Angorský králík

chov králíků...
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Angorský králík

Nový příspěvek od Františka. »

Chováte někdo nebo choval jste angorské králíky? Mám chuť se do toho pustit, ale chovat nějaké zvíře jen kvůli masu pro mě není, chovat králíky jen tak, to taky ne, ale chovat je pro srst, pro radost, to se mi zdá lepší. Jestli tu vůbec někdo má s jejich chovem zkušenost, zajímá mě, jestli je nějaký rozdíl mezi jinými plemeny a angoráky, čeho se vyvarovat apod. Je tu někdo s těmito zkušenostmi?
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Angorský králík

Nový příspěvek od Kouťák »

Františko,angorské králíky jsem choval,ale to už je hodně let.Já jsem choval a moje matka je stříhala a vlnu si posílala do Bystré u Poličky na spředení,nebo i na prodej.Možná,že ještě nějaké klubko z vlny bude někde v matčině skříni na chalupě a nějaký upletený svetr by se tam také našel.Angorský králík se má chovat na roštech,ale já jsem je choval normálně v králíkárně a když se udržovala suchá podestýlka,tak byl krásně čistý a neměl ani seno v srsti.Negativa: Pomalu roste,maso nic moc a měl i žluté sádlo,ale jen některý.I když jsem je já nestříhal,tak jsem u toho asistoval a byla to hrozná piplačka a z jednoho králíka toho moc nebylo.Nejkvalitnější vlnu měl na hřbetě a když si uděláte představu,tak to bylo strašně málo.Vlna se musela třídit a mimo hřbet byla pro výrobu špatná.Z mladých králíků při prvním stříhání se většinou vyhazovala,takže to bylo vše na dlouho a nechávat králíky ne na maso,ale na vlnu bylo k ničemu.Zástav nejméně 30 králíků a nepoužívat je na jídlo a čekat až jim naroste vlna,to by jste určitě nechtěla.Neodrazuji,ale vím co to obnáší a choval jsem je jen asi 3 roky a šel jsem raději do masných plemen.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Angorský králík

Nový příspěvek od Hhippie »

Františko, angory chová nebo chovala Aulay. Ani nevím, jestli sem s námi přešla nebo byla jen na iF. Mám na ní telefon, tak se jí můžu zeptat, jestli by neposkytla nějaké informace, co by Vás zajímaly.
Každopádně jestli se dobře pamatuji, tak bydlí někde pod Nitranerem, takže to máte stejně dost z ruky, ikdyby měla nějaký odchov..
Dokonce jsem našla fotku z Tour de farm 2020 :vytlem:
Přílohy
7626E6AD-DF92-48B8-B56F-618646B95A1C.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Angorský králík

Nový příspěvek od Františka. »

Já si to tak rozmýšlím, já určitě nechci králíky na maso. Možná vůbec nechci žádné králíky, ale možná jo. Buď si pořídím možná kozu na vlnu nebo králíky. Ale mně vždycky strašně dlouho trvá, než si to všechno představím, teprve pak se do něčeho pustím. Teď jsem ve stadiu nejranějším, ještě si vůbec nepředstavuju, jen sonduju. Rošty jsme měli kdysi u králíků, ale mně se to nijak nezdálo. Četla jsem to samé, co říkáte, že by se angory měly chovat na roštech, ale králíkům je příjemnější podestýlka. Navíc rošty se taky musí často čistit, jinak se ucpávají. Takže rošt ne. Podestýlali jste je normálně nebo jste dávali něco speciálního?
Hhippie, díky, zatím nebudu nikoho otravovat, ale kdybych k něčemu došla, obrátím se na Vás.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Angorský králík

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

ke kozám zase kozu nebo lamu a velblouda :souhlas: :vytlem:
s králíkem je strašná piplačka :nesouhlas: a to stříhání je fakt vose. :nesouhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Angorský králík

Nový příspěvek od andre.marek »

Angoráci jsou úplně úžasní králíci, ale znám je jen z výstav. Choval bych asi normálně na podestýlce. I čistě bílý králík udrží normálně na podestýlce krásnou barvu (pokud to není nějaký extra divný jedinec ryjící pořád v kotci - i takoví výjimečně jsou :vytlem: ).
Stříhání bude dost otrava, ale na podívání to je hodně zajímavé a líbivé plemeno.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11578
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Angorský králík

Nový příspěvek od Hhippie »

Jj. Je to rarita a já z nich vždycky byla úplně paf! Aulay měla i barevné, ale za mě jsou bílí stejně nejkrásnější!
Jak tu padlo - na chlupy se používá jen hřbet, je to piplačka a je toho děsně málo, ale jsou ženské, které to baví a tak se tím prostě zabývají. Proč ne :vytlem:
Otázka je spíš prodejnosti, pokud by je člověk měl, tak předpokládám, že by taky chtěl prodat odchov… a myslím, že s tím bude problém, páč je to plemeno, na které se na výstavě každý rád pokouká, ale málokdo koupí… :andel:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Angorský králík

Nový příspěvek od Jana P. »

Krásný králík.
Aulay tu byla, má tu 178 příspěvků. Škoda že už nechodí.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů