Králičí rození

chov králíků...
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2021

Nový příspěvek od ivan613 »

Synovi králici. Druhý vrh prežili všetky. Má sedem mladých. Vek jeden mesiac.
IMG_20220611_135555_4.jpg
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2021

Nový příspěvek od Hhippie »

To je paráda! Věřím, že má mladý radost! :souhlas:

Mě včera / dnes porodila svůj nejspíš poslední vrh postarší zakrslá rexice dalmatinka. Byla jsem nedočkavá na spojení s novým, barevným, samečkem, tak snad vše zvládne a mladé ukojí a odchová.. :andel: to bych si moc přála! Těším se na mladé, věřím v jistě krásné zbarvení! :srdicko:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2021

Nový příspěvek od Hhippie »

Masných králíků jsem se před víc než půlrokem “zbavila”, ale zůstali kolem mě. Samice z mých odchovů a červený meklenburský samec, kterého jsem si vysnila a nakonec sehnala.. odchovy jsou přenádherné, pestrobarevné… :srdicko:
Přílohy
2D3F9D11-BA85-4CBB-B9D3-3869C678E7DB.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
arus
Příspěvky: 4216
Registrován: 09 říj 2018 21:24
Dal poděkování: 1362 poděkování
Dostal poděkování: 785 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2021

Nový příspěvek od arus »

Hipí a k čemu to, když skončí na pekáči, nebo ne? :usmev:
:arus:
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2021

Nový příspěvek od andre.marek »

:)) :)) Pro radost. Je to zajímavější když je to pestré.
I když je taky fajn, když jsou všichni králíci jednoho plemene a jeden je jak druhý.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2021

Nový příspěvek od Hhippie »

Právě! Pro mě je to vždycky adrenalin a překvápko, jaké hnízdo bude. Nebaví mě jednotvárnost :vytlem:
:Hhippie: Bubáci forever!
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození 2021

Nový příspěvek od ivan613 »

Ďalšie mladé. Až sa syn vráti bude rád.
IMG_20220701_173928_9.jpg
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození

Nový příspěvek od Hhippie »

Posílám pro potěšení fotky svojí zakrslé rexice.
Dlouho jsem sháněla samici se zajímavou kresbou, protože novou dalmatinku jsem prostě nesehnala… letos 1,5letá, první vrh. Postarala se vzorně, malí jsou krásně buclatí s dobrou kvalitou srsti. Mám radost. S taťkou bílým rexem s trochou šedé kolem očí a na zádech, také modrookým, dali tři bílé králíčky. Jeden jako táta, šedá kolem očí a flíčky na zádech, jeden leeeehoučce šedě šmouhatý na bocích jako máma a jeden úplný “hermelín”. Všichni modroocí.
Chtěla jsem jí připustit ještě jednou, ale dost se vydala, tak radši počkám, až se dá dokupy, ať to neodnese druhý vrh. Doufám, že se nechá nakrýt ještě :andel:
Přílohy
2F5B4524-9B27-46D3-9636-F9098475D430.jpeg
71E24F96-86D0-40B9-80A3-B328ADF0D8E2.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození

Nový příspěvek od Lisbeth »

Mám radost, že jsem to s těmi králíky nějak rozsekla a ukončila chov českého strakáče. Alespoň prozatím. Sehnat kvalitní typové jedince, kteří budou odolní a životaschpní a kde králice budou dobrými matkami, je čím dál tím větší problém. Zvláště, jedná-li se o speciální barevnou variantu.
Abych nezlikvidovala králíky úplně, rozhodly jsme se nechat si jeden pár. Aktuálně tedy mám samce českého strakáče ve varietě černo-žluté, který mi tu prostě zbyl, je už čtyřletý a roční samici bílopesíkatého králíka. Je to prvnička, nyní má 5 mladých, stáří 7 týdnů. Zatím vzorná matka. Pokusím se jí letos připustit ještě jednou, uvidíme, jak to půjde. Jak staré samce si necháváte do chovu? Mám v plánu tohoto samce na podzim vyměnit za mladšího, ideálně také bílopesíkatého, ale jen když bude a nevím, jestli je to úplně nutné?
Zatím jsme takto spokojeni, mít víc králíků je pro nás aktuálně zbytečné.
A tady rodinka:
20230429_112131.jpg
20230429_112149.jpg
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození

Nový příspěvek od andre.marek »

Pokud nepotřebuju měnit samce kvůli změně krve, nechám ho do té doby, dokud aktivně skáče. Většinou tak kolem 4-5 let.
Pak už jsou takoví pasivnější. Měl jsem ale i šestiletého, protože to byl top samec Vmš. K němu ale musela pak už samice jen v říji, vůbec se už nesnažil. Max jeden skok.
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození

Nový příspěvek od Jana P. »

Samec i samice se mi moc líbí Lisbeth. :ruzicka: Zajímavé barvy. A králíčci jsou ňuňu. 😍jak vyrostou velcí?
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození

Nový příspěvek od Lisbeth »

Andre, díky moc za odpověď, já jsem si to takhle nějak taky myslela. Čtyři už mu letos byly a já se letos chystám pouze na naší okresní výstavu, která se koná v září, a kde jsem právě loni koupila tuto samici Bí. Tedy pokud tam narazím na vhodného samce, tak koupím, pokud ne, nechám tohoto ještě na příští rok. Tento se snaží až moc, tam zatím problém není. :souhlas:
Jani, jak český strakáč, tak bílopesíkatý králík patří mezi střední plemena nemasného typu, oproti např. Kal. Obě plemena dorůstají do živé váhy cca 3,5 kg a v mase 1,5 až 2 kg. Podle toho, jak je člověk nechá vyrůst. Já jsem ČS zabíjela na 5 měsíci. Chovala jsem je nejen proto, že to je naše národní plemeno a kvůli barvě, ale právě i pro chuť masa. ČS není tak zmasilý a jeho chuť připomíná kuřecí. Není to typická králičina. Když to člověk stáhne, vypadá to jak veverka, ale ta chuť za to stojí. Proto jsem zvědavá na vliv Bí, jak to ovlivní chuť masa. Vybrala jsem si ji na výstavě proto, že patří také do skupiny středně velkých plemen, tže velikostně se k sobě tato plemena hodí a také proto, že jsou prostě mnohem snáž k sehnání, než kvalitní ČS. :nevim: A také z praktického důvodu, že většího a těžšího králíka nejsem schopná zabít, nemám na to sílu. :stydim:
Tato samice měla 6 mladých, 4 strakaté a 2 Bí, ale jeden strakatý jí asi vypadl z hnízda, až tak po 14ti dnech a já ani ona jsme si toho nevšimly, resp. všimla jsem si pozdě. O těchto pět se jinak vzorně stará. :souhlas:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození

Nový příspěvek od Hhippie »

Já dnes nakoukla do hnízda mojí skvělé zakrslé rexici dalmatince trikoloře. Je to její poslední vrh. Jinou se mi za několik let nepodařilo sehnat. Trochu jsem doufala, že by se mohlo podařit stejné mládě. Ale nepodařilo. Má ovšem naprosto nádherně barevné hnízdo, takže doufám, že to nejkrásnější bude holčička a zůstane místo mámy. Protože to je skvělá matka, s početnými vrhy. Bylo by škoda nenechat si potomka. Samce mám dva, tak na ní mohu pouštět druhého než otce. Ikdyž ten nekreslí nijak zajímavě - je to kastorex. Oni mají velké kouzlo… ale člověk musí jít přímo po něm. U těch zakrslíčků na mazlíka do hobby chovů chtějí lidé hlavně barvičky… a ta hnědá přebije cokoli :stydim:
Ale já ty rexíky miluju prostě. Třeba se mi letos podaří sehnat nějakou trikolorní dalmatinku… :andel:
Přílohy
IMG_9022.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození

Nový příspěvek od Jana P. »

KAL Marie má sedm tryskomyší. Čtyři černé a tři zajíce. Vůbec se nedaj otevřít dvířka a fotit. Nesnášejí o nějak a lítají jak divočáci a šup ven. Jak jsou malincí a lehcí tak dopadnou na zem jak pápěří a nic se jim nestane, ale musím být rychlejší než Agnes. 😂
Stříbrnačka se čeká. Minulý vrh se narodil začátkem prosince, v těch velkých mrazech. Králíčátka měla špatné oči, zanícené či co, jedno nevidělo vůbec. Všechna rostla a dorostla, ale…nesnesli se naprosto ani po dvou v kotci. Bylo to strašné jak se prali. A samci nějak předčasně vyspěli, už skoro od mala furt všechno obstříkávali. Měla jsem problém jak je všechny rozdělit. Jak píšu, dorostli pěkné váhy, ale byl to opruz.
Už pridávám delší dobu zelené. Opatrně, nesežrané vyhazuju. Všichni pěkně prospívají.
Mám tam ještě čtyři kusy na zabití.
Samec BU měl svrab či co, asi ze sena, jak v tom lítaj myši, dostal injekci ivermektinu, ještě mu píchnu za dva týdny jednou. Byl tu vet tak ho zkouknul.
Přílohy
20230429_181340.jpg
20230429_181539.jpg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uwe
Příspěvky: 253
Registrován: 16 srp 2021 09:28
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození

Nový příspěvek od Uwe »

Jak jsem tu zmiňoval tu potvoru co první vrh(9malych) vytahala komplet,z druhého (8) si nechala jen tři a už byla napůl v mrazáku a zachránilo ji jen to,že mám náhradu za ní slíbenou až v létě,tak jsem jí nechal připustit znova,v pátek se okotila a světě div se-12 prcků ve vzorových dvou hnízdech po šesti, všechna nakrmena,pod chlupama,... :souhlas: Poprava se odkládá na neurčito :vytlem:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození

Nový příspěvek od Františka. »

Ona Vás nejspíš slyšela, když jste ji odsuzoval k pekáči. Doslova Vám vynahradila ta dvě zníčená hnízda :usmev: .
Asi nemáte ani teď tušení, co teď bylo jinak, kromě té výhrůžky, že?
Uwe
Příspěvky: 253
Registrován: 16 srp 2021 09:28
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození

Nový příspěvek od Uwe »

Právě, že vše stejné :nevim: Asi potřebovala jen potrénovat - nejdřív jen porod, pak odchov tří prcků a teď už pochopila o co jako jde :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak ikdyž jsem Nelče slibovala, že už to byl poslední vrh, nevypadla od ní žádná pěkně zbarvená holka, tak mi to nedalo… :stydim: ještě to zvládla a odchovala nádherných 5 kousků! Ta naše babička! :srdicko:
Tak doufám, že některá z těch trikolor nebo to žluté bude holka, abychom si mohli nechat po skvělé mámě dceru :andel:
Přílohy
IMG_1316.jpeg
IMG_1313.jpeg
IMG_1331.jpeg
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6018
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození

Nový příspěvek od Jana P. »

Jarní vrhy od obou samic dorostly dospělosti, a jejich osud se naplnil. Zdraví králíci z nich byli, pěkní. Některé jsem rozdala, jiné prodala, za 350 kus, jiné jsme snědli, tuhle skvělá svíčková, a něco v mrazáku. Dobrá práce.
Nyní jsem připustila, doufám, jen KAL. Stříbrnačka má pauzu až do prosince. To nám stačí.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
čtenářka
Příspěvky: 358
Registrován: 09 dub 2020 08:59
Dal poděkování: 1185 poděkování
Dostal poděkování: 541 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králičí rození

Nový příspěvek od čtenářka »

Letos se mi podařili ledňáčci :hura: . Jsou to tryskomyši, musela jsem udělat opatření :vytlem: , už jsem je 2x honila po zahradě :ajeje:
Přílohy
20240217_131105.jpg
20240217_131025.jpg
20240217_131120.jpg
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů