Poně

chov koní...
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Poně

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Tak už je u nás :nevim: jen při předávání byla zas ostuda jak prase :cert: :otraveny:
20220918_120040.jpg
20220918_120107.jpg
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Hhippie »

Chůďa malej…on má fakt nechaný tahle dlouhý ocas? To jsem nikdy neviděla :ajeje: pokaždé, když udělá krok vzad, si na něj musí šlápnout…?
Jinak krásnej! Tak ať se dílo podaří!
Já akorát myslela, že malá byla tak ročka, když jste jí loni přivezli.. a předpokládám, že je oddělovat tatík neplánuje, aby obskočil jen starou… :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Žíně z ocasu jsem hned zkrátil, oddělení mladé se neplánuje :nevim:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Tak chlapec začal plnit své občanské povinnosti :stydim:
20220919_133200.jpg
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Profesor1 »

Občanské povinnosti říkáš?
Ty dvě občanky evidentně uvědoměle spolupracují a nedělají drahoty :vytlem: :)) :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Tak tady je další :ajeje:
20230110_105956.jpg
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Hhippie »

To je líbivka :souhlas:
Je to roček, viď? Nebo už je dvouletek? Má dost krátký ocas ještě… tak snad se brzy skamarádíte :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Lisbeth »

Vypadá pěkně, takový lumpácký kukuč :vytlem: Průjem už ustal? Doufám, že jo, zvlášť teď, když je jen na seně :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Je to cucák od mámy, narozená 13.6. 22, velsch mountain pony , za 40 t.
Když jsem u ní sám tak je zvědavá a komunikuje, jak ji ale něco vyruší tak je hned auf
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak to mi přijde sakra nevýhodná koupě... ale tak ... asi se líbila :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Lisbeth »

Hhippie, on se dá kůň koupit i výhodně? :vtipalek: Vzpomeň na mě a na mojí...ehm...investici :)) Tohle ještě celkem jde, hlavně aby jí DAD zpacifikoval a třeba to nebude tak zlé, do té doby než jeho táta zjistí, že by po ní bylo pěkné hříbátko...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Hhippie »

Mno... myslím, že je to běžná cena a že za nesocializovaného koně bych asi tohle nedala. Ale třeba má dobrý původ, na což lidi slyší :)
Prostě jsem myslela, že Dadův tatík nakupuje jen VELMI výhodně.. :promin:
U Tebe, Lis, to bylo trochu něco jiného. 1) to nebylo tohoroční hříbě, 2) s ní bylo pracováno, tedy jsi měla půl práce hotové (vem si, že by to byla nedůvěřivá divoška z pastvin.. to by sis ani přivézt nemohla, páč to těžko vypustíš do výběhu a teprv pak se začnete seznamovat a pracovat spolu...), 3) to je klisna s dobrými rodiči s předpokladem k dalšímu chovu... (mluvím o velké, o malé nic nevím).

Jako mě do toho nic není. Jen mě to překvapilo. Myslela jsem, že je takovýhle sběratel, protože vždycky někde něco sežene za pár kaček a pak to přeprodá třeba. Ne, že nakoupí za standartní cenu... a pak to nechá stát na maštali a starat se Dada... jsem z toho :blazen: :mrzak:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Jan »

Možná mě Neználkovi něco vysvětlíte.
Koukal jsem na olx.pl a i blízko hranic stojí polski koník tak 1200 zlotých.
To je asi 6000 korun . Nejdražší jsou kolem 10000 , ale to jsou asi jezdecký.
Pokud si koupím koně v Polsku, co sním tady, to se registruje v Hradištku, jako všechno? Proč si lidé nekupuji koně v Polsku, ale tady? Vím, že před nějakým časem kousek ode mě měli nějaký holky z Ostravy pronajatou stáj a říkali, že do Polska koně jezdili kupovat a pak je prodávali tady, jako koupit za 7000, doprava tak 4000, předpokládám přes hranici asi bude potřeba veterináře na nějaký potvrzení. Nebo jak to funguje, když zavolám do Hradištka mám koně, chci ho registrovat?
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Lisbeth »

Jo, člověče to máš pravdu, taky jsem o tom vždycky přemýšlela tak, že k tomu koňovi přijde jak slepý k houslím, aby pak jednou v budoucnu z toho vytřískal :nevim: Tohle je vlastně standardní nákup, který bych já taky neudělala. No nemá to s ním DAD jednoduché...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Hhippie »

Jane, nejsem kšeftman přes koně ani přes nic jiného.
Ale: předpokládám, že se to nedělá (moc často), protože to prostě až tak sranda není. Člověk většinou v těch inzerátech ani neví, na co jede.. z málokoho se dá vytřískat alespoň video, aby měl člověk alespoň představu. O předkupní prohlídce vlastním veterinářem nemluvě. Sehnat veta na celodenní výlet je úplné sci-fi. Nebo to bude stát takový majlant, že cena koně vyletí o mnoho tisíc... to se dělá leda při nákupech výborných sportovních koní... to, že není sranda dostat z těch majitelů veterinární podklady, které jsou nutné pro převoz zvířat přes hranice nemluvě... takže za mě - kdyby to bylo tak jednoduché, tak by se to jistě dělo :usmev:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Jan »

Tak přece nemusim být kseftman, asi jsem divnej, ale kdykoliv cokoliv kupují, tak co nejvyšší kvalitu za nejnižší cenu.Idealne či nejblíže.
To je princip kapitalismu. Tak tedy pro znalé, mám koně, vím že jsem ho neukradl, nemám k němu žádné dokumenty. Co to pro mě znamená? Nemyslím sportovního koně, tam se to kvůli závodům jistě eviduje. Děkuji .
PS: koně bych nechtěl, ale v dospívání jsem uvažoval jet do Bulharska, koupit tam od cikánů maringotku a koně a jet zpět. V 90 letech to bylo levné.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Františka. »

Nemít ke koni žádné dokumenty, to asi nejde. I v tom Polsku skoro určitě mají nějakou evidenci. Přivézt koně bez dokumentů, to je jako vézt náklaďák stromečků a nemít k nim žádný papír. Protože ten kůň někoho být musí, buď Vám ho daroval nebo prodal a o tom by měla být smlouva. Pokud nemáte nic, je to přinejmenším podezřelé a něco tam nehraje.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Hhippie »

Zadání: "...mám koně, vím že jsem ho neukradl, nemám k němu žádné dokumenty. Co to pro mě znamená?" Nemyslím sportovního koně, tam se to kvůli závodům jistě eviduje. Děkuji .

Znamená to pro Tebe problém. Kůň je vcelku dost evidované zvíře. Každý kůň má svoje asi 10místné životní číslo, které platí napříč světem. Vedené v Průkazu koně. Nebo čip v krku. Pokud nemá ani jedno, tak je to problém. S veterinou, s Ústřední evidenci koní. Ten kůň není legálně prodejný a už vůbec převozitelný přes hranice. Pro převoz zvířat přes hranice je třeba mít od veterináře ze země nákupu vyplněné TRACES a nový majitel by měl mít v ruce kupní smlouvu, která dokládá, že je kůň jeho a také jeho průvodní papíry (Průkaz koně).
To jen tak, co vím. :)
I v Čechách je nutné mít Kupní (nebo jinou, třeba darovací) smlouvu na konkrétního koně. Jen Průkaz koně není průkazným dokumentem, že jsi jeho majitel. (Mnohdy má třeba ustajovatel u sebe Průkazy koní, nebo trenér, pro potřeby závodů, na kterých těmi průkazy prokazuje veterinární kompetentnost koně pro účast na závodech / výstavách - povinné očkování plus odběry krve).
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Lisbeth »

Hhippie to napsala velmi přesně, já jen doplním o svoji osobní zkušenost, která však probíhala pouze tady v ČR, dokonce v rámci jednoho okresu aneb jak jsem k Čůze přišla! :vytlem: Čůzu jsem si kdysi před lety přivezla domu na zkoušku, ani jsem tenkrát nevěděla, zda si jí nechám. Vezla se asi z 15 km vzdálené vesnice na "zápůjčku", s majitelem po ústní dohodě. Neexistovala žádná smlouva o koupi, darování či zapůjčení, prostě nic. Kůň neměl vystaven žádný osobní doklad, ani očkovák, nic. Papírově neexistovala. Takto jsem ji měla doma přes rok, prakticky černota. Pak jsme se s majitelem dohodli, že jí oficiálně koupím. Já jsem připravila smlouvu, dohodli jsme cenu, on se tu jen zastavil pro peníze a podepsat smlouvu. Kdybych ji nevystavila já, neměla bych v ruce nic, jemu to bylo putna. Vzhledem k tomu, že jsem již před tím měla zkušenost s uspáváním koně, kafinou a těmi věcmi okolo, věděla jsem, že jí prostě musím vyřídit nějaké papíry, protože až jednou přijde její čas, ten průkaz koně po mě bude zaměstnanec kafilerie chtít, bez něj mi ji neodveze. Kontaktovala jsem tedy komisaře přes ÚEK Slatiňany, aby mi kobylu dojel popsat a očipovat a tím jí papírově zhmotnil. Vystavil doklady pro Slatiňany, kde jsme vymysleli nějaké přibližné datum narození, on zaznamenal její fyzický popis, střelil jí čip do krku, vše odeslal na ÚEK, kde to zpracovali a mě pak přišel její modrý průkaz. Ten jsem v den její smrti odevzdala řidiči kafilerního vozu. ASAP to pak poslal na ÚEK, tady už majitel nic nedělá a jí tam tak vyškrtli z evidence. Pan komisař byl tehdy před lety nesmírně ochotný a byl naopak rád, že patřím mezi ty majitele, co se to snaží dát do pořádku a nedělají v tom chaos. Takto je v rámci ČR.
Pro koně do zahraničí a do Polska už tuplem ne, bych nejela ani za starou belu a to z mnoha důvodů. Pro přejezd musí být vystavené TRACES jak napsala Hhippie, jinak když to vezete přes hranice jen tak, tak ano je to v podstatě krádež. Ani za nic. Koně jsem kupovala před 10ti měsíci, tady v Čechách, v okruhu cca 70ti km od mého bydliště a bylo to to nejlepší (koňské) rozhodnutí které jsem udělala. Ono sehnat spolehlivého veta na předkupku, dohnat ho na místo činu společně s majitelem a se mnou a taky s nějakým doprovodem (viď Hhippie), to je prostě organizační hardcore :jizlivec: Nedovedu si představit tohle organizovat na vzdálenost řekněme 300 km (a to jsme furt v Čechách), natož za hranice.
Tedy závěrem? Koně bez papírů asi lze mít, ale dle mého je to horší než lepší a problémy to potom přinese při jeho smrti, jednodušší je mít všechno v cajku a to i pro případ, že by se stalo něco se mnou jako s majitelem.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Jan »

Díky za info. Ohledně kafilérie, jestli se něco nezměnilo, tak koně stejně jako psa a kočku si majitel může zahrabat na vlastním pozemku. Asi jsem divnej, ale pokud bych měl koně, který by posel/ byl na utrácení, asi bych ho zkrmil psem . Přijde mi to jako plýtvání.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů