Mlato pre kozy skusenosti

chov ovcí a koz...
Augenblick
Dal poděkování: 307 poděkování
Dostal poděkování: 294 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mlato pre kozy skusenosti

Nový příspěvek od Augenblick »

:souhlas: děkuji Oreb
Tykat, díkes ....

Františka.
Dal poděkování: 12 poděkování
Dostal poděkování: 13 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Františka. »

K předchozím příspěvkům bych ráda uvedla, že jsem vyzkoušela mláto čerstvé i granulované. Granule jsem použila z nouze, když nebylo čerstvé. Nebyly špatné, ale s čerstvým se nedá srovnat. Ani zvířata ho nežrala tak s chutí, ani výsledky nebyly takové, jak jsem čekala. Nějak se při zpracování asi sníží obsah vitamínů, které podporují látkovou výměnu. Nebo nevím, čím by to mohlo být. Prostě po čerstvém se rychle spraví srst i paznehty, kdežto po sušeném je ten nástup pomalejší.
Čerstvé mláto, pokud se používá v malochovu, je nejlíp uložit do plastových nádob, do kterých se mláto udusá až po vrch a uzavře víkem. I když trochu prokvasí, není to na závadu. Mně takhle vydrží asi 10 dní i v těch teplech, co jsou teď.

Hhippie
Administrátor fóra
Dal poděkování: 267 poděkování
Dostal poděkování: 573 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nový příspěvek od Hhippie »

Frantisko, dekujeme za sdileni. :ruzicka:
Me uprimne prekvapilo, ze posledni mlato bylo skvasene do druheho krmeni. A to jeste nebyla ta vedra jako ted... tak mam pocit, ze trochu zavisi i na tom, co je to za slad a jak se pivo vari... manzel je domaci pivovarnik, tak je to pokazde jine..
Ale u Vas to zni, ze mate pravidelny dodej z vetsi vyrobny. Tam je to asi jine.. :promin:
:Hhippie: Bubáci forever!

Františka.
Kontaktovat uživatele:

Mám mláto z místního pivovaru. Mají ho hodně, to já nezkrmím, skoro všechno si bere jeden zemědělec. To mláto musí být odkapané, nejlíp ještě teplé, když se dává do kbelíků. Já mám zkušenosti dobré.

Františka.
Kontaktovat uživatele:

Hhippie, jsme sice u koz, ale zeptám se Vás. Máte krávu - nedáváte jí mláto? To by Vám nestihlo zkvasit, řekla bych. A když to zkvasí trochu, nevadí, většina zvířat si na trochu zkvašeném ovoci moc pochutnává, tak proč ne kravka na mlátu? Když s ním nekrmíte, co tedy s ním děláte?

Odpovědět