Zimní srst

chov koní...
Sokolka
Příspěvky: 3
Registrován: 02 lis 2018 17:22
Kontaktovat uživatele:

Zimní srst

Nový příspěvek od Sokolka »

Nemám tak úplně dotaz, spíš takový postřeh: vždycky mě zarazí, jak je podle toho, jak huňatý je můj koník, jasné, jestli bude pořádná zima nebo bude i v zimě celkem teplo. Dalo by se podle nich předpovídat počasí. Ve stáji mi letos místo koně stojí pořádně huňatý medvěd, i když je venku sotva k nule, tak jsem na ten mráz pořádně zvědavá. Máte se svými koníky podobnou zkušenost co se týče hustoty zimní srsti?
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní srst

Nový příspěvek od Marion108 »

Vubec ne. Hucul je jak medved vzdy a Bilej je tak akorat.
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní srst

Nový příspěvek od oreb1 »

No, kozy mají letos taky srst hustší než jiné roky. Ovšem připisovala jsem to dobré výživě ;) .
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní srst

Nový příspěvek od Marion108 »

Kozlata jsou hunata, ale velky kozy nic moc...
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
oreb1
Příspěvky: 4528
Registrován: 27 bře 2019 14:36
Dal poděkování: 246 poděkování
Dostal poděkování: 192 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní srst

Nový příspěvek od oreb1 »

Já mám huňatý všechny. Ale už zase píšu ke koním o kozách.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní srst

Nový příspěvek od Lisbeth »

Mám to podobně jako Marion, kobyla je ČMB x hucul, táhnem to spolu již 7 rok a každou zimu (na 24/7 s přístřeškem a lesíkem) vypadá úplně stejně chlupatě, docela mě to mátlo, protože dle jejího kožichu by měla být arktická zima a ta se za posledních 7 let pokud vím, nekonala :slunce: !Naštěstí (nejsem zimní typ...)! V pondělí tu byl kovář a pravil, že má "kondici ledního medvěda" a přežije i mínus 40 stupňů :lol:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11576
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5315 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní srst

Nový příspěvek od Hhippie »

Pridam se k holkam - take mam kone standartne nasrstene kazdy rok stejne. Driv jsem se desila arktickych zim,ale postupne zjistila,ze kone na tohle nejsou spolehlivy zpusob,podle ktereho věštit :D
Posledni dva roky jsem zaradila do jidelnicku lnene seminko a jsem s kvalitou srsti velmi spokojena ;)

Co cibule,Marion? Rikalo se neco o mnozstvi slupek ci co...?
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní srst

Nový příspěvek od Lisbeth »

Hhippie tak v tom pžípadě máme i prolhanou cibuli :lol: rok co rok s bídou jedna košilka a pod tím je holka nahatá :lol: a to cibuli pěstujeme poměrně velké množství, tže jednoznačně cibuli a kobyle se prostě nedá věřit ani prd :lol:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní srst

Nový příspěvek od Lisbeth »

Sokolka v jakém režimu je koník? Chodí na noc do boxu, nebo je venku s přístřeškem či plně boxován? Kamrádka má kobylku 12/12, je ode mne pár km a přesto je její srst úplně jiná, díky tomu, že je i na boxu. ;) Já mám box také, ale kobyla dala jasně najevo, kde chce být a tak jí do toho nekecám :tanec:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní srst

Nový příspěvek od Marion108 »

Cibule...:D a kdy se to pocita??? Cim je starsi, dyl sklizena, tim vic slupek ma. :lol:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Sokolka
Příspěvky: 3
Registrován: 02 lis 2018 17:22
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní srst

Nový příspěvek od Sokolka »

Lisbeth: Koník má svoji stáj a své zvyky-chodi sice do výběhu, ale jakmile mu připadá, že už je čas spánku, jídla, moc tma, atd. velice rychle si vynutí, že chce zpět do stáje/boxu. Je to už holt důchodce se vším co k tomu patří. Ve stáji nemáme dveře, takže může koukat ven a nemá tam ani moc teplo, možná proto je takový hunac. Zatím ty jeho předpovědi ale skoro vždycky vyšly :-)
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zimní srst

Nový příspěvek od Lisbeth »

Sokolka tak to máme hodně podobné, já mám také důchodkyni, když jsem ji přivezla k mému valáškovi, bylo léto, tak jsem je oba nechala venku, stejně jsem měla tenkrát jen jeden box a tam by se oba nenacpali ;), pak valášek odcválal na věčné pastviny, tak jsem si myslela, že kobča zaujme jeho box - no tak zůstalo jen u toho myšlení, když jsem jí tam zavřela, lezla po zdi a snažila se dostat okny přes žlab ven, tenkrát si tam málem zlámala nohy...tak jsem jí odvedla zpět ven a byla v poho, tenkrát jsem neměla přístřešek (na co taky, nebyl potřeba), úplně mi to rvalo srdce, tam kobylu nechat na mrazu, no ale sama si řekla, strávila tam zimu a byla nejšťastnější na světě! Další rok, jsme jí tedy zbudovali velkorysý přístřech, krytý ze 3,5 stran bez dveří, rozměr asi 8 x 4, možná větší, no a od té doby tam je, přesně jak říkáš, oni si řeknou, co chtějí, stačí poslouchat :srdicko: !
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů