Kokcidie

chov králíků...
Odpovědět
nitraner

Re: Kokcidie

Nový příspěvek od nitraner »

:))
Po špičkách😂😂😂
Řekl bych že už může být klid. Zustalo jen tolik co zvladne uživit. Na co má mlíko.
:nitraner2:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kokcidie

Nový příspěvek od Lisbeth »

Já doufám, to víš o víkendu to člověk cituje, když je doma, teď jsem v práci a vím kulový, co se děje...Ale ti japončíci byli velice aktivní od začátku, hned zkoumali kotec, testovali, co všechno je k jídlu, prostě měli o vše zájem. Strakatí prostě byli jaloví a taky samozřejmě šli všichni ti, co měli pěknou kresbu :vztek: jeden z pozůstalých nemá úplného motýlka a boční skvrny, ten druhý je lepší, ale 100% taky ne...prostě Murphyho zákony fungují, no tak hlavně aby vydrželi!!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
nitraner

Re: Kokcidie

Nový příspěvek od nitraner »

Já zapomněl, že tí tvoji ušáci jsou strakáči.
Nejak mi to vypadlo. V tomhle případě mohlo jít klidně o genetickou vadu u
mlynáře. Spojením dvou heterozygotu se vevrhu objevijo všechny 3 varianty. Mlynař, vystavní, kominík.
Vzpomeneš si jak byli kreslení?

:nitraner2:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kokcidie

Nový příspěvek od Lisbeth »

Ano, ano, strakáči černožlutí, samici už mám od 2015, ale samce jsem sehnala teprve loni, doposud jsem měla jen černé. Celkem jsem přišla o 4 kusy, prvního jsem našla asi 4-5 od okocení mimo hnízdo studeného, kresbu měl, ale jak byl malý, tak jsem to příliš nezkoumala. Ti třítýdenní, co jsem zakopala právě byli hezcí, co si tak pamatuji, všichni měli úplného motýlka, kresbu uší, kroužky kolem očí, lícní skvrny, úhoří pruh, boční skvrny si nepamatuju, určitě jeden nebo dva je neměli vůbec a ten třetí málo. Kominík tentokrát žádný, pokud tedy za kominíka u varianty černožluté není považován japanovitý, to totiž nevím a japonce mám 2 (zatím). Čistě bílý králík bez odznaků nebyl žádný z nich, tak jsem se domnívala, že mlynáře nemám? Tak jsem z toho jelen? :udiv:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
nitraner

Re: Kokcidie

Nový příspěvek od nitraner »

Mlynař by neměl na těle skoro žadnou kresbu a i kresba hlavy je špatná.
Tak to pravděpodobně nebyli mlynáří, vratíme se k původni verzi problému.

U černožluteho je kominík japanovitě zbarvený králík.
AA bj/bj CC DD gg KK - mlynař, z moc špatnou kresbou hlavy a skoro žadnou kresbou těla
AA bj/bj CC DD gg Kk - výstavní heterozygot, kesba odpovídajíci standardu, nebo se kněmu přibližuje
AA bj/bj CC DD gg kk - kominík, u černožlutych (u všech třibarevných strakáčů) králíků je v kresbě japonské

:souhlas:

:nitraner2:
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kokcidie

Nový příspěvek od Lisbeth »

Díky za dovysvětlení!
Japončíci jsou od začátku draví a žraví, strakatí jsou už taky aktivní, ale nejsou to takoví agresoři :vytlem: Včera odpo se všichni pěkně napucli a dnes ráno prozatím žádné vrzání ani malátnost, nezbývá než čekat, snad to dají!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kokcidie

Nový příspěvek od andre.marek »

To že jsou ti japončíci žraví je tím, že to jsou ti kominíci... Ti bývají vždycky nejvitálnější :usmev:
Jinak množství mláďat zrovna u strakáčů bych redukoval, hlavně kvůli kresbě. Prostě osm je tak akorát u normálních plemen, ale pokud se člověk snaží o kresbu, musí ty špatné nekompromisně vyřadit :smutek: , aby ti pěkní měli větší šanci na přežití :souhlas:
Známý chová NoS na špičkové úrovni a nechává většinou 4, někdy u dobré samice 6 mladých. A to ti obři mají mnohem více mladých.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kokcidie

Nový příspěvek od Lisbeth »

Andre.marek, popravdě mě to taky napadlo, u strakáčů černých byli kominíci taky vždycky nejživější, ale tak nějak jsem se to bála vyslovit nahlas, protože mi prostě přijde zvláštní dávat do souvislosti žravost s barvou srsti, mohlo by to někomu vyznít až xenofobně :)) Japonce mám poprvé a moc se mi líbí, tak doufám, že přežijí. Nevím, jak to tahle samice dělá, ale ona je prostě přesná úplně ve všem - kotí se přesně na den a dokonce i hodinu, tak jak má a pokaždé jich má 8, když byla mladá, tak je vždy všechny odchovala, zhruba od jejích 3 let 1-2 kusy po okocení do pár dnů vyhodí z hnízda, tže jich vždy bylo min.6 kusů, loni mi k tomu ještě pošel jeden kominík, taky na kokci, ale to už mu bylo 6 týdnů, tak jsem zkoušela léčit, bylo to k ničemu, tak šel do hlíny, tedy jich poprvé zůstalo 5, no a letos už jen 4 :plac: .Vzhledem k tomu, že já momentálně nevystavuji, tak jsem je nechávala vždycky všechny, pekáči je jedno, jaký to mělo kožich :)) To je spíš tak pro mě, těšit se, jestli bude úspěch / neúspěch v kresbě, baví mě to sledovat. :usmev:
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů