Ekonomika chovu koní

chov koní...
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekonomika chovu koní

Nový příspěvek od Lisbeth »

Pavle já ti nevím, ráda bych tomu věřila, u tohohle chovatele jsem byla osobně - pozval mě, měl tenkrát 5 kobyl, 1 hříbě a v šupleti 19 modrých průkazů, lidé mu koně darovali, on je podle mě nikdy nepřepsal, tže ve Slatiňanech jsou stále vedeni jako živí u původních majitelů a přitom už dávno nejsou...Mě když pro valacha přijela kafina, chtěli jen modrý průkaz a absolutně nijak ho nekontrolovali, ani ho neotevřeli, nic víc nechtěli, a to byli pro mě cizí lidi, tže věřím, máš-li známé, jde vše...
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekonomika chovu koní

Nový příspěvek od Lisbeth »

Jo a ještě mě tak napadlo, i dnes jsou koně, co nemají nic - já jsem své kobyle vyřizovala papíry, když jí bylo 16 let, tže celou dobu žila na tajňáka :vytlem: , kdybych jí nikdy nezaregistrovala, pak doma odporazila a nikdo to neprásk, tak se ouřední šiml nedoví nikdy nic, ale na tohle já nemám pajšl a hlavně mám všímavé sousedy :vytlem:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekonomika chovu koní

Nový příspěvek od PavelIV »

Já nic takovýho dělat nehodlám, ani koně nemám. Myslel jsem to tak, kdyby si už trápícího se koníka někdo vzal (třeba na maso pro psy nebo dravce), tak by to tak asi udělat šlo, utekl ode mě a hotovo.
:PavelIV:
Uživatelský avatar
MalyNomad
Příspěvky: 96
Registrován: 08 úno 2019 11:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekonomika chovu koní

Nový příspěvek od MalyNomad »

Zdravim, skocim vam do diskuse bez znalosti historie....
Mam doma fjordku a valacha krizence po kobyle. Krmim jim zbytky od ovcich. Ovci mame 30+ a ted tech zbytku je pro dva mensi kone akorat. Ovce maji stejne problem dozirat stebla a tvrdsi seno, coz temto lehko krmitelnym konim naopak vyhovuje.

A v pastevnim obdobi delam to same, ovce pravidelne prehanim a kone jsou za nimi. O ohradu pozadu, dopasou zbytky.

Takze ekonomiku mi kone nijak extra nezatezuji, prestoze zadny primy uzitek z nich nemam.
At se dari.
Think out of the box!
Uživatelský avatar
Marion108
Příspěvky: 3672
Registrován: 09 říj 2018 20:19
Dal poděkování: 48 poděkování
Dostal poděkování: 100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekonomika chovu koní

Nový příspěvek od Marion108 »

Nomade, to je bezva, tise zavidim :potlesk:
http://ekofarma-lukavice.cz/ "Cokoli si lze představit, toho lze i dosáhnout." :marion:
Uživatelský avatar
MalyNomad
Příspěvky: 96
Registrován: 08 úno 2019 11:34
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekonomika chovu koní

Nový příspěvek od MalyNomad »

mastnacek: tahala kobyla, fakt jen obcas, par stromu, obraceni sena, 2x orala, ale za nekolik let... Ted mam Z25 a ten je nastartovany rychleji nez kone dovedu. Mladej je jeste co se prace tyce panic :)) Ale uz se mu to krati. Zacinam mit roupy.

stara
Obrázek

mladej vepredu
Obrázek

ale jestli tohle miminko bude poslusne, asi prejdu na volskou silu. A kdyz poslusne nebude, tak budu muset poridit vetsi mrazak :nazdravi:
Obrázek
Think out of the box!
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4929 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekonomika chovu koní

Nový příspěvek od PavelIV »

Ondro, já ty tvoje fotky vůbec nevidím, v práci na PC to chtělo přihlásit do googlu, na to jsem byl línej hledat heslo a blížil se konec šichty. No a v mobilu vůbec, vidím jen mínus v kolečku :sos:
:PavelIV:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekonomika chovu koní

Nový příspěvek od Lisbeth »

Nomáde, vítej v koňské sekci! Jsem ráda, že je tu někdo další, kdo má taky tlustooře, a pochopil z jakého mála jsou tito koníci zvyklí vyžít! Pravda je, že pokud se k držení tlustooře zaujme správný (krmivářský) přístup, tak je má doma prakticky zadarmo, tohle můžu odsouhlasit! Fjordi a jejich kříženci mají oproti folblutovi nulovou spotřebu a paběrky po ovcích jsou geniální!! :souhlas:
20180720_180518.jpg
Tady moje čůza loni v létě ve své nejhubenější kondici :))

P.S. Já tvoje fotky taky nevidím :-(
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ekonomika chovu koní

Nový příspěvek od Profesor1 »

Opravdu krásné fotky - koníci jáké svět neviděl :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti