel ale bohužel toho druhého který číslo na paznechtáře neměl :vytlem:
Z dojírny jsem vyšel ven a ten správný na mě čekal u auta, protože se mu doneslo, že ho někdo hledá. :souhlas:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořezání kopyt - video

Nový příspěvek od PavelIV »

Já byl jednou u toho, když můj neboštík strejda naší Andule dělal paznehty. Myslím, že bych to zvládnul, jenže ta byla furt na úvazu, tak nebyl problém jí zvednout přední nohu, jenom na ní potvora přenesla celou váhu. Na zadní měl takovej speciální klacek a lano svázaný do smyčky, to byla hračka. Jinak to dělal růčo kleštěma (ty jsem zdědil) a dodělával nožem.
Jednou jsem s ním byl na paznehtech ovcí (před mnoha lety, bylo mi asi 20) - měly už slušný lyže. To šlo vcelku dobře, ale některý měly nějakou hnilobu nebo co to bylo - prej ořezat, co jde.
Kostey má on-line kurs :vytlem:
:PavelIV:
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořezání kopyt - video

Nový příspěvek od Jan »

Sice to není od nás , ale skoro od nás, je to kování krávy , z východu je to taky tak se kochejte
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořezání kopyt - video

Nový příspěvek od Františka. »

Jak ho měli pěkně zafixovaného i bez fixační klece. Ale asi byl taky dobře vychovaný, jinak by divočil i tak.
Pročpak ho asi kovali, že by chodil po kamenech po silnici?
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořezání kopyt - video

Nový příspěvek od Profesor1 »

Je to zřejmě volek, tak že určitě bude tahat,
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořezání kopyt - video

Nový příspěvek od Jan »

Už jsem to sem dával

chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořezání kopyt - video

Nový příspěvek od Hhippie »

Zkoukla jsem to video znovu. Je to obdivuhodné. Já kdybych se pohybovala v takovémhle terénu hodinu, večer bych zdechla… :hrabeti:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořezání kopyt - video

Nový příspěvek od Františka. »

Nevíte někdo, proč některému zvířeti rostou kopyta mnohem rychleji než jinému? Mám jednu asi 4letou kozu a jí za dva tři měsíce narostou malé lyže, i když ostatní jsou v pořádku. Stříhala jsem jí je někdy v lednu, ostatním v listopadu. Dnes jsem si všimla té jedné, že zase kráčí nějak podivně a zase měla kopyta úplně podtočená pod celou plochu a vepředu zkroucená nahoru. Spíš si jen tak stěžuju, nejspíš se to nijak ovlivnit nedá, ale je to s ní děs a hrůza. No, psi si pochutnali na čerstvých kopýtkách, vždycky číhají, až kousek odstřihnu a hned je slupnou.
čobanak
Příspěvky: 7666
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořezání kopyt - video

Nový příspěvek od čobanak »

Moji psi to ďelaj taki.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořezání kopyt - video

Nový příspěvek od Profesor1 »

Slepice malé kousky taky zobání .
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořezání kopyt - video

Nový příspěvek od PavelIV »

Františko, asi jiný vysvětlení, než geny není. Předpokládám, že má stejnou stravu a chodí po stejným povrchu, jako zbytek stáda. Pokud to nechcete mít dál, tak si nenechávat její dcery. A jestli vás to hodně štve, tak guláš apod.
:PavelIV:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ořezání kopyt - video

Nový příspěvek od Františka. »

Já vím, nejsem z toho zoufalá, to bylo jen takové postěžování. Má všechno úplně stejně jako ostatní. Její dcera to nemá. Já si je nechávám spíš podle jiných měřítek než jsou kopyta. Ona je taková kojná pro všechny, mírná hodná koza, už jsem ji chtěla několikrát vyřadit, ale právě kvůli povaze jsem ji nechala, navíc na svou malou postavu docela pěkně dojí. Uvidíme, jestli se to u její dcery třeba nerozvine, je jí něco přes rok. Vlastně na tom ale není nic špatného, jen na ni nesmím zapomínat. Neý jsem ji včera ostříhala, chodila jak na vojenské přehlídce, jak natahovala nohy.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů