Odchov mláďat

chov králíků...
Odpovědět
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od Profesor1 »

Profesor1 píše: 10 srp 2021 22:17 Uprchlíkům svoboda prospívá :vytlem:
Zjistil jsem že neprospívá, teda jen částečně.
Dneska se mě podařilo chytit posledního z šesti uprchlíků. Rostli krásně, nesrovnatelně s těmi v králikárně. Ale najednou jsem si všiml u jednoho (u bílého to bylo vidět) prašiviny v uších. Měli to všichni. Naštěstí olej si s tím poradí.
Ale stejně nechápu že všichni přežili. I když něco na ně jednou zaútočilo, protože jak byli celkem ochočení, tak jeden den byl prázdný dvůr a některé jsem zahlédl v různých úkrytech. Plachost jim vydržela tak týden. Pak už se mě zase motali pod nohama.
Od čeho tu prašivinu chytli nevím. Asi od myší, či potkanů.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5136 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od Jana P. »

Je jim měsíc ale Agnes je hodnotí pro konzumaci zatím nevhodné. 😍
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od Františka. »

Můj pes vyskočil a chtěl je taky jít zkontrolovat, když slyšel Agnes.
Když vidím takový krásný chov, začnu o těch králíkách uvažovat. Ale když já bych je na nic neměla a práce mám i tak nad hlavu. Tak si to zase rozmyslím a radši se kouknu na video.
Tadeáš Koláček
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2023 20:03
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od Tadeáš Koláček »

Dobrý den prosil bych o radu a to že jsem přišel ráno ke králikárně a dvířkaa uplně na padrť malé králičata roztahané po celé zahradě a samice požraná byl to asi náš pes nebo asi ale určitě

Ale otázka je že mi zůstal 16 denní králík a zatím se má k světu krmím ho kočičím mlékem ale chci se zeptat na nějaké info co dělat co ne prostě nějakou radu .... VÁŽÍ ..266 gramů :souhlas:
Tadeáš Koláček :stydim:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od Františka. »

Nic dalšího nevím, ale v podobné situaci se ocitla i rodina, které zůstalo 1 králíče, myslím 10denní. Jezdili si ke mně pro kozí mléko a králíče dobře rostlo a dospělo.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od Františka. »

Na straně 45 je o odchovu osiřelých mláďat. Ten Váš už je v dobrém věku, nejhorší má za sebou.
https://theses.cz/id/t5i2g8/zaverecna_prace.pdf
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1302
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od andre.marek »

16 denní by mohl bez větších potíží přežít, ale je to takový hraniční věk.
Hlavně mu dát k dispozici pěkné seno - normálně 2x denně pohodit do králíkárny, jesle pro něj budou vysoko.
Misku s vodou (jistější pro napití, zase čistota horší, tím pádem riziko kokcidiózy), nebo napáječku - ale nutno pohlídat - v tomto věku už občas zkouší pít.
Nedával bych vůbec zrní, někdo doporučuje ovesné vločky, já, když se mi to náhodou přihodí dávám jen granule, klidně pro výkrm, ale opatrně, ze začátku opravdu po maličkých dávkách. Pro hmotnost 260g je to zhruba 10g/den.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od Hhippie »

Pokud sem ještě pan Koláček nakoukne, zajímal by nás jistě jeho postup a jak to celé dopadlo…? Děkujeme.
:Hhippie: Bubáci forever!
Tadeáš Koláček
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2023 20:03
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od Tadeáš Koláček »

Určitě dám veděm zatím od posledního příspěvku odemě kde píšu že má 266g a dneska jsem ho vážil a má 341g takže jsem rád furt se chce ňuňat atd ... Samozřejmě jakmile ho přendám na pevnou stravu tak napíšu tadyk všechno info jak a co dělat...
Jsem rád za všechny rady ❤️😊
Tadeáš Koláček :stydim:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak to jsou skvělé zprávy! Dál držíme palce! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Tadeáš Koláček
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2023 20:03
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od Tadeáš Koláček »

Ahoj tak chtěl bych vám všem říct že jste super a že děkuji za informace k odchovu ..

Teď můžu za mě říct že králiček je za vodou pomalu nabírá váhu a má se k světu

Asi chcete říct jak jsem to dělal atd tak nejprve musíte koupit výživu pro koťata umělou takový prášek přesně :beaphar Lactol mléko pro odchov koťat
je to prostě náhražka mléka a rozpouští se ve vodě viz na přibalovém članku u produktu

No tak to jsem mu ze začátku dával co 4 hodiny vždy mi snědl toho jak se mu chtělo někdy 3ml a zas třeba 6 atd záleží jestli měl hlad zezačátku jsem mu musel tu stříkačku rvát do huby bo to nechtěl ale po čase se to naučil příjmat uplně v pohodě a teď mi pomalu zežere mléko i se stříkačkou potom co se mu dá to mléko tak ho nechat 10 min odpočinut a vzít ho a promasírovat bříško prostě si ho vezmete tak aby ležel na zádech a masírovat na bříško ve směru hodinových ručiček asi 5 min a takhle opakovat vždy po jídle ..

Po 20-23 dni života mu můžete dát trochu sena pak mu tam dát třeba malý list rucoly to je asi jedno prostě ne mrkev atd jen salaty ale furt se musí dokrmovat mlíkem a tím že to je sirotek tak se musí kojit do 5 týdnů poté pomalu přesunout na pevnou stravu


Kdyby jste chtělli nějaké další informace nebo přesně video jak co dělat jak ho vzít do ruky uchapit aby se necukal atd tak mi napiště na číslo 733251453

S přáním hezkého dne Tadeáš Koláček
Tadeáš Koláček :stydim:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od Františka. »

Masáž bříška by mě nenapadla. Přitom vlastně je to hodně důležité.
Pane Koláčku, jste šikulka šikovný.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od Hhippie »

Moc děkujeme za zpětnou vazbu. To jste taky srdcař!
Mám tady ustájeného nekoňáka, co po své ex zdědil koně, co “je k ničemu”. Má jí jako pejska (asi 175 cm v kohoutku) a dělá pro ní první poslední. Kdybyste viděli, co jí míchá za alchymii, tak fitness miss bikiny hadr! :vytlem:
Taky si ode mě vzal zakrslého králíčka, nalezence a doma si jí rozmazluje. Je to jeho princezna. Před asi 3 týdny se králičce ucpala střeva chlupy a musela podstoupit operaci. Po ní rekonvalescence se specielní tekutou stravou, hrůza. Králice už byla agresivní, vzteklá. Celá léčba ho stála asi 6 tisíc prý. Ale má radost, že zachránil svou princeznu a je to jeho parťák, co s ní čučí na telku a spí v posteli :vytlem: Často ho obdivuji, co je pro svá zvířata ochotný udělat. Pro někoho je to jistě nepochopitelné, ale pro mě obdivuhodné. Jsem ráda, že jsou i mezi chlapi takoví pečovatelé! :souhlas:
Tak někdy nakoukněte a rozšiřte naše řady, klidně i o běžné nechovatelské věci. Je nás tu pár a občas už ze sebe máme ponorku :blazen:
:Hhippie: Bubáci forever!
Tadeáš Koláček
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2023 20:03
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od Tadeáš Koláček »

Můj jakoby příběh ohledně králiku je takový zajímavý když mi bylo třeba 12 tak jsem si vždy přál králika a rodiče vždy že né že se o to nebudou starat ale furt jsem do nich ryl až mi taťka řekl že když už chci abych choval králiky tak ať na maso že chovní budou jakože na ťuťuňuňu a ti co se narodí tak půjdou na maso ni a takhle to vlastně sice jsem za ten rok a půl co jsem je mám tak jsem nezabil ani jednoho protože buď mi ti malý pochcípaly což mi na podzim zdechlo 20 mimin asi už 2 měsíce staří protože umřeli na nějakou bakterii (jsem i posílal na pitvu) .... A zbyly mi moje 3 lásky moje bledule což je mega králík k nezaplacení pak leonard a leontýna ale ta bohužel umřela na vánoce ani nevím na co ... no a tak jsem si před vánocema koupil 1 samce moravský modrý a samici také moravskou modrou no a k tomu jsem dostal hylu massylu kterou mi zabil 14 dní zpátky můj pes a zežral její mladé a zbyl mi ten malý Žufan a je to milášek můj....Děkuji vám moc všem

No teď mi je patnáct chovám králiky skoro 2 roky a baví mě to hrozně moc a jsem vždy rád za nějaké informace .......................... :souhlas: :souhlas: :souhlas: :souhlas: :souhlas: :souhlas: :souhlas: :souhlas: :kamosi: :kamosi: :kamosi: :kamosi:
Tadeáš Koláček :stydim:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od PavelIV »

Tak to zajdi do nějakýho většího knihkupectví (nebo na eshop) a kup si o tom nějakou knížku a samozřejmě přečti, ať se ta úmrtnost sníží. Jinak samozřejmě fandím každýmu začínajícímu chovateli i tobě :souhlas:
Není to legrace, taky nějakej "guru" v okolí (rozumněj zkušený králíkář) by nebyl od věci. Metoda pokus-omyl je strašně zdlouhavá, dneska jsou informace všude, jen je najít a přečíst.
:PavelIV:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od Františka. »

Myslím, že pan Koláček udělal dobře, že se ptá. Taky je dobré číst, ale ve chvíli nejistoty je dobré mít někoho, koho se zeptá. Jasně že by byl dobrý nějaký králíkář u něho poblíž, ale my tu máme také chovatele králíků, ta to tu není ztracené :usmev: . Vlastně i když mu králíci uhynuli, bylo to štěstí. Nemusel žádného svého odchovance zabít nebo nechat zabít a sníst. Jestli on si to tak tajně nepřál :vytlem: ...
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5321 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od Hhippie »

Přesně tak! Nejlepší je mít štěstí na ochotného chovatele, co poradí i přes telefon - nejčastěji je to ten, od koho se kupuje chovný materiál :souhlas:

A k tomu se - přesně jak říká Pavel - trochu dovzdělávat.. ale já to vím od sebe, když jsem začínala jak s ovcemi, tak s králíky… těch informací je taková hromada, že se v tom těžko vyznat. Takže je nejlepší vědět po čem sáhnout, když je průšvih. A tos zvládnul. Našel jsi Malochov :souhlas: :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
Tadeáš Koláček
Příspěvky: 7
Registrován: 11 pro 2023 20:03
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 22 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od Tadeáš Koláček »

no já mám takového mého guru je ze zlatých hor ke kterému jezdím každý měsíc na víkend je to hajný a chovájí drubež krávy kraliky ovce koně a dokonce pávi na okrasu jo a divočáky no a od nich mám hodně info .. Mám u nich svého býčka jmenuje se rony a ho jsem odchoval v roce 2022 skoro sám no a tak jsem od nich k narozkám dostal dárek že nepujde na jatka a že si ho nechají a bude můj .... No a králiky mám od nich
:hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura: :hura:
Tadeáš Koláček :stydim:
Uživatelský avatar
PavelIV
Příspěvky: 5866
Registrován: 10 říj 2018 07:57
Dal poděkování: 4930 poděkování
Dostal poděkování: 2760 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odchov mláďat

Nový příspěvek od PavelIV »

Počkej, až tenhle mazlíček začne zlobit :vytlem:
Ještě rád si z něj dáš biftek
Jinak je moc dobře, učit se od zkušených, ale nemusí vědět nebo dělat všechno nejlíp. Studium teorie se bude mnohokrát hodit.
:PavelIV:
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů