Poně

chov koní...
Františka.
Příspěvky: 8364
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Františka. »

Musel byste asi mít toho koně celý život načerno, protože ho nemůžete jen tak zahrabat. Musíte mít k tomu stanovisko příslušného úřadu, že to nezasáhne spodní vody. Teoreticky to jde, ale málokde to jde doopravdy. Znamená to mít naprosto netečné nebo neuvěřitelně přející všechny sousedy bez jakýchkoliv obav o životní prostředí či své zdraví. Uznejte, že tohle snad nikdo nemá.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Hhippie »

Kůň není braný v Čechách jako hospodářské zvíře, tedy se s ním nemůže zacházet jako s krmivem. Proto se vozí koně na jídlo přes Evropu do států, kde to možné je.
Jak píše Františka - lze ho na základě legislativních požadavků pohřbít na vlastním pozemku po povolení úřady a řádném zasanování pohřební jámy.

Takže čistě hypoteticky - pokud bys propašoval koně bez papírů do ČR, tak ho můžeš klidně i skrmit. Celé to bude ilegální, ale lidé dělají kdeco :promin:

Myslela jsem, že se pídíš po tom, co brání lidem nakupovat koně z Polska. Pro běžného smrtelníka je to - viz mnoho výše uvedených skutečností - téměř neuskutečnitelné, tak, aby měl klidné spaní. Takže si raděj připlatí a koupí koně odněkud snadnější, byť dražší cestou, předpokládám… :promin: To je myslím celá odpověď na Tvou otázku.
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Lisbeth »

Přesně jak píše Františka, ano koně lze pohřbít na vlastním pozemku, v ideálním případě...Konkrétně můj pozemek je dosti malý cca 800m2 (je to zahrada, výběh mám v pronájmu, tam toto nelze) a stojí na něm studna, která napájí náš dům + další tři sousedy. Voda je braná jako užitková, ale my všichni ji i pijeme. Povolení bych od vodohospodářů nikdy nedostala, a kdybych se rozhodla udělat to jako černotu, tak mám obavy, že bagr prostě neutajím, v tu ránu by byli všichni za plotem a na cože tam kopeme tu díru...Všichni vědí, že tu chovám koně, došlo by jim to i beze mne a mám obavy, že buď by mě zlynčovali rovnou na místě, ve strachu u studnu, nebo by povolali Policii ČR a bylo by to vyřízený. Toto lze aplikovat možná někde na samotě bez sousedů, ale ne tam, kde je byť jeden jediný soused nebo divák.
Moje kobyla nebyla schopná převozu na jatka, která jsou od nás 60 km (kde berou koně), ale i v případě, že by byla, nevím, zda bych to udělala, protože nevím, kam s masem? Já psi nechovám, ani nikdy v životě nebudu, ale upřímně, i kdyby ano, tak bych musela mít minimálně celou smečku malamutů, aby sežrali cca 600 - 700kg masa? To je strašný množství? Nemáme doma ani pulťák a mám obavy jestli by jeden vůbec stačil, na tolik masa, tže nemožnost to jako krmivo uchovat. Mě to celé vychází jako nesmysl, v mém případě! Chápu, že pokud někdo bydlí na samotě, má polnosti, techniku, tak si nejspíš poradí, ale nesmí ho nikdo vidět :vytlem:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Lisbeth »

Pro mě je nákup z Polska vlastně takový bizár a naprosto neuskutečnitelný, jak píše Hhippie.
1)Mám to daleko, tže jenom jet se podívat na něco s pochybnou hodnotou nemá smysl.
2)Neznám jejich jazyk a moje english is not so good, abych se plynně bez problémů domluvila a nenechala se napálit jen tím, že jsem špatně rozuměla.
3)Nedostanu tam veta, ani kámošku ani nikoho, kdo by mi s koupí poradil, tže na všechno sama, to není při výběru koně top stav.
4)Nemám dopravu (vlek), ani řidičské oprávnění skupiny E, ani nikoho kdo by byl ochotný se vláčet přes půl země do jiného státu pro hajtru, tže bych si normálně musela zaplatit profi dopravce a mám obavy, že ta cesta by byla dražší než ten kůň, alespoň dle cen, co uvádí Jan.
5)Vím, že jsou v Polsku i koňské trhy, ale upřímně to poslední, co bych si chtěla stěhovat domů z takovéhle dálky, je kůň bez dokladů, nejasného věku, původu i povahy a zdravotního stavu.
Za mě nikdy.
Sháněla jsem naprosto konkrétní plemeno, pohlaví koně, věk i jsem hodně zvažovala konkrétní chovatele, protože jsem chtěla koně od chovatele, ne od překupníka, co to přiveze na kamionu z Anglie a děj se vůle boží. Vyplatilo se to a ta kobyla mi za to stále stojí, nehledě na to, že teď bych jí prodala za mnohem větší prachy než jsem jí koupila, zvlášť kdyby byla ještě například březí.
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Jan »

Aha, díky. Takže kdo se moc ptá, moc se dozví. S tím že kůň není hospodářské zvíře jsem nevěděl, když se počítá jako VDJ. S masem bych ho osobně v tomto množství sušil na místě, kde by to bylo technický možné.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Lisbeth »

Jane, to je přeci v pořádku! Je dobré býti informovaný! On pak člověk aspoň není tak zklamaný z reality a hlavně víš, jak to je - neznalost neomlouvá! A když už podvod, tak jedině ve velkém, v malém to nemá smysl :)) A hlavně, nikde jsi nebyl, nic jsi neviděl, a dělal jsi to s nejlepším oumyslem :))
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

V Kolíně na úřadu jsou koně na rozdíl od krav a koz vedený jako hospodářská zvířata :otraveny: takže asi jak kde
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Františka.
Příspěvky: 8364
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Františka. »

A krávy jsou zvířata společenská, sportovní nebo jaká :vytlem: ?
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Já nevím, v prováděcí vyhlášce stálo hospodářská zvířata (například koně) a přes to nejel vlak :cert:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Měl bych i radost, že se na ně občas přijde podívat, ale on jim jen přes bránu nasype tohle :nevim:
20230628_161801.jpg
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Hhippie »

Mno… jestli takovouhle “péči” přežívají, tak jsou nesmrtelní! V tom případě si jednoho zabírám! :mrzak:
Snad byli čuníci rychlejší… :nene:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Čuníci chodí ven jen pod dozorem, tak aby se poně nedostaly čuníkům na šrot, to by pro ně byla asi konečná
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Kde se vzal tu se vzal a je tu kluk
IMG-20230920-WA0001.jpeg
už jsem ho vyhodil oknem ven :souhlas: ať může i na sluníčko
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Hhippie »

Jůůůů, mikropůň! :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Má se k světu
20230921_103348.jpg
, ale oknem dovnitř zatím nechodí
20230921_103324.jpg
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

A je zo tu zas :ajeje:
20230925_190150.jpg
20230925_195239.jpg
kobyla ale prcka odhání :otraveny: dèda utekl :cert:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5320 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od Hhippie »

Takové kobyly se nemají co připouštět :cert:

Co s tím budeš dělat? Těžko budeš chodit půl roku držet kobylu, aby se hříbě najedlo.. :ajeje:
:Hhippie: Bubáci forever!
přezdívka
Příspěvky: 1340
Registrován: 22 lis 2018 11:53
Dal poděkování: 281 poděkování
Dostal poděkování: 987 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od přezdívka »

:cert: Tady pomůže flaška a kozí mlíko. Mlezivo prcek dostal, tak nějaké základní protilátky má. Zase starost navíc. :cert:
čobanak
Příspěvky: 7664
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od čobanak »

Jan píše: 11 led 2023 09:21 Díky za info. Ohledně kafilérie, jestli se něco nezměnilo, tak koně stejně jako psa a kočku si majitel může zahrabat na vlastním pozemku. Asi jsem divnej, ale pokud bych měl koně, který by posel/ byl na utrácení, asi bych ho zkrmil psem . Přijde mi to jako plýtvání.
Taki se domňívám,že to lze.V naší krajiňe taki žijou velké šelmi a zvířata můžou bezestopi zmizet.Mislí si ňegdo,že vlk nebo medvjed půjde na úřad vikázat,že slupnul poňíka nebo tele?A vzpomeňte,že zazou se dostal až na kavkaz.
čobanak
Příspěvky: 7664
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Poně

Nový příspěvek od čobanak »

DAD David Abrahám píše: 25 zář 2023 20:33 A je zo tu zas :ajeje: 20230925_190150.jpg20230925_195239.jpg
kobyla ale prcka odhání :otraveny: dèda utekl :cert:
A do teď mu držela?Straťila mlíko?
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti