Vlci, medvědi a jiné šelmy.

chov ovcí a koz...
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

Tak už to tu bude jako v pravěku.

To jsem zvědavej, pokud je to pravda a skutečně se zatoulal po svých, jako vlk , co bude doporučeno teď.
2 kavkazáci ? Nebo možná přijel autobusem. :blazen: Nebo, vzhledem k sobotě a cizincům, pokud byli z východu,
jestli to nemělo něco společného se samohonkou. :nazdravi:

https://cnn.iprima.cz/lide-ve-vsestarec ... d=11037238

citace :
Nedaleko Prahy byl spatřen medvěd. Buďte obezřetní, vzkazují starostové občanům
Jen dvacet kilometrů od Prahy spatřili lidé medvěda. Měl se pohybovat mezi obcemi Mnichovice, Strančice a Všestary. Na místo vyjížděla policie, veterináři i myslivec.

Medvěda lidé v sobotu údajně viděli u autobusové zastávky ve Všestarech. „Bylo to včera krátce po sedmé hodině večerní a zahlédli ho tam dva cizinci. Místo jsme prověřovali, přijely tam tři hlídky a kontaktovali jsme také veterináře a zoologickou zahradu.
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

HM :smutek: a vlci se přiblížily na 15 km :nesouhlas: , ještě je najdou na východ od nás a budu v obklíčení , obrana bude nutná :hajnej:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Gdiž jsem bidlel na českobrodsku,jednou vistoupím z vlaku a z vedlejšího vagonu vistoupí sousedka.A říká mi,jakou má radost,že mňe potkává,že se prej na českobrodsku potuluje lev.Do dnes nevim,jak bich jí zachráňil!Taková dúvjera :vytlem:
Uživatelský avatar
Augenblick
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2018 23:23
Dal poděkování: 1556 poděkování
Dostal poděkování: 1700 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Augenblick »

Taky jsem je měl 15km, před dvěma týdny mi volal hajnej, ráno v osm, 500m od síťí...
Tykat, díkes ....
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Tady je medvědice z trochu jiného pohledu. Chudák, má hodně starostí.
https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/l ... .seznam.cz
Profesor1
Příspěvky: 8379
Registrován: 22 lis 2018 08:43
Dal poděkování: 3895 poděkování
Dostal poděkování: 4111 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Profesor1 »

To je super :vytlem: :souhlas:
Já mám v hen tej Americe rád aj ty medvědy,
a aj ty vlky :vytlem:
:profesor:
„Pro nerozvážné vedení padá lid, padne i chov, kdežto v množství rádců je záchrana, žije i malochov“ (Motivováno příslovím - ..,14)
Jan
Příspěvky: 2410
Registrován: 07 bře 2019 15:08
Dal poděkování: 617 poděkování
Dostal poděkování: 917 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Jan »

https://energozrouti.cz/z/nahrady-za-sk ... y-se-zvysi

Náhrady za škody způsobené vlky se zvýší
chovám asi 35 včelstev v systému langstroth 448x330 a 448x159 ,8 slepic isabrown
od jednodenních kuřátek, 6 křížených slepic, 5 hus , čubinka KAO. Dále mám 2 beránky z ostrova Oessant v černé až černohnědé barvě , 2 ovečky a 14 prasátek
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Já radši nestojím řešit škody po vlcích :souhlas:
Jsem preventivně připraven :souhlas:
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Tak nevim,zda to patří do tohoto vlákna,ale včera jsem bil venk na pastvje a potkal jsem geologa,co odebíral vzorki půdi z pastvini.Říkal,že v léťe budou sbírat vzorki půdi na šumavje a ukazoval mi pistoli.Prej jí musel už ňekolikrát použít proťi kravám.Stačí ,gdiž vistřelí do vzduchu,ale o život už mu ňekolikrát šlo.Prej jak se ňejaká rozbučí,tak jdou do útoku.Nejhorší jsou prej charollais.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Copak asi dělal sám bez majitele na ohrazeném pozemku ? Ať je rád, že tam nejsou pastevci a pasáček s brokovnicí. Jinak jsem zachytil reklamu na pivo jak nezastřelit vlka co přeskočí k ovcím. Nevím, ale já bych asi neváhal, a toho psa vychoval, tak, že si to do konce života zapamatuje.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Ale oňi ho asi i najímaj,to bil geolog.Má mapku,a tam,gde prováďí vískum,musí odebrat 15vzorků.Ti vísledki se ten hospodář dozví a můźe třeba zažádat o dotaci na vápňeňí.
Uživatelský avatar
DAD David Abrahám
Příspěvky: 4625
Registrován: 10 říj 2018 15:33
Dal poděkování: 1899 poděkování
Dostal poděkování: 4109 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od DAD David Abrahám »

Já bych cizího ke stádu bez doprovodu nepustil i kdyby to byl prezident kdoví čeho.
na práci mám jen dvě ruce a dvě nohy, sedět můžu jen na jednom místě
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

To je dobře,on bi ten chlapík bil asi rád,gdibi ho před ťema kravama ňegdo chráňil.Ukazoval mi pastvinu,gde bi nechťel choďit v dobje paseňîje obrovská a čleňitá,človjek neví odkud se krávi viloupnou.Dal jsem mu za pravdu,choďim pŕes tu pastvinu makat do jednoho lesa.Jinudi se tam nedostanu.Je tam ňejaká stará cesta,jenže je to zaploceno do jednoho pastevňího komplexu.A tao neňi jen tadi.Na mnoha místech se dostane človjek do lesa jen přez pastvinu s kravama.Po autech vjetšinou nejdou,ale pješki je to skoro nemožné.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Mluvil jsem se známím,co ďelal revírňíka v krušnejch horách a teď se přesunul do víchodňích čech.Říkal,že v krušnejch horách k žádné přirozené obnovje lesa nedochází,protože je tam tolik zvjeře,že sežerou všechno.Hlavňe visoká je schopná oholit kůru z 5m visokého stromu.Ve víchodňích čechách takovej tlak zvjeře neňi.Regulace zvjeře mislivci neňí moc realistická.Víkupňí cena ďivočáka je 30kč/kg a mislivce to neuživí.A gdiž choďí do práce,ťežko můžou po nocích číhat.O návratu vlka jsme nemluvili,zeptám se příšťe,jaké má postřehi.
Uživatelský avatar
irčan
Příspěvky: 2771
Registrován: 28 črc 2019 14:43
Dal poděkování: 983 poděkování
Dostal poděkování: 401 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od irčan »

Ovce děkuje psovi. :souhlas:
ovec utěšitelka.jpg
Vždycky sem chtěl vidět co je za tým kopcem na obzoru!Irčan.
Demokracie je když dva vlci a jedno jehně hlasujó co bude k večeři.
Svoboda je když dobře ozbrojený jehně odmítne výsledek hlasování.
Benjamin Franklin.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Vypadá to, že se ptá Jsi v pořádku?
Uživatelský avatar
Hhippie
Administrátor fóra
Příspěvky: 11574
Registrován: 10 říj 2018 13:32
Dal poděkování: 2571 poděkování
Dostal poděkování: 5314 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Hhippie »

Čobanaku, to máš - nebo podáváš - jen kusé informace. Jasně, že většina myslivců jsou neaktivní zelení mužíčci, co o tom jen povídají. Ale ti, co mají zájem a jsou aktivní, mají ruce svázané nastavenými kvótami a možnostmi, které mají. Dobrému myslivci není motivací finanční odměna, ale dobrý stav zvěře a zdravý revír. Jenže pokud se např.do nedávna směli střílet jen selata a lončáci, pak nelze předpokládat, že při počtu mladých, co bachna za rok vyvede, je reálné jejich populaci snížit. O střílení jen velmi malého počtu vysoké nemluvě... pak se není co divit, že jsou škody vysoké :nesouhlas:
A dalším aspektem je lidská blbost a závist. Protože ti dědkové, co doma leží na gauči a čekají, jaký podíl z uloveného kusu jim kdo přiveze, zatímco jiní, ti aktivní, jezdí kolegům dohledávat se psem, řeší opravy staveb pro myslivost, zakládají do krmelců a roznášejí léčiva po lese... jsou nakonec právě ti, co na schůzích nejvíc řvou a pindají na kdeco a mladším otravují život.
Jsou to neskutečné příběhy, co táta vypráví. S kolika lidmi se rozhádal, když byl pořád trnem v oku s nejvyššími počty odstřelených divočáků... a to, že do toho vráží tisíce za krmení na krmelištích, že jedna střela stojí stovku, o zbrani a její údržbě nemluvě, že v lese tráví několik nocí týdně, že spravuje nehonební pozemky uvnitř města, kde je o hubu se zbraní se vůbec jen ukázat, aby ho babky, co nemůžou spát a čuměj z okna, neudaly a nemusel šaškovat s fízlama až s doprovodnym vozidlem na služebně ve čtyři ráno... není co dodat... :soufl:
:Hhippie: Bubáci forever!
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Hhippie, je dobře, že píšete i o pohledu z druhé strany. Taky znám myslivce, kterému na lesu a zvěři záleží, ale i páprdy, kteří jsou namyšlení sami na sebe.
čobanak
Příspěvky: 7662
Registrován: 27 srp 2019 22:21
Dal poděkování: 1832 poděkování
Dostal poděkování: 1455 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od čobanak »

Já si aňi nemislim,že jde o pohled z druhé strani,spíš doplňeňí celkového obrazu.U nás ve velkochovu choďí střílet dúchodce kance a vim,že ťím číháňím stráví spoustu času,ťežko bi to ňegdo moh ďelat při práci.Ten sistém je nastavenej na menší množství zvjeře.
Františka.
Příspěvky: 8362
Registrován: 16 zář 2020 08:37
Dal poděkování: 4374 poděkování
Dostal poděkování: 3330 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlci, medvědi a jiné šelmy.

Nový příspěvek od Františka. »

Možná je ten systém vůbec nějak blbý. Už jen to, že se někdo stará o zvěř a někdo jiný o stromy. Mělo by to být nějak sjednocené. Taky se mi nezdá, že by měla myslivost být jen hobby. To by mělo být komplet profesionální, ale ne jen střílet, nýbrž jako celková péče o les. Máme to nějak divně. Takhle to nemůže fungovat, myslím. Vlastně by mě zajímalo, jak vypadá péče o les a zvěř jinde ve světě, a doufám, že ne tak jako u nás.
Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů