Plemena králíků k masné produkci.

chov králíků...
Uživatelský avatar
Kouťák
Příspěvky: 2885
Registrován: 21 říj 2018 12:38
Dal poděkování: 7238 poděkování
Dostal poděkování: 3784 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena králíků k masné produkci.

Nový příspěvek od Kouťák »

Verčo,tak po myslivecku:
1litr vody,20 dkg kořenové zeleniny,2cibule červené,8 pepřů,6 nové koření,3 bobkové listy,lžička tymiánu,4 jalovčinky,osolit,dle chuti ocet a já dávám 1 dcl.10 minut přejít varem a nalejt na prošpekovaného,osoleného králíka vychladlé.Rozehřát lžíci sádla a nalejt na to.Nechat naložené klidně týden,ale nejméně 4 dny a pak upéci a pokračovat běžně jako na svíčkovou.Nepoznáš,že je starý.
Františka.
Příspěvky: 8367
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4375 poděkování
Dostal poděkování: 3331 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena králíků k masné produkci.

Nový příspěvek od Františka. »

Tak to asi Hhippie nemyslela :usmev: .
Profesor1
Příspěvky: 8381
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena králíků k masné produkci.

Nový příspěvek od Profesor1 »

Nebo je lehce uvařit a pak dát péct.
Tak staré samice určitě nemáš, aby maso z nich bylo nějak extra tvrdé. Vůbec bych se toho nebál.
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Savarka
Příspěvky: 484
Registrován: 06 kvě 2019 20:40
Dal poděkování: 1258 poděkování
Dostal poděkování: 525 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena králíků k masné produkci.

Nový příspěvek od Savarka »

Já mám zkušenost, že pokud se něco peče pomalu a dlouho, bude to jak dort bez ohledu na stáří zvířete. Ráno dát do trouby (přikryté, lehce podlité) na třeba 150 a večer je to hotové. Nebo přes noc. Okořenění, prošpikování a spol. dle chuti. Trvá to dlouho, ale je to bez práce. Nebo vykostit a namlít na sekanou, karbanátky apod. (ideálně smíchat s vepřovým). S kostí bude super vývar.
Uživatelský avatar
andre.marek
Příspěvky: 1303
Registrován: 14 říj 2018 19:12
Dal poděkování: 860 poděkování
Dostal poděkování: 1100 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena králíků k masné produkci.

Nový příspěvek od andre.marek »

Přesně jak píše Savarka. Normálně, cokoliv. Kromě nějakých minutek - medailonků apod..
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena králíků k masné produkci.

Nový příspěvek od Hhippie »

Tak jo, díky, kamarádi! :souhlas:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena králíků k masné produkci.

Nový příspěvek od Jana P. »

Jakože už nebudeš chovat králíky Veru? :udiv:
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena králíků k masné produkci.

Nový příspěvek od Hhippie »

Vždyť jsem byla tak mizerný chovatel, že ani mizernější nikde jinde není! :otraveny:
Myslím, že si dám od králíků (nebo jim ode mě) voraz a třeba se k nim zas vrátím… :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena králíků k masné produkci.

Nový příspěvek od Jana P. »

Já myslela, že jsi v poslední době měla úspěchy. Asi jsem to popletla. :smutek:
Králík je choulostivý, to je pravda. Já už se smířila, že je sem tam ztráta. A sem tam i velká ztráta. Ale bez králíka to pro mne není takové to staré hospodaření, tak to furt zkouším a obnovuju.
Nyní mám dvě kalifornačky z Olbramovic. Pěkný chov má pán, velký. A samce burgundáka. Samičky už mají podruhé mladé, 25.11.se narodili, jedna má sedm a druhá osm. Nyní jsou nejkrásnější.
A před časem manžel přivezl z práce samičku, mladou, nějakou modrou, nebo stříbrnou nebo tak nějak. Zatím mladé nemá.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena králíků k masné produkci.

Nový příspěvek od Hhippie »

Já nemívám ztráty. Jen asi jednou jsem měla těžký porod a zemřela samice s mladým v rodidlech. A semtam mladá samice roztahala mladé. Ale to se stávalo výjimečně.
Já vždy řešila neochotu jedinců se pářit. Ikdyž jsem provedla snížení příjmu potravy a po nějakém čase nasadila oves (energie).
No a když se konečně povedlo, tak mi mladí prostě špatně rostli.
Nevím, kde dělám chybu, ale prostě dělám někde fatální chybu. Nejen, že nerostou moje mláďata, ale nerostou ani mladí z cizího chovu, které už jsem dostala tříměsíční… druhou půlku chovu jsem porážela také (u původní majitelky) a bylo třeba o kilo větší každý.
Krmím výkrmové granule 2x denně (tak, aby měli do dalšího krmení vyžráno), seno, voda, občas kus zeleniny, v létě přidávám trávu. Nepřišla jsem na to, co dělám špatně. Ale přišla jsem na to, že chci na chvíli přestat a nemuset se tím stresovat a třeba se k tomu zas vrátím. Jediné, co mě mrzí, že jsem dlouho sháněla svého vysněného červeného meklenburáka, abych měla krásně barevné hnízdo a toho se nedočkám… ale stejně pořád polemizuji nad tím, že si zrzka nechám, abych mohla připustit svým dvěma kamarádkám, co jim připouštím ramlice… sice to nedává smysl, ale zas nebudu mít stres, když se mě to nebude až tak týkat :))
:Hhippie: Bubáci forever!
Jana P.
Příspěvky: 6020
Registrován: 17 bře 2020 11:51
Dal poděkování: 5137 poděkování
Dostal poděkování: 5587 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena králíků k masné produkci.

Nový příspěvek od Jana P. »

Vím, že jsi si na tohle stěžovala a upřímně to nechápu. Je to podivné. Zakleté.
Krmím oves, jednou denně, vodu, seno, zelené od jara do podzima. Zeleninové natě.
Nyní dávám samicím s mladými denně kousek jablíčka nebo kousek mrkve. Větvičky na okus. A to je vše. A rostou.
Já jsem liknavá s vakcinací. Takže mi sem tam odejdou na mor. Nebo mixu.
:bosorka: Janina
Kdo chce, hledá způsoby. Kdo nechce, hledá důvody.
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11577
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5323 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Plemena králíků k masné produkci.

Nový příspěvek od Hhippie »

To je právě to nejvíc na hlavu - že já nikdy neměla nemoci. Jen když jsem začínala, tak jsem přišla o pár králíčat kvůli kokce. Toť vše.
Ale vzhledem k výše popsanému je fakt nesmysl v tom pokračovat. Jediné, co může být příčinou, že prostě ve školce nemají dost klidu, co by potřebovali. Což reálně nemají… ale asi už jsem rozhodnutá, že se mi nechce zjišťovat, zda to jinde bude lepší.. prozatím.
Mám na dvorku slepice a kachny. Morčata. Přes léto zas budou asi selátka a chci zkusit brojlery. Ve školce zůstanou zakrslé slepičky 2+1 a zakrslí králíčci 1+1 pro školku. A koně a ovečky. A uvidíme, jak se to usadí. Pořídit králíkárnu a obydlet jí je otázka měsíce :mrk: Teď stejně nemám, na čem bych stavěla (myšleno chovné jedince), takže o žádnou raritu nepřijdu :nevim:
:Hhippie: Bubáci forever!
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů