Králíkárny

chov králíků...
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od ivan613 »

Uwe
Příspěvky: 253
Registrován: 16 srp 2021 09:28
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od Uwe »

To je tak když dělám ploty a přivezu víc prken :vytlem:
IMG_20220624_174840.jpg
Ještě budu dodělávat jednu, abych měl alespoň těch sedm kotců. Na této spodní kotce s možností sloučení v jeden. Kotce hl 80cm, výška 60cm, délka 1m. Osazenstvo - samec Německý strakáč, samice činčila velká a druhá vesnická směs :nevim:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od Františka. »

Krásné.
Je vidět, že máte králíky rád. Až vyskočí ven, pod plůtkem raz dva podlezou, a než Vy si otevřete branku a vyjdete ven, budou už v bezpečí :usmev: .
Teď je na řadě kurník, že?
Uwe
Příspěvky: 253
Registrován: 16 srp 2021 09:28
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od Uwe »

Františko, k tomu právě nesmí dojít, že utečou, protože za plotem číhá pes :cert: Kurník už mam hotový delší dobu a foto jsem sem nedával z jediného prostého důvodu - všichni tu máte obrovské prostory pro slepice, já se musel vejít do prostoru 3x3 m + "střídačka" se psem - když je zavřený, tak vypustím slepice. Očividně jim je fajn - čtyři slepice - čtyři vajíčka každý den. Takže asi tak :stydim:
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od Františka. »

Tak to si ti králíci snad dají pozor, výlet je tak lákat nebude.
ivan613
Příspěvky: 994
Registrován: 26 led 2019 16:11
Dal poděkování: 355 poděkování
Dostal poděkování: 517 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od ivan613 »

Uwe pokiaľ to bude zo psom ako u nás tak pohoda :vytlem:
IMG_20220618_121131_1.jpg
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od Hhippie »

Uwe, máš to krásné. Chápu, že ne každý má “nekonečně” prostoru. Já se také mnohde snažím vejít, kam mi to úplně nejde a musím dost přemýšlet..
Střídavý výběh se psem mi nepřijde zas tak špatný nápad :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uwe
Příspěvky: 253
Registrován: 16 srp 2021 09:28
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od Uwe »

Ivan613:tak to je mazák :souhlas: Já se ani tak nebojím přímého mordu,jako spíš,že by si chtěl hrát a to by se jistě dalo uznat za zabití z nedbalosti :))
Uwe
Příspěvky: 253
Registrován: 16 srp 2021 09:28
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od Uwe »

IMG_20220630_191903.jpg
IMG_20220626_132334.jpg
IMG_20220626_132351.jpg
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od Jana P. »

Moc hezký, králíkárna i osazenstvo. :souhlas:
Tak je z tebe malochovatel. :vytlem: :ruzicka:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uwe
Příspěvky: 253
Registrován: 16 srp 2021 09:28
Dal poděkování: 397 poděkování
Dostal poděkování: 228 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od Uwe »

Nějak se začít musi :vytlem: Malochovatel s velkými ambicemi :vytlem:
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od Hhippie »

Uwe: to zní skvěle! Tak přeji, ať vše vychází (alespoň přibližně :blazen:) podle plánů! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od Jana P. »

Na twitru jsem náhodně narazila na naprosto dokonalou, dle mne, králíkárnu. Postavili si ji starší manželé sami, o králíky se stará paní. Jinak nevím nic, byl to náhodný objev na fotce s jiným tématem, pochválila jsem a pán mi poslal fotku jen samotné králíkárny .Na twitru se chovatelství moc neprobírá. 😃
Nájezd na kolečko, vydlážděná podesta, vyvýšené kotce, schůdky ikea k přístupu do horních, přesah střechy , takže chovateli neleje na hlavu, když prší. Pod přesahem osvětlení. Kotiště, napáječky.A celkově je krásná, všude čisto.
Přílohy
IMG_5845.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od Hhippie »

Funkčně určitě super králíkárna. Já bych taky víc než dvě patra nechtěla, protože se to blbě obsluhuje… ale rozumím, že když má někdo ušáků hodně, tak že je to pak děsná plocha, když jsou jen ve dvou řadách.. :nevim:
Když jsem si posledně stavěla kurník, taky jsem to koncipovala na to, že se pod dveře vleze kolečko. Není nic jednoduššího, než vyhrábnout starou podestýlku hráběmi do kolečka :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od Jan »

Jako na obrázku pěkné. Nemůžu si neodpustit poznámku o hlodavcích, kteří mohou mít pod dlažbou El dorado . Bohužel to samé by tam měli i ti ušáci . Podle mě je ne jen takovýto typ kralikarny nepřirozený pro králíky. Je to vlastně zvíře žijící pod zemí v koloniích. Tedy chráněno před chladem, horkém, komáry..... A to mu chovatel nedá.co mám literaturu, tak tam píši, že je dřív chovali ve stájích na volno . Předpokládám, že tam měli i nory
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od Jana P. »

Myslím si, že řada chovatelů hlodavce různými způsoby hubí. A také má všude uklizeno, aby je umyslně nepřivolávala. Myslím si, že kdyby, například u nás, žilo mnoho myší, potkanů a krys, jistě bych je alespon zahlédla, a naše feny rozhodně také. Na loukách myši hrabou, chytají a žerou.
Ano, je pravda, že králíci žili v norách. Ale já je tak také chovat nechci. Stačí mi nory , které způsobuje hryzec, krtek. Takže když píšu, dokonalá králíkrána , tak spíš pro chovatele než pro králíka. Ale králíci se tam také mají jistě dobře. Je to prostorné, čisté, zcela jistě je dobře krmí, starají se.
Rozhodně si nemyslím, že by tito chovatelé chtěli mít nory s králíky. Určitě mají všude pěkně poklizeno.
Přílohy
IMG_5846.jpeg
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od Hhippie »

Já již pochopila, že Jan má problémy s hlodavci. Často upozorňuje na nedokonalosti ubikací pro chovaná zvířata z hlediska rizik divokých hlodavců a s nimi spojených nepříjemností. A je super, že to píše. Mě by to nenapadlo. Každopádně nevím, jaký typ podlahy kolem králíkáren by byl nejvhodnější, protože ta myš přeci nemusí nutně žít hned v místě, ale prostě v blízkém okolí a chodit se tam krmit… to by člověk prostě nemohl chovat nic, co se krmí zrním :nevim:
Chov králíků na volno v betonovém kotci pro prase jsem zažila jednou a ti králíci byli úplně olezlí a hnusní, protože v tom vlhku to ani moc jinak být nemůže. Tím neříkám, že se to nedá chovat jinak, každopádně udržet dobrou zoohygienu ve volném odchovu je daleko složitější a pracnější než v kotcích králíkárny, si myslím… :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od andre.marek »

Hhippie: Určitě je to problém. Kdysi jsem měl také takový prostor pro odchovy. Bylo to úplně na nic. Vlhko, králíci se lekali každého pohybu jek neměli rozhled do stran, ale manipulace byla hlavně shora. Každé vyklízení znamenalo vlézt za nimi, pochytat, zavřít do bedny a vyházet. Musí to být dobře zabezpečené proti útěku, to znamená pod dvířky málo prostoru pro otevírání. Navíc to vybírání hnoje ze země v nějakém uzavřeném "kotci" je dost obtížné.
Rychle jsem to opustil...
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od Jana P. »

Jan měl na mysli nějaké místo, nejspíš kopeček, něco jako mají surikaty v zoo třeba, velký prostor, a tam by si králíci dělali nory jak by se jim zachtělo? Nevím tedy, jak by se to čistilo, jak by se králíci odchytávali, jak by se zamezilo nekontrolovatelnému rozšiřování atd.
Kouták to tak nějak choval kdysi, psal. Ale on má opravdu hodně prostoru, a je toto udržitelné desetiletí například? A jak se zamezí králíkům, aby si chodili kam chtějí, tedy i mimo nory, krmit se na mladé stromky, zeleninu apod?
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Lisbeth
Příspěvky: 1893
Registrován: 04 lis 2018 10:04
Dal poděkování: 630 poděkování
Dostal poděkování: 968 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Králíkárny

Nový příspěvek od Lisbeth »

Chovatelské zařízení, co sem vložila Janča, se mi také moc líbí a zejména to, jak je všude poklizeno! Přesně toto je můj styl! A zároveň souhlasím s tím, co napsala, že většina chovatelů hlodavce hubí. Obávám se, že to ani jinak nejde, pokud to chce člověk udržet v nějakých mezích! My trávíme pravidelně jedem od profesionálů, což jediné funguje a opravdu to není levná záležitost! Zároveň s tím musí probíhat i deratizace obce, aby to mělo nějaký smysl. Děláme to takto roky a díky tomu nemám hlodavce ani u králíků ani u slepic ani ve stájích. Čistotu udržuji perfektní a zbytky potravy se tu nikde neválí. Králíkárnu mám u zdi garáže na dvoře, který je celý vydlážděn zámkovou dlažbou, hlodavci nemají šanci!
:lisbeth: Na co myslíš, to k sobě přitahuješ.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů