Bolaky na usich

chov králíků...
Tada
Příspěvky: 638
Registrován: 29 úno 2020 10:29
Dal poděkování: 755 poděkování
Dostal poděkování: 455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolaky na usich

Nový příspěvek od Tada »

Nám letos z jara vychcípalo hodně mláďat na kokcidiozu :plac: . A to jsme dělali co jsme mohli to jsme jim dávali ten přípravek do huby ale nic nepomohlo.
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolaky na usich

Nový příspěvek od čtenářka »

Půjčila jsem na podzim samce chovateli, který mi daroval loni seno, kterého se mi nedostávalo. Nějak mi nenapadlo, že bych ho měla kontrolovat zdravotně. No, má ušní svrab :cert: :plac: . Dnes jsem koupila Arpalit neo sprey a s pomocí dcery mu uši postříkala. Tak snad se mu to zahojí, je to hodně rozjetý :mrzimeto:
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolaky na usich

Nový příspěvek od Profesor1 »

Používám jaký koliv olej - rostlinný, motorový, vyjetý motorový. . . . Výsledek je znát už druhý den.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolaky na usich

Nový příspěvek od Hhippie »

Mno… to byl tedy výměnný obchod :ajeje:
Snažím se zvířata nedávat z ruky. Pokud to jde, připouštím králice u nás. Ale je to v malém množství. Chápu, že někde to jde ztuha. Ale to bych mu radši někde koupila za dvě stovky nějakého vesnického, než půjčovat na delší dobu.. může to být poučení pro příště :jakoby:
Držím palce, ať se to brzy zahojí a nepřenese to na další ve Vašem chovu!
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolaky na usich

Nový příspěvek od Jana P. »

Olej funguje dosti, zákožka se udusí. Ale ivermektin, nebo arpalit je jistota. Naše feny mají svrab nyní. Chytly to pravděpodobně od lišek. Jsme v lese ne jednou, ale vícekrát denně. Hodiny. A lišky se tu velmi rozmnožily. Tuhle říkal místní nimrod, že jich pod námi střelili 28 v průběhu.
Povšimla jsem si cca čtyři týdny zpět u mladší, že má zapálené ucho zevnitř, svědí jí , třepe hlavou. Vytřela jsem jí z něj tmavou až černou,jakoby kávovou, sedlinu. Myslela jsem si, že se jí do ucha dostala vlhkost a má tam zánět. Před třemi týdny jsem zajela k vetovi. Uši jí vyčistil, dal mi antibiotický přípravek na týden k aplikaci, dal jim vitamíny. Druhou prohlédl také , nic na nich neshledal. V týdnu po se začaly feny brutálně drbat a vykusovat. Na tlapách, pod krkem a na ocase. U jedné se u oka objevily mokvavé příškvary. A pak kolem bradavek oběma. To jsem začla pátrat a určila jsem ušní svrab. Který se samozřejmě rozšířil.
Před víkendem jsem použila Arpalit na feny, na palety pod pelechy, boláky zastříkala Pederiprou, vetbedky jsem vyprala v dezinfekci. A objednala Bravecto. Funguje samozřejmě vyjma klíšťat, blech a dalších mrch i na zákožku svrabovou. Zákožka svrabová je velmi specifický, vybíravý druh, který parazituje především na psech, liškách a kunách. Přenáší se kontaktem s jiným nakaženým zvířetem nebo ji lze získat z napadeného prostředí, neboť parazit je nakažlivý. Pravděpodobnost, že Váš pes nákaze při kontaktu s infikovaným jedincem unikne, je velmi malá. zákožky svrabové se množí vždy na určitém živočišném druhu, takže králík má svou. Psovité a kočkovité šelmy také. Člověk také. Člověk může chytit tu zvířecí, ale ta se u něj nerozmnožuje, jen ho “pokouše”. Feny jsou ve výborné kondici, takže napadení není velké. Bravecto jistě pomůže, bude zítra k večeru, objednala jsem spot on. Na zákožku funguje i Stonghold a další.
K vytírání uší králíka je prý fajn Arpalit pěnový jde to lépe.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5322 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolaky na usich

Nový příspěvek od Hhippie »

Čtenářko, jak se vyvíjí ten králičí kožní problém?
:Hhippie: Bubáci forever!
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bolaky na usich

Nový příspěvek od čtenářka »

Nástřik arpalitem opravdu funguje :souhlas: Uši se králíkovi hojí, ale ještě je nemá úplně čisté. V neděli dám další dávku a počítám i s třetí. Kontrolovala jsem samice, ty mají ušiska čistá, preventivně je stříkat nechci, protože jsou připuštěné (alespoň doufám) a to se nemá.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů